Re: Vacante la ski - Austria

Calatorii auto si nu numai, locuri vizitate, locuri recomandate, etc...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andu_nae
Mesaje:705
Membru din:Joi Mar 25, 2010 1:37 am
Marca si model masina:Volvo XC70, D5
Localitate:Iasi
Re: Vacante la ski - Austria

Mesaj de andu_nae » Sâm Oct 09, 2010 1:40 pm

Salutare tuturor,

Cum deja a aparut zloata s-a aprins in creieras gandul la concediul de iarna si as vrea sa reeditez experientele de pe partiile Austriei si in 2011, si cum m-am gandit ca nu sunt singurul care isi doreste un concediu de ski decent in tara de mai sus, zic sa avem un topic unde sa ne dam cu parerea pe tema asta.

Mi-ar placea sa avem recomandari de statiuni/preturi ski-pass/cazari daca exista/ drumul pana acolo/preturi la echipamente/ + alte experiente notabile, si de ce nu poate ne si organizam sa plecam in aceeasi perioada.

Un sezon de ski cat mai reusit tuturor ne doresc :D :D
Volvo XC70, D5
ex: C4 Coupe 1.6 HDI
Toyota Yaris, 1.0

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Vacante la ski - Austria

Mesaj de Mr_kokaa » Dum Oct 10, 2010 12:05 pm

aduc eu detalii ce la o cunostinta care e pasionat de schiat.
eu unu fac eforturi sa fac rost de gume de iarna sa intru tot pe aceeasi tema. ce e drept ma gandesc doar la plimbare, Xmas in Salzburg si ceva sanius.
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
andu_nae
Mesaje:705
Membru din:Joi Mar 25, 2010 1:37 am
Marca si model masina:Volvo XC70, D5
Localitate:Iasi

Re: Vacante la ski - Austria

Mesaj de andu_nae » Joi Noi 18, 2010 9:25 am

Salutare,
Desi vremea nu ne prea incurajeaza sa ne facem planuri in sensul asta, eu ma incapatanez sa ma gandesc la ski, asa ca m-am pus pe cautat oferte si zone de concediu.

Anul asta ghetarul va fi Hintertux + imprejurimi, localitatea va fi Mayrhofen iar perioada 5 - 12 Martie 2011.
Daca sunt pasionati ne auzim, eu deja ma vad acolo desi mai sunt cateva luni bune :ya :ya :ya
Imagine
Volvo XC70, D5
ex: C4 Coupe 1.6 HDI
Toyota Yaris, 1.0

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vacante la ski - Austria

Mesaj de commandorsteel » Joi Noi 18, 2010 9:33 am

hmm..perioada este cam 50-50, in sensul ca s-ar putea sa nu prea ai zapada
nu te baza prea mult pe ghetar, eu am fost la inceputul lui ianuarie si fiind vremea destul de calduroasa, a inceput sa ploua pana pe la 2000 m si deabia de acolo in sus ningea, dar batea tare vantul si era destul de naspa (la tunurile de zapada nu dau drumul daca sunt cateva grade pe + :wink: )
eu in general aleg prima perioada a lunii ianuarie, deoarece sunt preturi muuult mai scazute , prinzi si oarece zapada si nici nu este aglomerat.
eu zic ca ptr ski, dupa anul nou nu se merita sa dai mai mult de 350-375 euro/2pers cu demipensiune la o cazare de 3*
succes
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Calatorii (Auto), vacante, etc”