Chiptuning Citroen si Anulare filtru de particule - By Doc

Discutii despre orice va taie capul
Scrie răspuns
Doc
Marca si model masina: Mitsubishi Lancer Evolution X

Re: Chiptuning si Remapare Citroen by Dimsport

Mesaj de Doc » Sâm Dec 14, 2013 3:58 pm

In perioada 16-24Decembrie, ne puteti vizita pe site-ul dimsport.ro si puteti beneficia de reduceri cu ocazia sarbatorilor de iarna pentru chiptuning si dezactivare fap.

Programari si informatii la 0751.194.100.
Mitsubishi Lancer Evolution X
Chiptuning si anulare FAP Citroen - detalii in PM | Anulare Filtru Particule | www.obdtuning.ro

Norishor
Marca si model masina: Citroen C2 VTS - 1.6 16V - Black Beauty
Numar Inmatriculare: NOR

Mesaj de Norishor » Sâm Dec 14, 2013 11:43 pm

Aaaaa!! :D Deci eu ti-am bagat mortu`n casa cu Doc :)) Super! Bine ai venit pe forum!! Ma bucur mult sa te revad aici! Felicitari DOC!! Si multumesc ca nu m-ai "dezamagit" (nici nu imi faceam probleme). :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Radone
Marca si model masina: Citroen C4 2.0i VTS

Mesaj de Radone » Dum Ian 19, 2014 12:26 pm

Salutare!Doc imi poti spune si mie mai exact cam ce valori obtin dupa o remapare la un 2.0i vts?am tot intrebat pe la diferite persoane care se ocupa cu asa ceva si fiecare mi-a spus altceva...multumesc anticipat! :hi
Imagine

Doc

Mesaj de Doc » Dum Ian 19, 2014 12:48 pm

Cam la orice motor aspirat poti obtine cresteri de performanta din remapare cuprinse intre 8-10% din valorile initiale. Asta nu inseamna ca daca ai 180CP rezultatul final la putere va fi 198CP. In general, plaja pe care se obtin cresteri de putere si cuplu este cea de turatii medii. Poti obtine acolo cresteri de 10% la cuplu si diferente de 10-15CP la valorile de putere.
Am tunat motorizarea 2.0i de la Peugeot/Citroen si exista diferente intre versiunea stoc si cea modificata. Chiar pe forum vei gasi cateva Citroen-uri benzina 1.6i si 2.0i modificate de mine si din cate imi aduc aminte, proprietarii erau multumiti.

Da-mi un telefon la 0751.194.100 daca te hotarasti si incerc sa-ti ofer un pret bun pentru remapare la 2.0i VTS.
Chiptuning si anulare FAP Citroen - detalii in PM | Anulare Filtru Particule | www.obdtuning.ro

Aiurica
Supermoderator
Marca si model masina: C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare: B 32 WRC

Chiptuning si Remapare Citroen by Dimsport

Mesaj de Aiurica » Dum Ian 19, 2014 12:52 pm

Radone, am remapat 2.0 VTS la Doc si intr-adevar ceea ce spune este corect. Daca altcineva ti-a spun altceva nu e adevarat orice ti-ar fi spus.
De rezultate pot sa iti spun ca per total eu sunt multumit cu rezultatul. Nu te astepta insa ca dupa remapare masina sa devina racheta pt ca nu se va intampla. Doc ti-a spus foarte corect la ce rezultate sa te astepti.

Vei avea o acceleratie mai interesanta si niste ture in plus la rpm.

Bafta
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Radone
Marca si model masina: Citroen C4 2.0i VTS

Mesaj de Radone » Dum Ian 19, 2014 1:16 pm

Va multumesc ptr raspunsuri.Cat despre rezultate ,nu ma astept la vreo racheta,vreau doar sa se vada o diferenta,iar diferenta aia ar fi binevenita la pana 4500 rpm,ptr ca de acolo nu prea mai e nevoie :D daca ma intelegeti.Doc,am notat nr.tau,cu prima ocazie te contactez :hi
Imagine

Doc

Mesaj de Doc » Dum Ian 19, 2014 1:23 pm

Cand esti pregatit sa faci o astfel de modificare, ma suni si facem programare. Cam 40-60 min dureaza sa modific valorile pentru 2.0i VTS.

Norishor

Mesaj de Norishor » Mar Feb 04, 2014 10:55 am

Si eu am facut remapare la Doc si sunt foarte incantat.
Oricum asa cum observi, dintre toti "tunnerii" din piata, este singurul pe care l-am agreeat pe forumul nostru tocmai pentru ca experienta si rezultatele il preced iar noi vrem ce este mai bun, corect si fair play pentru comunitatea aceasta.

Asadar.. Go, go, go! :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto

Doc

Mesaj de Doc » Mar Feb 04, 2014 12:26 pm

:salute: :salute: Norishor

simply the lex
aLEX YO!...
Marca si model masina: Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare: AG 85 LEX

Mesaj de simply the lex » Mie Feb 05, 2014 7:45 am

Ti-am scris si eu pe Facebook,( Alex Matei ) ,am zis ca e mai rapid decat aici insa nu am primit niciun raspuns.Am preferat sa iti scriu intai pt a insira tot ce am in plan sa fac la masina,ulterior urmand a te fi sunat. :hi
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Doc

Mesaj de Doc » Vin Feb 07, 2014 2:45 am

Nu sunt in fiecare zi online pe retelele de socializare. Cel mai usor dai de mine telefonic.

bytzak
KamiKaze
Marca si model masina: Citroen C4 1.6HDI
Numar Inmatriculare: B-101-DXE

Mesaj de bytzak » Mar Iun 17, 2014 8:51 pm

Am fost la Doc acum o saptamana pentru anulare FAP si chiptuning si sunt foarte multumit de serviciile oferite.
Masina s-a schimbat in bine. :drive
Multumesc :hi
C4 Coupe 2006 Enterprise 1.6HDi-92cp; EX
C4 Coupe 2007 SX VTR 1.6HDi-90cp (+30cp + FAP anulat ); EX
Ford Mondeo MK4 2010 2.0Tdci-115cp

Doc

Mesaj de Doc » Mar Iun 17, 2014 9:38 pm

Cu placere. Foarte aglomerat in ziua cand ai venit. Norocul meu ca ai lasat masina in service si eu am avut mai mult timp la dispozitie sa ii fac modificarile.

tonișor
Marca si model masina: Citroen C4 Coupe 2.0 HDI

Mesaj de tonișor » Mar Iul 01, 2014 2:16 pm

Anularea FAP-ului se face din Lexia/DiagBox sau total alt program ?:D

Asta, daca mi se poate spune ... :)

PS: Dupa ce am anulat FAP-ul fizic si din software inca nu, ce se poate intampla daca mai circul putin cu ea asa ?:)

I need help ca-s mic si nu stiu ... va multumesc!

Norishor

Mesaj de Norishor » Mar Iul 01, 2014 5:19 pm

Nu se poate scoate cu lexia (cel putin nu total). Oricum nu-ti bate capul, scoate niste banuti din buzunar si fa-o la cineva care a mai facut sute de astfel de operatii. Doc e de incredere, ca altfel nu ar fi fost la noi pe forum. In fond, marturiile noastre, nu-s pe "bani" ci pe experientele "traite".
PS: scoaterea FAP-ului face toti banii. Numai cand te gandesti ca un plin de Eolys e vreo 4-500 ron + manopera sa nu mai zic de senzorii de presiune diferentiala care crapa intr-o veselie..
Pe langa asta, masina iti respira mult mai bine de parca nu o s-o recunosti dupa. Colegul Bytzak parca e ultimul care a facut op. asta la Doc. Arunca-i o intrebare... :drive

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”