Ucraina

Calatorii auto si nu numai, locuri vizitate, locuri recomandate, etc...
Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:
Re: Ucraina

Mesaj de Victor.VR » Vin Feb 18, 2011 7:50 pm

dimabogdan, multumesc frumos pentru lamuriri :D

Dar... nu ma duc in vacanta, si nici nu ma duc cu prea multi bani...
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Ucraina

Mesaj de dimabogdan » Vin Feb 18, 2011 8:11 pm

Treaba buna atunci.Drum bun si Doamne ajuta, si cand ajungi in Cta, ne vedem la o bere :hi
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Ucraina

Mesaj de Shadow » Sâm Feb 19, 2011 2:04 pm

dimabogdan scrie: Ptr. ca tot timpul esti cel mai cunoscator, sa lamurim doua chestii :
1.De circa doi ani de zile lucrez ca investigator ptr. Eupol.Sunt in fapt ofiter al Politiei Romane de 12 ani.
2.Ultimul caz despre care am fost informat dateaza de doua luni, cand un cetatean britanic venit sa-si caute nevasta in Ucraina, a fost rapit si familia a trebuit sa plateasca in prima faza 200k de lire.Penultimul a fost cand doi nemti ( sot si sotie) au fost opriti in timp ce se indreptau cu o masina inchiriata spre aeroport, de doua autovehicule de politie false, iar ei rapiti.De astia nu se mai stie momentan nimic.Sa nu mai pomenesc de sute de masini furate si identificate in Ucraina.Apropo, cele mai populare masini printre tinerii de acolo sunt BMW-urile, ptr. ca hotii le vand ieftin chiar.
3.Daca nu crezi despre vasele de croaziera si interdictia pasagerilor de a accesa portul Odessa, incearca sa iei legatura cu birourile de turism care organizeaza croaziere pe Dunare/Marea Neagra si apoi mai vorbim.
4.Ti-as mai spune si altele, despre retele de prostitutie/traficanti de organe etc, dar exista riscul sa stii si despre "povestile" astea, asa ca nu indraznesc.
Astea, nu cred ca o sa le vezi la TV, unde e sursa ta de informatii.
1. Felicitari...in locul tau il impuscam de mult pe Boc...sau Basescu...
2.Exista cazuri de genul in orice tara...inclusiv Romania...mai ales daca te duci sa ti-o cauti... cum a facut cetateanul britanic...care sa nu imi spui ca s-a dus sa o caute pe sotia lui din hotel in hotel sau din sectie de politie in sectie de politie...sa fim seriosi...
3. Nu te-am contrazis aici cu nimic...
4. Vezi ca alea le gasesti si prin RO destul de dezvoltate...poate chiar mult mai dezvoltate decat in F F multe tari...dar de asta nu ne mai "povestesti" nimic...

Ca fapt divers...nu ma cunosti asa ca numai face atatea prezumtii despre locurile de unde imi iau eu informatiile...
Cat despre comparatia ta intre Ucraina si Iraq... ma abtin...

Mult noroc in a prinde infractorii in continuare... dar astia de la noi... nu din Ucraina...
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Ucraina

Mesaj de cipicric » Lun Feb 21, 2011 11:30 am

Am vorbit cu prietenii din Marginea. Ei nu au mai fost de la sarbatori, acum se trece putin mai greu la romani, pierzi mai mult timp ca au devenit mai vigilenti din cauza scandalului de la vama Siret. In rest benzina e intre 3 ron si 3.5 ron (3.5 e la LukOil, 3 ron e benzina de 92 ), la granita spaga este tot cat ti-am zis eu mai devreme. Daca mai aflu ceva iti zic.
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: Ucraina

Mesaj de Victor.VR » Lun Feb 21, 2011 3:52 pm

Multumesc :D
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Scrie răspuns

Înapoi la “Calatorii (Auto), vacante, etc”