Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Accesorii de interior, interioare custom, etc
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingfrancisc
Mesaje:917
Membru din:Sâm Mar 28, 2009 11:37 am
Marca si model masina:C4 Picasso, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:TM04DVF
Localitate:Timisoara
Contact:
Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de ingfrancisc » Mie Mar 06, 2013 11:26 pm

mersi pentru info. Tot uitandu-ma la poza aia am ajuns la concluzia ca-mi place :D si cum tot trebuie sa ma duc luna asta la ei pentru itp + casco/asig + schimbat cauciuce o sa comand si aia.
C4 Picasso, 1.6 HDI 109 CP
C3 Picasso, 1.6 HDI 92 CP

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de simply the lex » Joi Mar 07, 2013 7:56 am

wolf scrie:
simply the lex scrie:Da dar nu deranjeaza absolut deloc,as putea spune chiar ca l-as vrea mai puternic.Eu l-am schimbat si am pus rosu,stock e un led galben si nu la fel de puternic.
Pai si nu merge pusa o rezistenta mai mica pt a lumina mai puternic?
Pai cred ca merge dar nu stiu in cat timp prajesti ledurile.Eu am pus una de 400 de ohmi,initial una de un kilo,atunci chiar se aprindeau incet.
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de wolf » Vin Mar 22, 2013 7:02 pm

58 ubi scrie:Asa am zis si eu, dar nu pare asa usor. Plafoniera legata la mufa de la masina nu functioneaza in parametrii normali ca cea stock. Adica daca deschizi usa nu se mai aprinde, daca apesi pe butonul din mijloc se aprinde cea din spate sau se stinge, iar cele 2 pecuri stanga dreapta dau o lumina mai slaba semn ca ceva nu este in regula.
Salutare,am si eu o astfel de plafoniera si nu-i dau de cap.
Aveti idee ce este de facut?
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de wolf » Vin Mar 22, 2013 10:22 pm

:?: :?: :?:
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de simply the lex » Vin Mar 22, 2013 10:23 pm

George vezi ca Mihai Ubi nu prea mai e activ pe forum,ai incercat cum ti-am zis eu si nu a mers?
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de wolf » Vin Mar 22, 2013 10:29 pm

simply the lex scrie:George vezi ca Mihai Ubi nu prea mai e activ pe forum,ai incercat cum ti-am zis eu si nu a mers?
Salut Alex,din pacate nu a mers...
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Montare lumini in usi si plafoniera cu lumina de ambianta

Mesaj de wolf » Sâm Mar 23, 2013 2:06 pm

wolf scrie:
58 ubi scrie:Asa am zis si eu, dar nu pare asa usor. Plafoniera legata la mufa de la masina nu functioneaza in parametrii normali ca cea stock. Adica daca deschizi usa nu se mai aprinde, daca apesi pe butonul din mijloc se aprinde cea din spate sau se stinge, iar cele 2 pecuri stanga dreapta dau o lumina mai slaba semn ca ceva nu este in regula.
Salutare,am si eu o astfel de plafoniera si nu-i dau de cap.
Aveti idee ce este de facut?
:help
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning&Styling INTERIOR”