Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Avatar utilizator
Florinhot
Mesaje:308
Membru din:Mie Feb 06, 2013 12:26 am
Marca si model masina:C4 1,6 HDI, 92CP
C5 2,0 HDI, 163 CP
Numar Inmatriculare:B 43 WKR
Localitate:Bucuresti
Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de Florinhot » Vin Iul 19, 2013 12:05 pm

Ai prins un deal foarte bun!
Multumesc pt raspuns.

Scuze de offtopic! :hi
Am incheiat :)
Imagine

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de Bogdan » Vin Iul 19, 2013 1:05 pm

Si nu au fost singurii care au oferit peste 9%..am avut chiar si in scris 9.15% discount :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
ingfrancisc
Mesaje:917
Membru din:Sâm Mar 28, 2009 11:37 am
Marca si model masina:C4 Picasso, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:TM04DVF
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de ingfrancisc » Vin Iul 19, 2013 5:46 pm

In 2009, la C4 meu pretul de catalog/comanda (cu tot ce era pe el) era vreo 19400, eu am dat 14000! Pretul scazuse atata pentru ca era in showroom de aproape jumatate de an si, evident, nimeni nu dadea aproape 20000 pe un C4, indiferent de echipare!.
In acelasi timp la Ford pretul pentru Focus berlina, in prima zi cand am fost la ei a fost 16328. A doua zi cand m-am dus sa ma invart prin showroom mi l-au oferit (acelasi) cu 15054 si 3 ani garantie fara limita de km. Dupa vreo alte 2-3 zile am primit pe mail (inca il mai am) un nou discount ... coborasera la 14000. :D I-am sunat sa le spun ca deja conduceam C4 ca altfel cine stie la cat mai cobora pretul. :D
In saptamana aia cat am cautat masina, absolut toti dealerii pe la care trecusem (cu exceptia Dacia) m-au sunat zilnic sa ma invite pe la ei si sa mai "discutam" preturile.
C4 Picasso, 1.6 HDI 109 CP
C3 Picasso, 1.6 HDI 92 CP

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de Tomita » Vin Iul 19, 2013 7:31 pm

Da, doar ca bogdan o ia pe comanda, so..nu se aplica strategia de pricing a stocurilor. :hi

De preferinta o cumperi din showroom vestic de pe stoc decat de aici. Cand vorim de produse de baza nu low-costuri pt piete emergente. Stii ca iti cumperi un produs adresat pietelor vestice nu pt bananieria
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Nicolae
Mesaje:5
Membru din:Joi Iul 11, 2013 7:38 pm
Marca si model masina:Dacia 1310

Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de Nicolae » Sâm Iul 20, 2013 12:12 pm

Nu stiu ce sa mai zic acum, eu chiar mi-am dorit aceasta masina, dar foarte multi din prietenii si cunostintele mele mi-au spus sa nu cumpar o masina in 3 cilindrii cu motor de 1200 si de peste o tona pentru ca sigur motorul nu face fata la un volum de incarcare de 80 - 90 la suta pe drumurile de munte cu urcusuri si viraje la 90 de grade. Eu locuiesc intr-o zona de munte in Banatul montan. Nu stiu cum se comporta aceasta masina pe un traseu montan si nu stiu aviz domnului Lazaroiu care mi-a scris (ca nu se poate face o reducere) daca aceasta masina chiar isi merita banii (pe prima varianta ma refer). Va rog sa nu mi-o luati in nume de rau. P.S. As vrea daca se poate si o parere avizata de la un cunoscator vizavi de aceasta chestiune. Multumesc.

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Achizitionarea unui Citroen C-Elysee

Mesaj de Tomita » Sâm Iul 20, 2013 12:29 pm

Te duci frumusel cu 2 prieteni mai plinuti asa la un dealership citroen/peugeot (programezi inainte un drive) si iei masina la test sa vezi cum se prezinta incarcata. Iti gandesti un traseu in zona, care sa contina elementele dorite de tine si gata.

Totusi nu e masina de teren, ci e una familiala mica, cu predispozitie oras, sau usoare plimbari pana ka o iarba verde.

Downsinzingul este o practica curenta a tuturor brandurilor, si motorisca in 3 cilindii se gaseste pe skoda fabia de 10 ani am impresia.. Vezi acolo istoric.

Personal iti recomand sa o uiti si sa te concetrezi pe un sh care sa iti ofere capacitatile necesare. Subaru Forester :hi :glasses (nu porcaria asta moderna ci alea inainte de 2010)
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Scrie răspuns

Înapoi la “Service si Dealer autorizat Citroen”