m-a lovit din spate

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
navzar_x
Mesaje:651
Membru din:Mie Apr 08, 2009 8:27 am
Numar Inmatriculare:B-XX-DBR
Localitate:Bucuresti
Re: m-a lovit din spate

Mesaj de navzar_x » Vin Mai 08, 2009 8:45 am

le-am gasit :mrgreen: ... merci
ei hai ca nu ma plang asa tare ... altfel ma duceam la politie nu o lasam asa ... am zis din primul post ca totul e ok ... ma gandeam doar la ce s-o fi rupt prin spate si nu se vede ... aseara am verificat toate stopurile pe spate ca nu stiam daca-mi mai merg toate ... in special marcharriere si ceata: totul e ok ... n-a sarit nici o mufa nimic de pe acolo ... eu cred ca n-am avarii pe acolo dar cand voi avea drum pe la service am sa-i rog pe baieti sa se uite putin pe acolo sa stau linistit ... merci pentru sfaturi si sa ne fereasca de dobitoci in trafic ... parca-i suna cu trambita .... de dimineata mai era sa se suie un taximetrist pe mine ... cam aveti dreptate cu mychelin energy stock pe umed ...aveam cam 60, 60 si ceva si a intrat abs-ul
C4 facelift berlina 1.6i 122 de fugareti ... blue recife - albastra ca focul ... de la aragaz :)

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: m-a lovit din spate

Mesaj de vlad » Vin Mai 08, 2009 2:55 pm

navzar_x scrie:cam aveti dreptate cu mychelin energy stock pe umed ...aveam cam 60, 60 si ceva si a intrat abs-ul
Eu zic ca e mai relevant cit de tare ai frinat nu viteza. Ca iti arat ca si pe uscat imi intra abs-ul la frinare.
Eu am venit din Buzau pina in Turda cu masina pe o ploaie torentiala si habar nu aveam ce pot acele cauciucuri. Am bruscat de citeva ori directia in depasiri scurte si in forta pe ploaie si nu am derapat deloc. Mai tin sa precizez ca pe spate era uzat si din acel indicator de uzura maxima. Energy saver ce le am acum nu am apucat sa le testez pe plaoie la viteze mai mari.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
navzar_x
Mesaje:651
Membru din:Mie Apr 08, 2009 8:27 am
Numar Inmatriculare:B-XX-DBR
Localitate:Bucuresti

Re: m-a lovit din spate

Mesaj de navzar_x » Vin Mai 08, 2009 3:22 pm

de acord cu tine ... am franat destul de agresiv ... chiar nu-mi mai trebuia si astazi inca una :shock: si crede-ma ca m-am asigurat si din spate :mrgreen:
apropo .... imi merg avariile la franarea de urgenta :mrgreen: am patit-o de Pasti ... rulam cam cu 130 si se gaseste un meserias sa depaseasca si intr-o zona cam fara vizibilitate ... cand l-am vazut pe tantalau pe contrasens ...imi mai dadea si fleshuri :shock: ... am bagat piciorul serios in frana ca sa evit impactul frontal ... cand am depasit momentul am observat ca aveam avariile aprinse ... nu s-au oprit singure ...
asa ocazii de accident am mai avut parte ... are atractie mare albastrica vad: la piata vitan ... stateam pe loc si dadeam prioritate .. ieseam de la piata si asteptam pe linia de tramvai sa fac stanga spre mall ... din fata de pe foisorului vine o nova in viteza: Dumnezeu stie ce o fi vrut sa faca ... intr-un final isi da seama ca se indrepta catre nicaieri ... si se apuca sa franeza ... era deja pe trecerea de pietoni ... la ce viteza avea impactul frontal cu mine era 100% garantat ... am intarit mainile pe volan si asteptam impactul :shock: ceva ceresc s-a intamplat: pentru mine ... vine o dacie pe bulevardul mare - prioritate spre mall si mi-l ia din fata : s-au facut zob sub ochii mei la max.1m de mine ... tremuram tot ... nu mai vb de nevasta-mea care era in dreapta fara grai si nu-mi venea sa cred cum am scapat ca prin urechile acului ... asta-i viata ... uneori cu ghinioane alte ori cu norocul cat casa ...
sa ne fereasca Dumnezeu de tantalai, dobitoci, inconstienti si dusi cu pluta-n trafic [-o<
C4 facelift berlina 1.6i 122 de fugareti ... blue recife - albastra ca focul ... de la aragaz :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”