Cine m-a enervat azi, in trafic

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:
Cine m-a enervat azi, in trafic

Mesaj de Bogdan » Mar Apr 10, 2007 9:08 pm

Nu chiar azi, insa ieri m-au disperat toti tampitii care se gandeau sa depaseasca pe autostrada cand erai destul de aproape de ei... Nu stiu ce au astia in cap, au impresia ca sunt in oras, dau semnal si ala din spate e obligat cumva sa ii lase sa se bage...
Mai e mult pana cand o sa invatam si noi cum se merge pe autostrada.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

KereKash_KRK
Dracusor
Mesaje:114
Membru din:Mie Feb 14, 2007 12:09 pm
Localitate:Bucuresti Drumul Taberei

Mesaj de KereKash_KRK » Mie Apr 11, 2007 8:47 am

Asta e adevarat, se baga fara sa se asigure calumea (si nu numai pe autostrada). Si daca incearca vreunu sa ma depaseasca la mustata ma simt obligat din punctul meu de vedere sa il las pentru ca daca se sperie si trage ca prostu repede de volan sa se bage in apoi atunci eu sunt victima.
C4 coupe 1.6i 16v 110cp iridis B.61.KRK

Avatar utilizator
Krm
Mesaje:368
Membru din:Joi Feb 15, 2007 9:52 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Krm » Mie Apr 11, 2007 11:48 am

Pe mine astazi (ca in multe alte dimineti) m-a suparat soferul care a parcat, la birou, pe locul impecabil pe care il lasasem liber aseara :( :( :(
the most beautiful C4
Urban Jungle Coupe
1,6I, 110CP

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Mie Apr 11, 2007 1:07 pm

Krm scrie:Pe mine astazi (ca in multe alte dimineti) m-a suparat soferul care a parcat, la birou, pe locul impecabil pe care il lasasem liber aseara :( :( :(
Lasa bunul simt la o parte si scrie-i cu tupeu pe rabla, cit mai vizibil: "Loc de parcat camioane si microbuze".
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Mie Apr 11, 2007 1:10 pm

Daca ar fi sa scriu eu cine m-a enervat in trafic... imi pare rau pentru voi insa jumatate ar fi masini cu numere de bucuresti ai caror soferi se vede clar ca sint de unde e inscrisa masina, si nu e numarul cu B doar pentru ca e firma de leasing are sediul social in B...

O treime din jumatatea ramasa ar fi dacioti cu rable 1300 iar restul taximetristi si mai ales microbuzisti (care parcheaza la treceri de pietoni, merg cu 20Kmph in locuri unde nu-i poti depasi, etc).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Mesaj de cosminnuss » Mie Apr 11, 2007 3:35 pm

mituc scrie:Lasa bunul simt la o parte si scrie-i cu tupeu pe rabla, cit mai vizibil: "Loc de parcat camioane si microbuze".
Si cat de greu ar fi sa-si dea seama cine a facut asta? Oare nu stie cu cine imparte locul de parcare? :?

Nu tine doar de bun simt... Eu incerc pe cat posibil sa nu deranjez pe nimeni pentru a nu fi deranjat la randul meu. Chiar nu vreau ca cineva sa se razbune pe mine si sa-mi faca varza toata masina, pierzand in felul asta saptamani intregi cu plimbatul sau statul fara masina.

E a doua oara in mai putin de un an cand tin masina in service pentru o perioada mai mare de doua saptamani.... :(
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Mie Apr 11, 2007 3:46 pm

@mituc: lasa frate, e bine ca in iasi nu aveti de-a face cu OT-isti si cu TR-isti, pe langa astia B-isti sunt soferi model... ;)

Cat despre dacioti... ma inclin!
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shadow » Mie Apr 11, 2007 5:59 pm

Sincer, si no offence pt nimeni, dar taximetristi sunt cei mai nesimtiti si prosti soferi care exista.
Pentru ei maneta de semnal este pur de design, ir butonul de avarii este bun doar in momentul cand parcheaza in mijlocul intersectiei (pe care bineinteles ca o blocheaza) ca sa isi lase/ia clientul.
And so on!!!
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Joi Apr 12, 2007 11:44 am

Dap, si e o boala contagioasa... am vazut din ce in ce mai multe non-taxiuri adoptand acelasi comportament... ;)
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Joi Apr 12, 2007 12:03 pm

Exact!
Pe mine ma enerveaza cel mai tare si mai tare tupeul si nesimtirea extreme pe care le afiseaza unii.
Exemplu: se uita la tine ca vii, te vede, zambeste si iti taie calea.....looool (cu alte cuvinte....Franeaza! Te drecu de prost! Ca doar trec EU!) Cum sa nu injuri!?!
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Joi Apr 12, 2007 5:51 pm

2 zile la rind, 2 dacioti, unul cu un papuc de bucuresti si unul bastinas dar prost rau. Ambii aceeasi chestie: eu opresc sa treaca pietonii si ei vin ca meseriasii si ma depasesc fugarindu-mi pietonii inapoi in fata cind tocmai sa plec si eu. Macar ala de bucuresti a facut un gest cum ca si-a recunoscut vina, dar daciotul bastinas a facut repede dreapta pe un sens interzis :shock: :shock: :shock:
Pana mea, in gind mi-am imaginat o niagara de rahat curgind la poalele amigdalelor lor si am trecut mai departe...
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Joi Apr 12, 2007 7:09 pm

Pe mine ma enerveaza femeile in trafic.. Se sperie daca stai mai aproape de 2 metri de ele..

Eu sunt un misogin declarat.. Sa mearga pe jos daca le e frica sa stea in masina!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Vin Apr 13, 2007 10:31 pm

Ce m-a enervat pe mine azi: traficul haotic din bucuresti. Fratilor, Iasi-ul e de 2 ori mai aglomerat (cel putin), insa toti isi tin banda, daca pe un drum sint 3 benzi disponibile apoi sint folosite toate, nu se arunca ca animalele si-i incurca pe ceilalti fortindu-i sa incetineasca rezultind doar 2 benzi folosite din 4, etc.
Apoi de la fiecare semafor se pleaca aproape ca la liniute, se accelereaza in disperare pina la 60-70-80 si apoi se frineaza. Bineinteles, in urma ramine gol, deci daca se pleca mai incet nu era nimeni incurcat. Evident ca rablele va maninca si 18%, si mie-mi maninca tot atita cind merg doar peste 4500rpm.
Pe unele artere marcajele sint lipsa, nu sint desenate linii de delimitare a benzilor sau linii de ghidaje in intersectii. Inca un motiv de haos.

Per total, fata de iasi (referinta 10), nota 6-7. Impuscati-va primarii, impuscati-va edilii (ambele categorii isi fac vile cu banii vostri si-si cumpara masini de lux furate de la altii), dati cu rablele peste politisti (care ar putea sa inceapa sa raga draq' ca nu e aia sau ai'lalta!!).

P.S.: de unde pot sa iau o arma cu luneta? Daca stau si luni sa trag o raita prin casa parlamentului sa mai reduc bugetele zvirlite aiurea.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Vin Apr 13, 2007 10:48 pm

Pai tu esti la Bucuresti acum? Maine poate pontezi si tu la 12 intalnirea ;)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Vin Apr 13, 2007 10:52 pm

Bogdan scrie:Pai tu esti la Bucuresti acum? Maine poate pontezi si tu la 12 intalnirea ;)
Sorry.. din nefericire abia pe seara scap din treburile pe care le am... :(
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”