Autocolant

Eleroane,Kituri de caroserie,Geamuri Fumurii,Xenoane, Roti/Cauciucuri
Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:
Re: Autocolant

Mesaj de Aiurica » Sâm Iun 04, 2011 11:25 pm

scuza-ne!
si eu sunt unul care nu da doi bani pe stickerele de pe masinile jdm.( care nu stiu ce inseamna)
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Tomita » Dum Iun 05, 2011 11:33 am

Shadow scrie:
Tomita scrie:si eu sunt oripilat de "noua moda".
macar de ar fi amplasate cu logica de design, da...
dar pe o masina stock, never-ever.
e precum un "nike" sau logan turbo-nos-enkei-apex-etc..lipit pe usa dar merge cu capace vopsite intr-un dci afumat si rapciugit cu eleron cat cel de duster pikes-peak. :glasses
No offence...dar vb in necunostinta de cauza...
Nu este o "moda"... dar de... hai sa injuram ce nu stim...

Stickerele alea sunt caracteristice pt masinile JDM... ca au inceput toti cu masini nemtesti, frantuzesti, americane sau mai stiu eu ce sa-si puna... este total alta discutie...
no way. nu pot sa cred ca ai zis ce ai zis mai devreme. pot sa iti spun ca ai sfeclit-o rau de tot cu ce ai emis mai devreme.
1. chiar tu te contrazici cand zici ca nu este o moda cand de fapt recunosti ca este un stil (o moda) venita din japonia. imi plac la nebunie japonezii cu mentalitatea lor, dar ce ajunge in europa si aplicat aici deja e defectuos, si creat conform mentalitatii de europeni.
si ca sa pui elemente specificii culturii japoneze pe o masina frantuzeasca depaseste cu mult kitch-ozitatea. e precum caracterele kanji.
iti plac, f bine, dar alea au o logic, si inseamna ceva nu sunt niste scrijeliri aiurea. si au menirea de a intari originea culturala de unde provin. nu pui pe logan sau nu stiu ce mercedes caractere kanji. la fel nu pui pe citroen desene japoneze.
si sa spui ca eu sunt in necunostinta de cauza si nu stiu ce vorbesc tocmai te-a facut pe tine cel necunoscator.
si pe o masina stoc sa pui astfel de personalizari este naspa. fiecare face ce vrea dar intr-o lume care judeca fiece aspect, e anormal sa nu realizezi ca o prostie va fi criticata.
punct discutiei. daca se intelege bine, daca nu, iarasi bine.
PS: inca un exemplu. pune un hood-scoop specific v8-urilor uriase americane supercharged pe un audi..
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Aiurica » Mar Iun 07, 2011 11:45 pm

am vazut si in irc o astfel de masina.....( design)
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Victor.VR » Mie Iun 08, 2011 1:05 pm

scuzati-ma ca va spun, dar o luati aiurea.

stickere se pot pune si pe masini stock. nu neaparat kanji sau pe toata aripa, ceva, o chestie amuzanta, ceva simpatic. poate io nu vreau sa-mi pun jante cromate de enşpe mii de inch, ci doar un sticker, care mi-o deosebeste de alta identica din parcare, ceva cu bun gust.
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
Exosphere
Supermoderator
Mesaje:1255
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 7:49 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 VTi
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Exosphere » Mie Iun 08, 2011 1:46 pm

Iti trebuie mai mult de un sticker ca sa-ti deosebesti masina de altele, zic :)
C4 coupe Rouge Aden - 122 cai frumosi

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Shadow » Mie Iun 08, 2011 3:54 pm

Aiurica scrie:scuza-ne!
si eu sunt unul care nu da doi bani pe stickerele de pe masinile jdm.( care nu stiu ce inseamna)
Da man...la fel cum nu dai 2 bani pe cultura tuningului japonez... Dar vezi ca datorita lor este asa raspandit tuningul de orice fel in lume...

Aici nu e vb de un sticker sau de o masina stock... este vb ca pe fiecare masina se preteaza un anumit tip de tuning... gen masina neagra...jante peste 20 cromate si geamuri negre... un stil clasic american... La fel si stilul japonez se preteaza pt masini japoneze...

L.E.: Nu stii ce inseamana pt ca nu te-ai "deranjat" sa afli ce inseamna...
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Aiurica » Mie Iun 08, 2011 8:59 pm

nici nu vreau....pt ca pe atribute gen clean, cult, rat,ghetto, jdm, plm etc.....nu dau doi bani!
tuningul este unul singur si reprezinta acea categorie de oameni care modifica masinile dupa gustul lor.

el poate place unora, iar altora nu.
stickerele jdm, mie nu-mi plac, cu orice masina asociata ar veni.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Shadow » Joi Iun 09, 2011 11:00 am

Aiurica scrie:nici nu vreau....pt ca pe atribute gen clean, cult, rat,ghetto, jdm, plm etc.....nu dau doi bani!
tuningul este unul singur si reprezinta acea categorie de oameni care modifica masinile dupa gustul lor.
Da man...asa e... de asta si apar kitchurile care apar...pt ca fiecare isi face totul dupa gustul lor... pacat ca f multi nu au bun gust... :wink:

Stii f bine ca nu vreau sa intru intr-o polemica cu tine pe tema asta... dar sa spui ca nu dai 2 bani pe un anumit stil de tuning...cu o oarecare "traditie" sau "istorie"... este exagerat...
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
stormrage
Mesaje:625
Membru din:Joi Feb 17, 2011 8:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4
Numar Inmatriculare:AR-86-STD
Localitate:Arad
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de stormrage » Joi Iun 09, 2011 4:05 pm

Voi deja ati ajuns la complet alt topic.
La capitolul tuning, parerile vor fi mereu impartite pentru ca la tuning se ia in calcul gusturile fiecaruia in parte (si da, unii au gusturi foarte ciudate).
La tuning dupa parerea mea se tine cont de gustul proprietarului, aspectul general al masinii si "atitudinea" pe care vrei sa o aiba masina.
A pus cineva mai demult un link, in topicul de kitch tuning, cu un C4 care avea in interior iarba si alte cele... Ala era (sper) un demo car... o masina pe care o modifici extrem, doar ca sa arati ce poti tu sa faci si ce esti capabil sa modifici. Dar daca cineva are de gand sa isi modifice o masina de zi cu zi atat de radical... probabil ca a cam innebunit.
Despre autocolant, daca tie iti place si crezi ca ar arata bine pe masina, go for it! Pana la urma urmei conteaza sa iti placa tie cand te uiti la masina. Mai bine sa iti placa tie si sa zica lumea ca arata ciudat decat sa arate bine si sa ti se para ceva naspa.
Dar daca vrei sa o faci doar ca sa diferetiezi masina ta de alta la fel, mai bine incearca altceva, ceva mai mult decat un sticker.

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Aiurica » Joi Iun 09, 2011 9:22 pm

Shadow scrie:
Aiurica scrie:nici nu vreau....pt ca pe atribute gen clean, cult, rat,ghetto, jdm, plm etc.....nu dau doi bani!
tuningul este unul singur si reprezinta acea categorie de oameni care modifica masinile dupa gustul lor.
Da man...asa e... de asta si apar kitchurile care apar...pt ca fiecare isi face totul dupa gustul lor... pacat ca f multi nu au bun gust... :wink:

Stii f bine ca nu vreau sa intru intr-o polemica cu tine pe tema asta... dar sa spui ca nu dai 2 bani pe un anumit stil de tuning...cu o oarecare "traditie" sau "istorie"... este exagerat...
love is in the air.... :mrgreen:

parerile contradictorii fac bine...creeaza opinii, ne binedispun, ne fac sa aflam noutati, ne fac sa vedem daca gresim sau nu...etc.....

concret, mie nu imi plac, asociate sau nu cu jdm.

ps....am vazut un BX la un salon de tuning din Ungaria cu aceleasi autocolante.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Shadow » Joi Iun 16, 2011 2:19 pm

Stai sa vezi cand o sa-mi fac eu oglinzile asa... cred ca arunci cu pietre dupa mine... :ok
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Autocolant

Mesaj de Aiurica » Joi Iun 16, 2011 3:23 pm

evident ca da!
o sa fii ca o fata de liceu care isi ia cizme dalea de panza care se poarta.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning&Styling EXTERIOR”