Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Coltul vesel
Scrie răspuns

Voi ce preferati?

Apple iPhone4
34
39%
Samsung Galaxy S2
54
61%
 
Voturi totale: 88

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:
Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de catalin4u24 » Vin Sep 19, 2014 11:33 am

Eu am luat S5'ul in piscină sa ma filmez cum înot pe la fund :) Abia la vreo două zile mi-am dat seama ca ei spuneau ca e rezistent pana la 1m adâncime in apă, iar eu l-am bagat la 2m :) Din fericire nu s-a întâmplat nimic.

tapatalk

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de commandorsteel » Vin Sep 19, 2014 11:35 am

Ia baga in apa un iphone... :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de catalin4u24 » Vin Sep 19, 2014 12:59 pm

Ăstia de la Apple se zbat cu pasiune sa țină pasul cu dar au pierdut razboiul de mult, de când nu mai este Steve Jobs mai exact.
Mor cand ii vad cu ce ton își promovează produsele, cu stilul lor caracteristic cand vorbesc despre orice mic add-on ca si cum ar fi inventat roata, add-on pe care Android'ul oricum il avea de mult :ok

Aifon cu ecran de 5.5" ahahahaha . se vede ca sunt disperați

tapatalk

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de Bogdan » Vin Sep 19, 2014 1:35 pm

Orice asemanare cu personaje reale este o pura intamplare :))

Acu vreo 3 sapt ma suna cineva(nu intru in detalii :D) ..ca vrea sa-si ia tableta si ce sa-si ia.

Omul a avut si are numai samsung si Android atat tablete cat si telefon...dar mereu cand venea la mine cerea Ipad-ul meu(antic) sa se joace si evident sa compare cu samsung... De fiecare data pleca injurand.. de ce se misca mai bine Ipad, fiind mai slab ..

I-am zis la ce ma mai suni..ca oricum Samsung iei..deci ce sa imi mai bat capul sa dezbat cu tine...
Evident si-a luat samsung..Samsung Galaxy Tab S 10.5 T800 16GB Android 4.4 White.., comandat online sa-l poata da inapoi in 30 de zile :).
A fost mega incantat, comparat cu o tableta tot samsung de 2 ani care o avea...procesor, memorie, nebunie curata....
S-a apucat de instalat diverse, ce are omul nevoie, aplicatii ceva jocuri, ceva business etc.. si cum a inceput sa o incarce brusc s-a schimbat situatia... Nu stiu ce aplicatii aveau conflict, (cumparate din samsung store sau cum s-o numi), bateria o luase razna..
M-a sunat si injura de toti sfintii, cum e posibil cu atatea procesoare cu atata RAM sa mearga ca dracu, asemanator cu cea veche..i-am zis, sa o dea inapoi si sa-si ia Apple..
S-a dus frumos cu ea in brate a dat o inapoi, in 5 zile si a luat banii..a mai pus vreo cateva sute de lei si a luat Apple iPad Air, 32GB, Wi-Fi, Space Grey.

S-a dus acasa, nu prea intelegea de ce nu gasea taote aplicatiile, cum se foloseste itunes la sincronizare, a ramas uimit sa vada ca multe aplicatii erau moca la fel ca la Samsung si s-a apucat sa instaleze pe ea, evident ce avea omul nevoie, plus bonus a bagat si o navigatie pe care a platit 80 EUR..a zis ca nu e un capat de tara, mai ales ca are nevoie de ea....

Tableta plina cu de toate, merge mai bine ca laptop-ul pe care l-a cumparat cu 2 luni inainte..si ma suna sa ma intrebe cum mama dracu, o tableta cu specifcatii "proaste" se misca de 10 ori mai bine decat una cu specificatii bomba...

Raspunsul e unul singur..degeaba ai hardware daca nu ai software..(azi si-a facut update la IOS8 si cica deja e mai bine totul :)) ).

D-asta se vinde Apple in draci si e peste multi, are un numar finit de modele, si software-ul este adaptat pentru fiecare...drept pentru care nu prea vezi idevice blocat, lent, cu lag-uri etc...comparat cu Samsung unde stim cu totii despre ce e vorba.

Trebuie sa mi schimb telefonul, din pacate tot ce e in trend e de la 5" in sus, si daca tot fac compromisul ecranului de tableta, posibil sa iau tot I6..DAca nu cumva scoate Samsung ceva mai mic si destept :)

Multi nu inteleg ca Apple nu vrea sa fie peste altii ca specificatii tehnice, nu i ar opri nimeni sa puna cine stie ce mega procesor sau memorie, sau rezolutii peste rezolutii... Ceilalti fac toate astea doar sa depaseasca Apple cumva, si atunci normal ca , cel putin aparent sunt peste ..dar de multe ori aparentele inseala :)..

Asta o zice unul de a schimbat 5 I5-uri in niciun an de zile, pe garantie...deci i-am injurat grav :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de catalin4u24 » Vin Sep 19, 2014 4:57 pm

E adevărat, si eu am un ipad mini de vreo 2 ani si merge la fel de bine ca in prima zi.
La tablete nu m-as uita decat la iPad dar la telefoane este altă poveste.
Dacă ai schimbat 5 telefoane pe garanție înseamnă ca e grava treaba.
Eu am ținut i5'ul un an de zile dar in afară de camera video de kko si el in general plictisitor, n-am avut alte probleme.

tapatalk

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de Bogdan » Vin Sep 19, 2014 5:45 pm

Astept sa si ia si telefon apple, cel de mai sus, dar bag mana in foc ca va zice acelasi lucru ca si cu tableta..:). Pana una alta , luni se pare ca o sa ma joc cu un I6...sa vedem cum il tin in mana, si daca e ok, va fi urmatoarea achizitie
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
paulpaw
Mesaje:237
Membru din:Sâm Mar 29, 2014 9:34 pm
Marca si model masina:Mitsubishi Pajero 3.2DiD
Numar Inmatriculare:PAW
Localitate:Bucuresti

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de paulpaw » Vin Sep 19, 2014 7:31 pm

Ca sa zic si eu ceva, nu ca așa vrea sa dau in android dar vrau sa spun. Ca telefoane am avut tot timpul Symbian si qnx (BlackBerry) venind moda smartfoanelor am luat un iPhone 2g. Mi-a plăcut. A apărut androidul cu deserturile lui. Si mi-a plăcut. 1 telefon BlackBerry in permanenta si un android . Fiind fudul am mers doar pe seria nexus, zicând ca e bine sa fie bine. Dar ce sa vezi. Androidul este așa de vast ca sistem de operare, încât platforma de telefonie ii permite sa faci ce vrei, dar numai telefon si tableta nu devine. Lag peste lag, conflict este conflict, gestionare haotica a harului cu softul. Am tableta sincer am de la prima pana la ultima doar iPad si nu degeaba. Dar.....surprinzător sistemul qnx10 de la BlackBerry care este tot UNIX de iPhone devine din ce in ce mai tentant si foarte apreciat. Ca o concluzie vorba aia rămâne. Vrei un telefon ia o nokia, vrei tableta ia in iPad. Cum nokia e la vale merg pe BlackBerry. So UNIX Fan


Sent from my iPad using Tapatalk
Imagine
Ex. Balaenoptera musculus - C5, 1.8i, 16v, 117cp

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de catalin4u24 » Vin Sep 19, 2014 9:02 pm

Trebuie sa recunosc ca arata foarte bine aifonu' , nimic de zis, mereu a aratat bine, nu-i asta problema.
https://www.youtube.com/watch?v=dDSJY-- ... 3b6OxTSALw" onclick="window.open(this.href);return false;

Apropo Bogdane, ce se intampla cu plugin#ul youtube?

Avatar utilizator
Florinhot
Mesaje:308
Membru din:Mie Feb 06, 2013 12:26 am
Marca si model masina:C4 1,6 HDI, 92CP
C5 2,0 HDI, 163 CP
Numar Inmatriculare:B 43 WKR
Localitate:Bucuresti

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de Florinhot » Vin Sep 19, 2014 10:44 pm

Acum 20 de min am facut comanda online pt I6. Din pacate am selectat gresit modul de plata, respectiv cash la livrare in loc de plata online cu cardul, si imi va veni telefonul in 6-7 zile in loc sa ma bucur de el in 24-48h :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imagine

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de commandorsteel » Sâm Sep 20, 2014 1:16 pm

catalin4u24 scrie:Trebuie sa recunosc ca arata foarte bine aifonu' , nimic de zis, mereu a aratat bine, nu-i asta problema.
https://www.youtube.com/watch?v=dDSJY-- ... 3b6OxTSALw" onclick="window.open(this.href);return false;

Apropo Bogdane, ce se intampla cu plugin#ul youtube?
pe la min 3:00, am vazut ca poti face pipilica pe samsung....!!?? :shock:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
atenzaC4
Mesaje:569
Membru din:Mie Mar 30, 2011 9:13 pm
Numar Inmatriculare:CT
Localitate:Constanta
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de atenzaC4 » Dum Sep 21, 2014 10:54 pm

Sal. Am avut S1,S2 vreo doua si S3. M-am oprit si nu mai vreau Samsung. Modele S4 si S5 le-am fentat.
Dar, in martie a.c. tot android am luat si anume LG G2.
Nu are lag,camera foarte buna si baterie grozava.Conectivitate cata vrei si un procesor mare.displayul foarte mare cu niste culori dementiale.
Insa am luat si un Iphone 4s de care sunt foarte incantat. E vechi pe piata dar nou pt mine,fiind primul Aifonevdin familie. Imi plac ambele modele.
De la orange mai am si modelul Hiro care m-a impresionat placut din toate punctele de vedere. Doar cei 513 mb de ram sunt putini,insa ecran si baterie grozave.
Tableta e un Tab 2 cu 3G. Si atat.putea fi altceva dar eram fun Samsung atunci.acum deloc.
De ce Facebook nu are si optiunea de DISLIKE?

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de DjAndr3w » Mar Sep 23, 2014 8:11 am

Și eu ma gândeam sa îmi iau G3-uldupa ce am vândut S3-ul dar am ales Z3 și am făcut F bine. Am avut ultimul Sony xenia arc s apoi toată gama de la Samsung omnia, s1, s2, s3 după care am revenit la Sony și ma felicit pe alegerea făcută. Un super telefon cu o camera mega superba.
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de Bogdan » Joi Oct 02, 2014 1:19 pm

Daca nu este fake, si inclin sa cred ca nu este...cu riscul de a ma repeta.. Hardware fara software este 0 barat!

https://www.youtube.com/watch?v=nCln9_mgZJo#t=164" onclick="window.open(this.href);return false;
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de catalin4u24 » Vin Oct 03, 2014 10:29 am

Nu știu, poate fi pe bune poate nu. Nu cred ca in utilizare normală o sa ajungi vreodată să faci asa ceva :)
Ideea e ca suntem in 2014. Iar in 2014 daca scapi smatfone'ul in WC si se strica e FAIL :OK
Imi pare mie sau doar S5'ul ar fi supraviețuit un WC test?
Dacă as avea bani sa-mi permit puneam si eu un test pe YouTube S5 vs i6 vs M8 WC Test. Care murea, trageam apa :ok

tapatalk

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Apple iPhone vs Samsung Galaxy + Tablete

Mesaj de Bogdan » Vin Oct 03, 2014 4:06 pm

Hai ca o dai in diverse si tu ... vorbim strict de performance nu de aruncat in WC :))
Pai aia e fix o utilizare normala, astepti mai mult sa se incarce lucrurile si la un moment dat cedeaza..

Daca e pe bune, e grav rau pt S5 cu tot hardware-ul lui..
Legat de scapat in WC...orice iphone teoretic il ia dracu ca nu poti scoate bateria..cu toate ca au facut niste teste de apa la I6 si a parut ok(dar cred ca a fost fake)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “FUN Area”