Episodul Top Gear filmat in Romania

Discutii despre orice va taie capul
orlando
Mesaje:152
Membru din:Lun Mar 16, 2009 4:54 pm
Numar Inmatriculare:HD40RLA
Localitate:Hunedoara
Contact:
Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de orlando » Mar Noi 17, 2009 11:42 am

chiar daca ne-u facut putin de kkt tot e bine ca a auzit lumea de noi, si prezentare transfagarasanului e buna, si oricum ei nu au inflorit nimic referitor la tara nostra, ne place sau nu cam asta intalnesti in Romania
c4 coupe 2.0 hdi 16v vtr pack...138CP

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de florinc4 » Mie Noi 18, 2009 12:33 pm

Eu nu vazusem ultima parte cea filmata pe transfagarasan...mi s-a zbarlit pielea cand am auzit the "best road in the world" ::P ...absolut superb peisaju si cum a fost filmat...chiar te face sa te urci in masina sa bati drumu pana acolo..si numai sa admiri peisaju....cred ca per total n-am iesit prea sifonati si se putea mult mai rau :hi
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

spooky
Mesaje:405
Membru din:Joi Noi 01, 2007 10:31 am
Numar Inmatriculare:B-112-UFO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de spooky » Mie Noi 18, 2009 1:14 pm

am avut placerea sa vad episodul duminica seara, in format HD... vi-l recomand (varianta de 1.50 GB sau cea de 4...).. varianta clasica de 700MB lipseste ultimele 2-3 minute.

cat despre Sandero, daca sunteti atenti, e aceeasi masina (acelasi numar de inmatriculare de CT rosu, provizoriu) atat la Mamaia cat si pe Autostrada.

sunt mai multe inadvertente prezente in episod cu privire la filmarile din Romania si despre Romania (cel putin cronologia evenimentelor si a traseului e amestecata rau de tot).

dar sa privim partea plina a paharului, zic ca e un plus per ansamblu... si cred ca va atrage mai multi vizitatori in Romania decat "land of choice"-ul lui Nuti :)
C4 1.6 HDi 110CP SX, gris fer, 299.000 km din 07/2006
Mitsubishi Pajero Sport GLS 2.5TD din 2003 - expeditii offroad
Radioamator YO3INP - Yeasu FT-8900 + antena fixa
Statie CB President Harry III ASC + antena fixa
INFOCON, RUFOn, UFOpedia, Statie Meteo

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Shadow » Mie Noi 18, 2009 5:22 pm

florinc4 scrie:Eu nu vazusem ultima parte cea filmata pe transfagarasan...mi s-a zbarlit pielea cand am auzit the "best road in the world" ::P
Tie ti s-a zbarlit pielea...mie mi-a venit greata dupa ce s-a terminat episodul...fiecare cu sentimentele lui!!! :evil:
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Adrian » Mie Noi 18, 2009 8:25 pm

ma repet... Se putea si mai rau...

Oricum, nu au mintit cu nimic, ca doar nu au filmat in Bulgaria! Tiganii erau ai nostri, Daciile ale noastre.... Au zis si de bine! Au fost OK!

Tin minte episodul cu SUA! Cand au cumparat masinile si le-au scris cu diverse inscriptii jignitoare! Cand le-au curatat le 'spalau' cu coca-cola, iar cand discutau ei si vorbeau beau pepsi! Plus ca in fundal numai tonomate de Pepsi erau!
Adica, Cola e buna numai de curatat rugina si Pepsi beau aia de la TopGear!
Fuck, cat de evident este.... Uitati-va, totul e comercial!

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de chainsaw » Mie Noi 18, 2009 9:25 pm

paralela cu episodul din sua e buna pentru ca de tara p**ii chiar si-au batut joc, mult mai rau decat de noi.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Aiurica » Mie Noi 18, 2009 9:26 pm

imi aduc aminte cand ii intrebau paia in Las Vegas unde se afla Anglia....si habar nu aveau!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de florinc4 » Joi Noi 19, 2009 8:24 am

Da a fost f tare episodu din SUA...sincer eu ma intreb cum altfel ar fi putut arata episodu din Romania...sa fim sinceri nu puteau sa ne laude o emisiune intreaga....asta e clar...eu personal ma asteptam la mai rau...de la nebunii din trafic care nu stiu sa semnalizeze si intra peste tine fara nici un stres...pana la puradeii care spala geamurile cu cersetorii din jurul lor. Ok a fost regizata faza cu sandelul, faza cu dacia veche cu bulibasa in ea etc. , dar trebuie sa ne gandim ca asta este formatul emisiunii. Daca nu ar mai fi fost fazele "hazlii" probabil ca emisiunea nu ar mai fi avut farmec, si ar fi iesit ceva banal, pana la urma si pt ei conteaza ratingul, reclamele si sa fie un show de televiziune nu neaparat o emisiune de masini. Pana la urma sa nu uitam si partile pozitive ne-au laudat transfagarasanul cu un peisaj si drum superb, casa poporului, imensitatea barajului vidraru, au aratat ca nu suntem sarantoci si ca si la noi se gasesc ferrari maserati etc si nu suntem uitati pe harta, , May s-a "ratacit" pe Camil Ressu si a ajuns la Arcul de Triumf...au aratat ca si la noi exista mall-uri (cel din vitan)...ne-au "laudat" si masinuta nationala (probabil contra cost)...merita totusi apreciat zic eu :oops:
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
SimplyME
Mesaje:24
Membru din:Lun Aug 24, 2009 10:49 am
Numar Inmatriculare:GL-07-KJS
Localitate:Galati
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de SimplyME » Joi Noi 19, 2009 2:03 pm

Per total episodul eu zic ca a fost benefic pentru romania, desi de s-a pus si prb tiganiilor si tot asa, bun si ??... s-a prezentat transfagarasanul, care sa imi spuna cine nu l-ar face la vara dupa ce a vazut episodul asta -eu unu debia astept. Recunosc putea sa prezinte multe alte zone spectaculoase decat satul ala de kkt plin de tigani dar, scopul emisiunii era sa prezinte emisiunea si sa fim sincer marea maj din europa cam asa ne vede... niste oameni care arunca cu pietre in tigani , avem drumuri proaste si da suntem o tara a pradoxului-dar avem cele mai frumoase piesaje ;)
Citroen C4 1.6i 110cp, Renault Megane Sedan 1.5 dci 105 cp

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Adrian » Joi Noi 19, 2009 5:44 pm

vrei sa zici ca nu ai fost niciodata pe TF? #-o

Avatar utilizator
wonka
Mesaje:341
Membru din:Sâm Apr 05, 2008 8:19 pm
Numar Inmatriculare:GL-05-VUX
Localitate:Galati
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de wonka » Joi Noi 19, 2009 10:54 pm

Nici eu nu am fost.E grav?
C4 coupe,1.6HDI,rouge lucifer acum fara sticker

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de florinc4 » Joi Noi 19, 2009 11:05 pm

@wonka: foarte ::P ...eu am fost in clasa a 8-a... prima data...e bine ca aveam o punga aproape ::P ...dar deja suntem offtopic...eu personal as pune o intrebare legata de episod: cam la ce va asteptati sa prezinte cei de la top geardespre romania (in afara de alte zone etc)?
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Mihay » Joi Noi 19, 2009 11:12 pm

wonka scrie:Nici eu nu am fost.E grav?
sincer e grav rau de tot ::P eu zic la primavara cand i`or da drumul sa-ti iei un weekend si sa te duci . cine stie ce mai strica romansii ...

Avatar utilizator
Gibonski_wnb
Mesaje:289
Membru din:Lun Feb 02, 2009 11:21 am
Localitate:Galati

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de Gibonski_wnb » Vin Noi 20, 2009 10:06 am

Cand am vazut episodu' filmat de ei in Italia cu '' best roads in the world''la Ponte Stelvio parca , am zis...sa vina sa vada si Transfagarasanu'...e bine ca au venit ,e bine ca au zis de bine, ei fiind oameni ai extremelor si traind pentru rating/bani....vor zice la urmatoarea ''this is the best road in the world''- pana atunci noi avem voie sa fim mandri - cine n ar fi- sa zica de bine de tara ta?...dar sa retinem ca oamenii exagereaza in cam tot ceea ce fac.Au scos in evidenta partea urata dar amuzant-fortata a lucrurilor , dar per total am iesit bine - pentru niste englezi infumurati carora mintea ar fi putut sa debiteze muuult mai mult....

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Episodul Top Gear filmat in Romania

Mesaj de IceRidder » Sâm Noi 21, 2009 11:59 pm

Mihay scrie:
wonka scrie:Nici eu nu am fost.E grav?
sincer e grav rau de tot ::P eu zic la primavara cand i`or da drumul sa-ti iei un weekend si sa te duci . cine stie ce mai strica romansii ...

eu zic ca ar fi foarte misto sa facem o coloana acolo. ar iesi niste filmulete super.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”