Sta cineva in Apusului Residence?

Poze şi diferite informaţii
Scrie răspuns
Avatar utilizator
danmanea
Mesaje:191
Membru din:Vin Mar 18, 2011 10:21 am
Numar Inmatriculare:B-37-JXR
Contact:
Sta cineva in Apusului Residence?

Mesaj de danmanea » Joi Apr 30, 2015 11:06 am

Vreau sa ma ajute cu cateva info despre cum e pe acolo... Blocuri, apt, vecini & stuff
C4 2011 Albastru Bourrasque (cind e curat), 1.6i 120cp

robitza21
Mesaje:284
Membru din:Dum Apr 28, 2013 2:28 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6Hdi 90CP
Numar Inmatriculare:B-111-RFM

Re: Sta cineva in Apusului Residence?

Mesaj de robitza21 » Joi Apr 30, 2015 11:52 am

O fosta colega de liceu si-a cumparat acolo. La etajul 6.
A fost plecata cateva saptamani la parinti, la Slatina, si cand s-a intors a gasit tot parchetul umflat. Cica a "plouat izbit", s-a infiltrat prin perete si s-a umflat parchetul. L-au luat muncitorii cu lopata si l-au schimbat pe garantie.
Am mai auzit varianta ca nu au calalizare( fose septice) si apartin de IF ( comuna Rosu). Mai nou pute a gunoi(mai ales dimineata), lucru pe care pot sa il confirm ca ies dimineata pe autostrada, pe la 5-6 dimineata. Am inteles ca au mutat groapa de la Glina pe acolo pe undeva.

Am fost de 2 ori pe acolo dar atmosfera e ok, iti da impresia ca esti in concediu la mare. Intimitate nu prea este pentru ca blocurile sunt destul de apropiate...

Avatar utilizator
danmanea
Mesaje:191
Membru din:Vin Mar 18, 2011 10:21 am
Numar Inmatriculare:B-37-JXR
Contact:

Re: Sta cineva in Apusului Residence?

Mesaj de danmanea » Joi Apr 30, 2015 2:01 pm

Merci.

Mai citeam pe softpedia, pe post-ul dedicat. Am intrebat si acolo. Si tocmai am primit raspuns:

"izolatia fonica nu exista. Cel putin modelul de bloc facut in 2014 (si cel care se face acum in 2015) are o problema mare. Eu ii aud pe vecini cum stau la masa si vorbesc. Si nu ma refer doar la vecinii de la acelasi nivel (care daca vor sa poarte o discutie mai privata trebuie sa sopteasca) ci si la vecinii de la +/- un nivel. Ma gandesc serios sa investesc niste bani sa rezolv problema ca nu prea mai pot asa. Daca cumva vecinul de langa da televizorul un pic mai tare... aud si stirile(e o parte buna ca pot sa mai economisesc niste bani la cablu asa) In legatura cu muzica si gaurile.. presupun ca depinde de vecini. Eu am avut nesansa ca jucaria preferata a vecinului de deasupra sa fie fix bormasina bat-o vina... iar daca esti pe aici... vecineee mai da-o naibi de treaba... ca ai facut casa ca o branza schweitzer(nu mai zic ca pe deasupra e si oltean de-al meu.. iar la 2 noaptea dupa ce se imbata face galerie... Oltenia eterna teranova... sarind ca pe stadion)"
C4 2011 Albastru Bourrasque (cind e curat), 1.6i 120cp

Scrie răspuns

Înapoi la “Despre membri”