Cine mi-a muscat...masina?

Totul despre C4 Picasso
Scrie răspuns
topala_gustav
Mesaje:71
Membru din:Mar Feb 03, 2009 9:02 pm
Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de topala_gustav » Sâm Ian 02, 2016 4:56 pm

Salutare si La multi ani !
Am trait-o pe viu si pe asta...Eu in masina parcata, mai multe javre aparute ca din senin in jurul ei. Am vazut in oglinda laterala ca una se chinuia sa muste, am auzit ceva la masina in zona respectiva, dar n-am luat in seama. Am plecat si cand am ajuns la destinatie, m-am uitat, mai mult din curiozitate, sa vad ce s-a intamplat. Rezultatul se vede in poze. Intrebarea mea este cum pot sa repar zgarieturile.

Imagine




Imagine

silviu.david
Mesaje:159
Membru din:Mie Oct 01, 2014 5:17 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 e-HDI
Numar Inmatriculare:VN xx DAV
Localitate:Focsani

Re: Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de silviu.david » Sâm Ian 02, 2016 11:51 pm

Te intorcimin parcarea respectiva cu arma cu glont si imousti toate javrele. E singura rezolvare! Cu parere de rau dar cred ca necesita chit si revosire

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de djmanianfs » Dum Ian 03, 2016 12:14 pm

Zgarieturile nu le poti repara pur si simplu si apoi sa dai cu vopsea la spray si rezultatul sa fie wow. Singura varianta este sa duci masina la o vopsitorie si acolo meseriasul iti va face bara ca noua, doar ca trebuie vopsita toata bara.
Imi pare rau pentru situatia ta!
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de stevey » Dum Ian 03, 2016 7:17 pm

Nu cred ca merita revopsit. Incearca metoda de aici http://scratchwizard.net/paint_search/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Pv5gTgA3OpM" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Yaz
Mesaje:243
Membru din:Sâm Ian 07, 2012 12:45 pm
Localitate:Galati

Re: Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de Yaz » Vin Ian 22, 2016 11:17 am

silviu.david scrie:Te intorcimin parcarea respectiva cu arma cu glont si imousti toate javrele. E singura rezolvare! Cu parere de rau dar cred ca necesita chit si revosire
Asta da evolutie.....si daca o zgaria un om din greseala sa zicem la fel scoteai pusca si il impuscai....:))))))

Daca era caine cu stapan impuscai si cainele si stapanul........ :D

Hai ma serios se putea intampla oricui, omul intreaba cum rezolva problema si noi il sfatuim sa isi cumpere pusca. :D

Mie mi se par destul de adanci zgarieturile si nu prea vad alta solutie decat vopsitoria.
" Eu nu blochez intersectia. "

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Cine mi-a muscat...masina?

Mesaj de foxbat » Vin Ian 22, 2016 11:56 am

Yaz scrie:
silviu.david scrie:Te intorcimin parcarea respectiva cu arma cu glont si imousti toate javrele. E singura rezolvare! Cu parere de rau dar cred ca necesita chit si revosire
Asta da evolutie.....si daca o zgaria un om din greseala sa zicem la fel scoteai pusca si il impuscai....:))))))

Daca era caine cu stapan impuscai si cainele si stapanul........ :D

Hai ma serios se putea intampla oricui, omul intreaba cum rezolva problema si noi il sfatuim sa isi cumpere pusca. :D

Mie mi se par destul de adanci zgarieturile si nu prea vad alta solutie decat vopsitoria.

se vede ca n-ati avut contact cu viata - daca aveati motocicleta stiati deja cum e treaba :)

on topic - ca sa iasa boboc - vopsit full,

ca sa "mearga" - solutia de mai sus de la colegi
bafta si ..Doamne ajuta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Picasso”