Oferte vacante

Calatorii auto si nu numai, locuri vizitate, locuri recomandate, etc...
Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:
Re: Oferte vacante

Mesaj de IceRidder » Vin Dec 19, 2008 1:51 pm

s-a gasit oferta la azuga dar este destul de scump. in principiu in ro si mai ales pe valea prahovei este destul de scumput:
130 lei/noapte/camera /pensiune de 3 stele.

Se mai cauta sa vad daca se gaseste altceva.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
lordlaur
Mesaje:361
Membru din:Joi Mai 01, 2008 11:12 am
Numar Inmatriculare:B.38.LLL
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Oferte vacante

Mesaj de lordlaur » Vin Dec 19, 2008 7:28 pm

SAlut...imi poti face si mie o oferta pt Viena...de pe 20 februarie pana pe 23 adica de vineri pana luni,2 persoane, hotel 3 stele ,mic dejun inclus....si cursa fara escala....cat de ieftin posibil...ca doar e criza :D
C4 VTR+ 1.6i 16v Aden Red
The Force Be With You

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Oferte vacante

Mesaj de IceRidder » Vin Dec 19, 2008 8:01 pm

e posibil sa ai bafta. luni o sa primesti oferta cel mai probabil.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Oferte vacante

Mesaj de commandorsteel » Vin Dec 19, 2008 11:09 pm

IceRidder scrie:s-a gasit oferta la azuga dar este destul de scump. in principiu in ro si mai ales pe valea prahovei este destul de scumput:
130 lei/noapte/camera /pensiune de 3 stele.

Se mai cauta sa vad daca se gaseste altceva.
multumesc oricum..
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Oferte vacante

Mesaj de IceRidder » Sâm Dec 20, 2008 1:10 pm

lordlaur scrie:SAlut...imi poti face si mie o oferta pt Viena...de pe 20 februarie pana pe 23 adica de vineri pana luni,2 persoane, hotel 3 stele ,mic dejun inclus....si cursa fara escala....cat de ieftin posibil...ca doar e criza :D
205 euro/persoana cazare cu mic dejun hotel 3* centru orasului+ transport(toate taxele incluse)
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Oferte vacante

Mesaj de B25BUY » Lun Sep 05, 2011 3:15 pm

Apropos de cazari, vile , pensiuni.
In vara asta, de 5-6 august eram la mare la noi la Eforie N cautand cazare pentru o noapte de sambata, a-2-a zi urmand sa plec in BG...
Din nou ignoranta vecina cu prostia a patronilor de pensiuni de pe litoralul romanesc frapeaza fara drept de apel.
Citeam satisfacia, multumirea tampa cu care raspundeau "NU" cand intrebam (eram cu nevasta+copil mic) din strada de o camera libera...ba altii ziceau, razand sarcastic :
"Poi fara rezervare vreti camera ?!?!" ca si cum as fi venit la vreun hotel de superlux sau intr-o locatie extraordinara.
*
Ce vreau in schimb sa subliniez este urmatorul fenomen: in vreo 2-3 locatii aveau camere libere si desi era trecut de ora 20-20.30 (cand nu mai aparea nimeni care sa ceara camere pentru 7 zile) mi se replica :" Dom'ne am liber dar pentru o noapte nu va primesc !!!". La care intrebam stupefiat "de ce ?" si radeau din nou sarcastic fara sa raspunda... ca si cum sunt atat de bleg sa nu ma prind ca lui ii este lene sau e prea prost sa-mi ia 150-200 lei pentru o noapte...
Ca sa nu mai zic de preturi ...de la 180 RON pe noapte iar conditiile "de pensiune romanian style", adica departe de un hotel chiar si de 2*.
Tot ce le doresc patronilor romani de pe litoralul romanesc e sa avem 2-3 ani cu 1-2 saptamani de soare ... si-n rest norisori, ploita si vreme racoroasa !!!! :ya
*
Evident dupa 2-3 saptamani, s-a golit litoralul si baietii sarcastici, gretosi "te roaga" chiar si pentru o noapte la 80-100 lei.
* *
In schimb in cealalata parte a concediului am mers in Transilvania...Harghita, Covasna, Sovata, Sighisoara, Cheile Bicazului - alta lume, alta cultura...
Nu am prea avut "spectacole" cu patroni gen "lant ca de caine la gat" si maneaua la geam la jeep... ori alte comportamente deplasate.
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Scrie răspuns

Înapoi la “Calatorii (Auto), vacante, etc”