Cine m-a enervat azi, in trafic

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Mesaj de cosminnuss » Sâm Apr 14, 2007 1:11 am

Pai poate iti faci de treaba pe la casa poporului :P
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Sâm Apr 14, 2007 7:45 am

pe mine m-a enervat o proasta in fata la brd-ul ala de la universitate (zona dunarea) care s-a bagat in fata mea de era sa ne-o tragem bot in bot.... am lasat jos geamul si i-am explicat ca e doamna ca altfel o bagam in toate alea :lol: si sa conduca mai atent sau sa isi ia un sofer.
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
Krm
Mesaje:368
Membru din:Joi Feb 15, 2007 9:52 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Krm » Sâm Apr 14, 2007 7:54 am

simt eu asa, ca in curand ne trebuie un poll pe topicul asta... :evil:
si nici nu stiu categoria "castigatoare"... nu....
:-k :-$
the most beautiful C4
Urban Jungle Coupe
1,6I, 110CP

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Sâm Apr 14, 2007 8:19 am

mai bine nu facem niciun poll :wink:
Oricum statistic, in accidentele usoare femeile au prioritate datorita neatentiei in primul rand (asta chiar si intre cunoscutii mei), in timp ce accidentele grave si foarte grave sunt facute de barbati (datorita vitezei, neadaptarii vitezei si consumului de alcool)
Cel putin la consum de alcool eu unul as face ca in state, ai baut si te-a prins pe sosea beat la volan... la mititica direct fara comentarii si suspendarea dreptului de a mai conduce.
Enervanti rau sunt taximetristii, autobuzele unde conducatori sunt in general barbatii... si o comit cu buna stiinta, nu din neatentie.
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
Krm
Mesaje:368
Membru din:Joi Feb 15, 2007 9:52 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Krm » Sâm Apr 14, 2007 8:21 am

touche...cu neatentia! :oops:
in rest, hai ca ai mai cosmetizat mesajul :D :D :D
suuuper!
the most beautiful C4
Urban Jungle Coupe
1,6I, 110CP

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Sâm Apr 14, 2007 8:47 am

pai eu am facut doar o statistica intre prietenei, de fel nu sunt misogin :lol: si nici nu injur o femeie care o comite in trafic. Cu neatentie e foarte posibil sa fie si din urmatorul motiv: barbatii calca mai tare masina, se baga mai tare, automat trebuie sa fie mai atenti. Femeile in general conduc mai calm, de unde vine relaxarea, implicit neatentia
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Sâm Apr 14, 2007 3:33 pm

Cine m-a enervat azi in trafic: un bou cu un golf care era sa ma ia de pe trotuar, eu stind sa astept sa se faca verde la pietoni (nici macar nu stateam pe bordura, ci imediat dupa). Asta se intimpla undeva la trecerea de pietoni dintre sala palatului si atene palace.

Cam 90% din soferii din bucuresti tre' sa refaca scoala de soferi. Nu au nici o treaba cu condusul civilizat. Vai de capul vostru in ce oras de 2 lei traiti!:( Si e liber bai frate, si lejer, nu inteleg cum draq' se plinge lumea ca bucurestiul e aglomerat (in afara de diversele artere blocate artificial de soferii timpiti care nu respecta reguli elementare de circulatie in intersectii, nu ca urmare a traficului).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Sâm Apr 14, 2007 3:39 pm

Si e liber bai frate, si lejer, nu inteleg cum draq' se plinge lumea ca bucurestiul e aglomerat (in afara de diversele artere blocate artificial de soferii timpiti care nu respecta reguli elementare de circulatie in intersectii, nu ca urmare a traficului).
Stai sa vezi cum e in timpul saptamanii incepand cu ora 8:30 pe de o parte si cu ora 16:00 pe de alta.... In uichend e relaxare...

p.s.- -pacat ca n-ai putut sa vii la intalnire...
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Sâm Apr 14, 2007 5:50 pm

@Mituc..mergi luni de dimineata, din Berceni pana in Baneasa de exemplu. In timpul asta cred ca ajungi lejer la Constanta, daca mai si ploua poti ajunge chiar pana la Iasi cu o masina mai rapida in tot acest timp :).
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Sâm Apr 14, 2007 9:32 pm

Bogdan scrie:@Mituc..mergi luni de dimineata, din Berceni pana in Baneasa de exemplu. In timpul asta cred ca ajungi lejer la Constanta, daca mai si ploua poti ajunge chiar pana la Iasi cu o masina mai rapida in tot acest timp :).
Nu e nevoie. Stiu cum e, nu am mers chiar pe traseul asta insa acum vreo 2 ani am mers pe altele insa nu am avut asa mult timp la dispozitie sa stau sa privesc. E chiar amuzant cum se blocheaza unii pe altii :D
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Mesaj de PsH » Dum Apr 15, 2007 7:30 pm

Mai bine nu se deschidea topicul asta ca la ce specimene intalnesc zilnic facem repede roman de marimea Shogunului!
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Joi Apr 19, 2007 9:41 am

Ieri seara, pe podul Tamaz din Iasi, se circula incet pentru ca fusese un accident in care au fost implicate vreo 8 masini (un TIR, un autobuz si 6 autoturisme). Un bou cu un logan rosu si numar de bucuresti (deci fara creier) nu a vrut pur si simplu sa ma lase sa schimb banda. Avind in vedere ca se facuse coloana de vreo 1.5m ne intelegeam intre noi si ne lasam sa schimbam benzile, pentru ca nu mai aveai cum sa te mai incadrezi corect daca de la ultima intersectie ai venit pe alta banda pentru ca asa trebuia sa vii de acolo. Ei, boul ala nu, el o tinea pe a lui si se uita rinjind ca retardatul la mine.

I-am explicat prin parbriz lui si proastei lui din dreapta meniul lor pe urmatoarele 3 saptamini (comun cu al politicienilor contemporani) si am mers mai in fata unde m-a lasat un solentar bastinas. Bineinteles, cind mi-a venit rindul am lasat si eu un camion si un logan break (tot rosu, tot de cucuresti) sa faca acelasi lucru. Cind i-am vazut numarul loganului break imi venea sa-l fortez sa se bage in skoda din fata lui, insa am zis ca sa nu fiu la fel de bou ca altii.
Ma distreaza boii astia care tin cu tot dinadinsul sa fie ei cu 3 oo desi nu au decit unul, pentru ca nu sint constienti ca traficul nu se fluidizeaza in nici un fel daca se comporta ca la ei la tara. Si din cauza comportametului asta retard e si traficul care este acasa la ei acolo unde traficul se aglomereaza/blocheaza total artificial.

P.S.: deci atentie la cei rable cu numere de bucuresti, unii sint cam lipsiti de creieri.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Joi Apr 19, 2007 9:42 am

PsH scrie:Mai bine nu se deschidea topicul asta ca la ce specimene intalnesc zilnic facem repede roman de marimea Shogunului!
Da.
Eu vreau o sabie, un arc si o pusca cu gloante de 12mm chiar daca e post-samurai.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Joi Apr 19, 2007 9:52 am

mituc scrie:Ieri seara, pe podul Tamaz din Iasi, se circula incet pentru ca fusese un accident in care au fost implicate vreo 8 masini (un TIR, un autobuz si 6 autoturisme). Un bou cu un logan rosu si numar de bucuresti (deci fara creier) nu a vrut pur si simplu sa ma lase sa schimb banda. Avind in vedere ca se facuse coloana de vreo 1.5m ne intelegeam intre noi si ne lasam sa schimbam benzile, pentru ca nu mai aveai cum sa te mai incadrezi corect daca de la ultima intersectie ai venit pe alta banda pentru ca asa trebuia sa vii de acolo. Ei, boul ala nu, el o tinea pe a lui si se uita rinjind ca retardatul la mine.

I-am explicat prin parbriz lui si proastei lui din dreapta meniul lor pe urmatoarele 3 saptamini (comun cu al politicienilor contemporani) si am mers mai in fata unde m-a lasat un solentar bastinas. Bineinteles, cind mi-a venit rindul am lasat si eu un camion si un logan break (tot rosu, tot de cucuresti) sa faca acelasi lucru. Cind i-am vazut numarul loganului break imi venea sa-l fortez sa se bage in skoda din fata lui, insa am zis ca sa nu fiu la fel de bou ca altii.
Ma distreaza boii astia care tin cu tot dinadinsul sa fie ei cu 3 oo desi nu au decit unul, pentru ca nu sint constienti ca traficul nu se fluidizeaza in nici un fel daca se comporta ca la ei la tara. Si din cauza comportametului asta retard e si traficul care este acasa la ei acolo unde traficul se aglomereaza/blocheaza total artificial.

P.S.: deci atentie la cei rable cu numere de bucuresti, unii sint cam lipsiti de creieri.
Mituc ..tu esti ofuscat rau pe bucuresteni, si ti-am mai zis-o si prin alte parti, nu toate masinile cu nr de B sunt din Bucuresti. Uita-te ce are inscriptionat pe suportul de la numar(daca are) si asa o sa vezi de unde este respectivul.
In nici un oras din tara prin care am fost eu(Constanta,Timisoara,Brasov,Aradetc), nu am vazut sa te lase lumea sa te bagi asa cum te lasa in Bucuresti. Pai in Constanta daca dai semnal sa te bagi si tu ca omul pe alta banda, mai ca te si injura. Sa nu mai vorbesc cat stai sa iesi dupa vreo straduta, ca nu te lasa nimeni
In Bucuresti deja asta e o lege nescrisa cu lasatul. In fiecare dimineata trebuie sa fac niste manevre, pe care in Constanta de exemplu nu as fi putut sa le fac, pentru ca risc sa fiu plesnit de vreun prost, sau sa fac 2 ore pana la firma.

Exista si exceptii evident, dar vorbind la modul general, mie mi se pare ca e mult mai bine in Bucuresti din punct de vedere al "lasatului" decat in alte orase.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Joi Apr 19, 2007 10:12 am

Cine m-a enervat marti in trafic?

Un bou cu on Scenic alb care a trecut pe rosu si era sa ma faca praf la Razoare...
M-am oprit, m-am dat jos m-am dus la el si tot el era cu gura mare... 'Da! Am gresit!
Si ce vrei sa fac acuma?' Raspunsul meu... 'Sa sari cu masina cu tot intr-o prapastie,
ignorand indicatorul de curba la stanga asa cum ai ignorat si culoarea rosie a semaforului anterior'...
Raspunsul mi-a venit mai tarziu, pe moment cred ca i-am zis ceva de ma-sa care aparent
era in masina si nestiind care e treaba cu condusul avea impresia ca eu sunt maniac si ii atac fiul! LOL...

Cinci (5) minute mai tarziu un Cielo bleumarin era sa ma spulbere... eu parcam,
iar asta venea cu o viteza fenomenala pe o stradutza cu sens unic (1 singura banda)...
acelasi sindrom... tot el era pus pe scandal... NO COMMENT!

Later, mergeam acasa si la intersectia in sens giratoriu de la Razoare un motociclist
cu numere de BV care avea si pasager s-a strecurat printre mine si masina din
stanga mea si mi-a lovit oglinda, dupa care s-a oprit si a claxonat, la care am claxonat si
am deschis geamul... el, ridicandu-si viziera de la casca: 'ce ti-am facut mah? ce ti-am facut?'
eu... 'nu mi-ai facut nimic mah, ce p*** mea...' si am inchis geamul gandind...
'sper ca si tu sa ai acelasi raspuns pe buze, cand si daca vreodata gestul va fi reciproc...'
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”