Bursa locurilor de munca

Poze şi diferite informaţii
Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:
Re: Bursa locurilor de munca

Mesaj de Vasea » Vin Noi 01, 2013 4:31 pm

@robitza21 - e o perioada nasola acum, parca e mai rau ca la inceputul crizei
din mai, am trimis pe e-mail si aplicat pe 3 conturi online, peste 500 cv-uri, in 5-6 domenii si am avut, abia, 6 interviuri.
ideea este ca daca ai trecut de 30-35 de ani.......... sayonara !
se cauta pusti 25-30, de preferat necasatoriti sau fara copii, de alergat luni-vineri, pana dupa ora 18.00. daca ai PFA/IM/SRL, este cel mai bine, se cauta sa se lucreze pe baza de comision, si daca mai ai si masinata, esti angajat pe loc.

BAFTA !

robitza21
Mesaje:284
Membru din:Dum Apr 28, 2013 2:28 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6Hdi 90CP
Numar Inmatriculare:B-111-RFM

Re: Bursa locurilor de munca

Mesaj de robitza21 » Vin Noi 01, 2013 5:40 pm

Stiu! Ideea e ca am 28 de ani si inca mai trag sperante!
Mai nasol ca ma trezesc cu toti carnatii care ma cheama pe 600 de lei!!!
Pai pentru asta nu imi trebuiesc 8 ani de experienta, fac si master! Pot sa ii iau si de la spalatoria auto de la colt. Chestia e ca aici in Bucuresti, bucurestenii au stricat piata, mai ales cei care stau cu parintii in casa si nu au rate, chirii si nici griji cu mancare/facturi! Ei cam accepta orice.
Angajatorul nu realizeaza ca dai 6-8 mil/om atat iti face!
Bafta multa!

Avatar utilizator
Florinhot
Mesaje:308
Membru din:Mie Feb 06, 2013 12:26 am
Marca si model masina:C4 1,6 HDI, 92CP
C5 2,0 HDI, 163 CP
Numar Inmatriculare:B 43 WKR
Localitate:Bucuresti

Re: Bursa locurilor de munca

Mesaj de Florinhot » Sâm Noi 02, 2013 9:53 am

robitza21 scrie:Chestia e ca aici in Bucuresti, bucurestenii au stricat piata, mai ales cei care stau cu parintii in casa si nu au rate, chirii si nici griji cu mancare/facturi! Ei cam accepta orice.
Angajatorul nu realizeaza ca dai 6-8 mil/om atat iti face!
Bafta multa!
Iar cei din Bucuresti spun de mai multi ani ca cei veniti din provincie au stricat piata deoarece nu au pic de personalitate si accepta cu capul plecat multe rahaturi din partea sefilor respectiv patronilor. Si toate astea se intampla pentru ca au nevoie de un job in orice conditii pt a putea supravietui in Bucuresti, asta fiind telul si, implicit, realizarea lor cea mai mare...
Sunt convins ca adevarul este undeva pe la mijloc si ca, in aceeasi masura, sunt si bucuresteni si provinciali care accepta orice fara macar sa-si cunoasca drepturile - iar pentru asta ar fi cateva explicatii dar nu are rost sa detaliem pentru ca oricum am cam iesit in afara topicului. :hi
Imagine

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

robitza21
Mesaje:284
Membru din:Dum Apr 28, 2013 2:28 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6Hdi 90CP
Numar Inmatriculare:B-111-RFM

Re: Bursa locurilor de munca

Mesaj de robitza21 » Sâm Noi 02, 2013 6:44 pm

Corect! Florin, am generalizat si nu e ok. Ai dreptate. Vorbesc doar din proprie experienta. Uscaturi sunt peste tot :P

Scrie răspuns

Înapoi la “Despre membri”