Anti-tuning

Eleroane,Kituri de caroserie,Geamuri Fumurii,Xenoane, Roti/Cauciucuri
Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Anti-tuning

Mesaj de Mihay » Mie Iul 21, 2010 8:12 pm

dpmdv este ok topicul atata timp cat nu este atacat omul ci doar ideea. ok nu iti place tuningul ... aia e nu te poate determina nimeni sa`ti placa. Dar ce parere ai despre eleronul de Vts sau de kitul sport de la Citroen care se vand pentru C4 . Oare nu tot aceiasi designeri le-au facut ?

defapt ce am facut noi cei cativa de pe ClubC4 e mai mult styling si o personalizare . Asa cum ai zis si tu unele mai reusite altele nu , dar cu siguranta nu prea sunt multe kitshuri pe aici . Uita`te pe C4atreros.es sa vezi acolo ....

tuningul / stylingul a cam luat amploare in toata lumea . ar fi mult mai misto daca ai alege o masina de aici ( ia -o pe a mea ca nu ma deranjeaza) si spune tu ce nu-ti place si ce da, si ce ai face...asta daca ai face ceva .

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Anti-tuning

Mesaj de catalin4u24 » Joi Iul 22, 2010 1:32 am

Anti-tuning e ca si cum ai zice anti-fumat.... unii fumeaza, unii nu. Nefumatorii nu-i inteleg pe fumatori. Tuningul, ca si fumatul provoaca dependenta. O data ce ti-ai pus prima bara parca nu te-ai mai lasa. De fumat te mai lasi, de tuning..... doar daca te insori, dar sunt exemple in club care au trecut si peste regula asta :mrgreen:
Hai sa fim mai intelepti... sa nu mai judecam/criticam, sa vorbim mai putin de lucrurile altora si sa vorbim mai mult de ale noastre.
A-ti place si a nu-ti place e un lucru strict personal, tine de gustul fiecaruia... nu ne potrivim de la om la om, nici masinile nu se potrivesc intre ele iar unde se potrivesc... intervine tuningul :wink:

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Anti-tuning

Mesaj de Mr_kokaa » Joi Iul 22, 2010 9:00 am

nu toata lumea care ar vrea tunning la masina poate. admiratie ptr cei care o fac. :o postul de mai sus mi se pare mai degraba o invidie.

si eu tanjeam dupa SinDrom Kitt , dar nu stiam de costurile suplimentare pe care le a enumerat Bogdan. C4 al meu ar putea arata asa si nu mi se pare deloc "deplasat".
Inca mai visez.

ImagineImagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Anti-tuning

Mesaj de Tomita » Joi Iul 22, 2010 9:56 am

pai ceea ce a zis bogdan e normal.
cand discuti de un kit complet de tuning nu poti spera la preturi substantial mai mici.
adica nu iti iei barile joase si pe pui pe masina stock, cu jante aliaj 16" sau mai rau cu capace pe 15" :ok (de fapt sunt multe loganuri de genul aceste si probabil si initiatorul topicului are ceva impotriva acestor kitcheri)
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Anti-tuning

Mesaj de B25BUY » Joi Iul 22, 2010 12:48 pm

Nici eu nu sunt adeptul super-tunningului la C4.
Poate niste jante mai smechere ar merge dar tot pe 16'' ca sa nu schimb si cauciucurile si un kit de xenoane :D.
* * *
Intrebarea mea este ce se face cu componentele vechi ce au fost inlocuite ?
De ex: Cu vechile jante care sunt aproape noi sau pentru cei ce schimba bare sau faruri,etc...ce faceti cu cele vechi ?? ca de vandut la SH, cred ca nu au mare cautare si oricum pretul de revanzare e departe de cel de achizitie al unei componente noi si mai de "tunning".
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Anti-tuning

Mesaj de Tomita » Joi Iul 22, 2010 1:02 pm

jantele se echipeaza cu anvelope de iarna si de depoziteaza undeva unde e loc destul :D
farurile se vand la sh mai devreme sau mai tarziu, daca nu se pastreaza in caz de bolovani si alte obstacolo vesnic intalnite pe drumurile noastre.
nu-ti fa griji ca exista mereu piata si pt piese SH
barile la fel se vand la cei care poate au avut accidente, suspensiile la fel catre unii care au nevoie si nu vor sa cumpere altele noi...si tot asa...
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Anti-tuning

Mesaj de alex82 » Joi Iul 22, 2010 1:05 pm

pai iti dau un ex... eu am dat jantele de tabla pe 16" si capacele si am mai pus 5 mil si mi`am luat niste jante de aliaj tot pe 16"... nu extraordinare , dar evident ca`s mai aratoase fata de cele de tabla...
bara , faruri... sunt destui care pocnesc masinile si prefera sa ia niste piese SH decat unele noi.... ideea e ca mai scoti un ban din investie...
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning&Styling EXTERIOR”