Poc la a mea

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
onacus
Mesaje:660
Membru din:Mie Feb 28, 2007 3:54 pm
Localitate:Bucuresti Militauri
Contact:
Re: Poc la a mea

Mesaj de onacus » Vin Ian 09, 2009 4:08 pm

cosminnuss scrie:Sunt si eu intr-o situatie similara. Ca sa pot repara pe Casco trebuie in prealabil sa trec in prealabil pe la asiguratorul vinovatului?
NU
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

citizenx
Mesaje:463
Membru din:Mie Apr 18, 2007 3:41 pm
Marca si model masina:CITROËN C4 (B7) 1.6 HDi
Numar Inmatriculare:IS-25-PAI
Localitate:Iasi

Re: Poc la a mea

Mesaj de citizenx » Vin Ian 09, 2009 7:26 pm

Eu vorbisem cu cei de la Omniasig inainte de a merge la ARDAF. Dar mi-au spus ca e mai bine sa incerc mai intai la ei. M-au avertizat ca sunt nasoli la plata daunelor, dar totusi am spus sa imi incerc norocul. Daca stiam ca sunt atat de nasoli, nu mai mergeam la ei.
Bine ca pana la urma mi-a folosit la ceva gura mea cea "mare" :) Maine merg la service si am sa vad cat dureaza sa imi aduca spoilerul si ornamentele.

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Re: Poc la a mea

Mesaj de cosminnuss » Sâm Ian 10, 2009 2:18 am

merci onacus si mihay
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

citizenx
Mesaje:463
Membru din:Mie Apr 18, 2007 3:41 pm
Marca si model masina:CITROËN C4 (B7) 1.6 HDi
Numar Inmatriculare:IS-25-PAI
Localitate:Iasi

Re: Poc la a mea

Mesaj de citizenx » Dum Ian 11, 2009 1:12 am

Azi a continuat distractia. Am fost la service si cei de acolo mi-au spus ca trebuie schimbate si proiectoarele ca erau crapate si nu avea sistemul de prindere. Ala de la ARDAF era mai atent cu gasitul de motive ca sa imi respinga dosarul decat sa isi faca treaba. Am fost la ARDAF din nou, au refuzat sa imi plateasca un proiector, l-am sunat pe ala care m-a lovit si a spus ca plateste el. Am dat comanda de piese, in 6 zile lucratoare ajung.

In concluzie, FUCK ARDAF.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Poc la a mea

Mesaj de Mihay » Dum Ian 11, 2009 1:17 am

poti sa te superi : fraier ala ca iti da bani de proiectoare. ti`a dat RCA ce mai vrei de la el? sa faca poze cei de la service la proiectoare , la prinderile acestora sa dea mail cu ele la ardaf si sa raspunda aia ca refuza. cu refuzul lor tutuca pe mail si tu la CSA si OPC. vezi ca merg perfect cele de logan

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Poc la a mea

Mesaj de chainsaw » Dum Ian 11, 2009 2:10 am

de acord, obligatia vinovatului se rezuma la a-ti da RCAul (care e la zi si pe care l-a PLATIT). nu l-as numi "fraier" ca a mers mai departe de atat, ci "unul din 1000". gandeste-te ca's o gramada cu dacii care nici nu au RCA. ce te faceai atunci?
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Poc la a mea

Mesaj de Mihay » Dum Ian 11, 2009 2:11 am

nu prea mai merge fara RCA...e o baza a RAR parca nu ai ti`o radiaza.

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Poc la a mea

Mesaj de chainsaw » Dum Ian 11, 2009 2:15 am

nu am stiut... foarte bine daca e asa. oricum, ramane valabil ce am zis. mare om ala ca ti-a platit el proiectoare + ornamente.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

citizenx
Mesaje:463
Membru din:Mie Apr 18, 2007 3:41 pm
Marca si model masina:CITROËN C4 (B7) 1.6 HDi
Numar Inmatriculare:IS-25-PAI
Localitate:Iasi

Re: Poc la a mea

Mesaj de citizenx » Dum Ian 11, 2009 2:42 am

Imi era dator. Ca daca nu eram si eu om, el ramanea fara permis :)

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Poc la a mea

Mesaj de baty_san » Dum Ian 11, 2009 5:53 am

ARDAF..... FEREEAAAAAAAAA !!!!!!!!!! :bang :bang :bang :bootyshake: :bootyshake:
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Poc la a mea

Mesaj de Mihay » Dum Ian 11, 2009 2:22 pm

@citizen asta e altceva cu "datoria" :wink: sorry

Avatar utilizator
alexchivu
Mesaje:688
Membru din:Joi Noi 01, 2007 9:30 pm
Localitate:Bucureşti
Contact:

Re: Poc la a mea

Mesaj de alexchivu » Dum Ian 11, 2009 10:38 pm

aceeasi problema am avut si eu...m-a lovit un taran cu un papuc, aveam RCA la asirom...
ei pe langa faptul ca desi in seara accidentului nenea politaiul i-a luat permisul, a doua zi cand ne-am intalnit sa-mi dea copia dupa RCA aveam permisul in buzunar...dar asta este altceva...
revenind la faza cu RCA si CASCO...
eu m-am prezentat la Omniasig ( acolo am casco) si am intocmit dosarul impreuna cu copia dupa RCA, mi-a facut reparatiile pe Casco, dupa care cei de la Omniasig si-a recuperat (regres) dauna pe RCA-ul tipului...
deci nu mai avea sens sa mergi la ARDAF pentru constatare...
C4 Berlina 1,6HDI, 109.99 cp... (ex)

Avatar utilizator
HaPPy
"PIAR"
Mesaje:1224
Membru din:Sâm Apr 21, 2007 8:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Poc la a mea

Mesaj de HaPPy » Mar Ian 13, 2009 2:28 pm

ai putea sa reordonezi un pic ideile in postul asta? scuze dar eu nu inteleg decat ca este vorba de prea multe societati de asigurari iar cu permisul.... cui i l-a luat de fapt? mersi :)
COUPE, 1.6, 110CP, noir obsidien, bestiala :D

citizenx
Mesaje:463
Membru din:Mie Apr 18, 2007 3:41 pm
Marca si model masina:CITROËN C4 (B7) 1.6 HDi
Numar Inmatriculare:IS-25-PAI
Localitate:Iasi

Re: Poc la a mea

Mesaj de citizenx » Mar Ian 13, 2009 8:57 pm

Traducerea pentru HaPPy :)
Mergeam spre serviciu. Intr-un loc unde se parcheaza in spic a iesit un tip cu o masina Dacia fara sa se asigure si m-a lovit. Deoarece tipului ii era frica sa nu i se ia permisul pentru neacordare de prioritate, m-a rugat sa declaram la politie un pic altfel astfel incat el sa ramana cu permisul in buzunar. De aceea el imi este dator.
Cu asigurarea a fost cum am scris, dar voi rearanja ideile. Initial am vrut sa o fac pe CASCO-ul meu(Omniasig) si apoi ei sa isi recupereze banii de pe RCA-ul tipului(ARDAF). Am mers la Omniasig la o persoana pe care o cunosc si i-am cerut sfatul. Deoarece ei au mai avut probleme cu recuperatul banilor de la ARDAF, persoana de la Omniasig mi-a spus sa imi incerc norocul mai intai la ARDAF. Mentionez mai intai ca primisem deja OK-ul de la Omniasig pentru schimbat totul( spoiler fata, proiectoare si ornamente).
Am mers increzator la ARDAF si acolo a urmat circul pe care nu il mai detaliez. Doar ca ARDAF-ul ma acuza de acum de frauda, ca eu l-as fi platit pe cel cu Dacia sa ma loveasca ca sa imi repar masina pe RCA-ul lui. Cu greu mi-au dat OK-ul doar pentru spoiler si proiector stanga si asta dupa ce am inceput sa fac ca toti dracii prin sediu si dupa amenintari cu CSA-ul si OPC-ul. Restul va plati cel care m-a lovit.
Sper ca acum am fost mai coerent :)

Avatar utilizator
HaPPy
"PIAR"
Mesaje:1224
Membru din:Sâm Apr 21, 2007 8:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Poc la a mea

Mesaj de HaPPy » Mar Ian 13, 2009 10:08 pm

eu iti multumesc pentru amabilitate, dar nu ideile tale erau neclare, ci cele din postul lui alexchivu, anterior postului meu.
:ok
el a pomenit ceva de rca la asirom, dar a scris "aveam rca....". de unde eu inteleg ca e vorba de rca-ul lui si nu al celui vinovat de accident. si again, nu vad legatura pt ca in asemenea cazuri, ori e pe rca-ul vinovatului ori pe casco propriei masini. de aia am si cerut reordonarea ideilor ;)
:ok
COUPE, 1.6, 110CP, noir obsidien, bestiala :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”