Accidente, potentiale sau reale, povestiri

Accidente de toate felurile...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingfrancisc
Mesaje:917
Membru din:Sâm Mar 28, 2009 11:37 am
Marca si model masina:C4 Picasso, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:TM04DVF
Localitate:Timisoara
Contact:
Re: Accidente, potentiale sau reale, povestiri

Mesaj de ingfrancisc » Vin Iun 12, 2015 5:48 pm

de asta e sfanta o camera ... stiu rusii ce stiu :) si, din pacate, incetisor, si noi ne indreptam catre ei, nu inspre vest ...
C4 Picasso, 1.6 HDI 109 CP
C3 Picasso, 1.6 HDI 92 CP

Avatar utilizator
b-10-ake
Mesaje:294
Membru din:Mie Oct 24, 2007 7:51 am

Re: Accidente, potentiale sau reale, povestiri

Mesaj de b-10-ake » Sâm Iun 13, 2015 10:43 am

Eu am patit invers odata acum vreo 10 ani.Depaseam coloana si a iesit unu din coloana sa faca stanga, fara sa se asigure.Am reusit sa il evit intrand pe contrasens, pe cealalta sina de tramvai si l-am sters usor de tot pe aripa spate.M-am dat jos, i-am dat un picior in usa soferului l-am injurat un pic si am plecat mai departe.

Revenind la cazul de fata.Daca masina prietenei tale se afla in miscare este culpa comuna.In orice caz la asigurari se considera culpa comuna daca ambele masini sunt in miscare pe benzi diferite in acelasi sens.Eu am fost lovit pe toata partea laterala stanga stand pe loc (eram de 15 minute stationat pe banda 1) insa am aflat pe urma ca daca declaram ca eram in miscare nu mai vedeam nimic de la asigurari.

Mai este si cazul celebru cand era unu care fugea de politie cu 160 la ora si a lovit o masina care pleca din parcare si pe urma a ricosat intr-un taxi si a omorat o femeie si pe taximetrist.Aici este culpa comuna, cea care a iesit din parcare nu s-a asigurat suficient ca cineva vine cu 160 la ora si ca ea ii va taia calea.Inca nu stiu de vreun rezultat al acestui proces dar cam asta era apararea avocatilor.Te uiti in oglinda, dai semnal iesi si vine unu cu 160 si te loveste.Esti de vina, e culpa comuna ala cu viteza tu cu neasigurarea indeajuns.
Ex C4 coupe 2.0 HDI Vtr Pack 273.273 km
Opel Astra J Notchback 1.6 115

http://www.youtube.com/watch?v=C3CGmguw_MU - top speed la mine

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”