Brasov-Budapesta

Calatorii auto si nu numai, locuri vizitate, locuri recomandate, etc...
Avatar utilizator
andu_nae
Mesaje:705
Membru din:Joi Mar 25, 2010 1:37 am
Marca si model masina:Volvo XC70, D5
Localitate:Iasi
Re: Brasov-Budapesta

Mesaj de andu_nae » Joi Aug 12, 2010 3:53 pm

Cu radarele nu o sa ma prea deranjez reciproc, cu banii: oricum o sa am doar maruntis la mine :mrgreen: :mrgreen: o sa imi iau o harta ca nu am GPS - dar nu-mi fac probleme in sensul asta, Am o singura temere legata de faptul ca circul fara deflectorul de aer - unul din motivele pentru care probabil ca nu o sa sar de 130 Km/h :(
Volvo XC70, D5
ex: C4 Coupe 1.6 HDI
Toyota Yaris, 1.0

cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Brasov-Budapesta

Mesaj de cipicric » Mar Aug 17, 2010 1:52 pm

Cum a mai zis si cineva mai devreme sa ai actele la tine ale masinii si desi zici ca te descurci cu harta poate ar fi bine sa faci rost si de un gps, chiar si cel mai ieftin model te poate scoate din incurcatura si te ajuta sa iei decizii rapid. La unguri am folosit gps-ul inclusiv pentru a cauta obiective turistice, restaurante etc, chiar si cand eram pe jos prin Budapesta chiar a fost de un real folos cu conditia sa ai versiuni cat mai noi de harti si pentru listele cu POI-uri.
Cat despre viteze pe drumurile lor nationale nu am apucat sa merg prea tare din cauza relativei aglomeratii. Pe autostrada chiar daca vroiam sa merg repede nu puteam ca fortam prea tare motorasu, deja la 140-150 am inspre 4500-5000 rpm si sa mergi 3 ore asa nu e chiar bine, cum ai zis si tu 130 e rezonabil cam asta a fost viteza medie la mine pe autostrada.
Daca prinzi caldura mare sa ai la tine o sticla cu antigel s-ar putea sa fie nevoie sa completezi mai ales daca mergi in forja mult timp.
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Calatorii (Auto), vacante, etc”