Sa continue numaratoare

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:
Sa continue numaratoare

Mesaj de IceRidder » Joi Mai 28, 2009 1:03 pm

Si eu am fost lovit de o masina DACIA. E adevarat ca este logan dar oricum inainte sa isi sparga spoiler in C4 meu era lovita in toate locurile posibile.

Cum s-a intamplat:
Stateam la semafor pe splaiul independentei la podul cotroceni. Se pune verde si plec. In mijlocul intersectiei ma trezesc cu un logan care vine tare din stanga fara sa opreasca la ROSU (este evident ca avea rosu celelalte masini de pe sensul ei stateau pe loc iar eu aveam verde). Calc acceleratia in speranta ce reusesc sa trec dar din pacate :driveboom m-a lovit in spoilerul spate si un pic in roata.

Pagube : Spoiler spate + capac roata.

Partea cea mai traci-comica: Mergem la politie declaratii etc... Politistul: "Pentru ca sunteti o doamna asa mai in varsta (in jur de 45 50 de ani) va dau art 53 si nu 101. Daca era un golan ii dadeam 101 direct". Ce a insemnat asta: 60 de lei amenda platita pe loc si ATAT. Nici permis luat nici macar puncte :bang . Daca treceam eu pe rosu ... ca vaz doamne eu eram golan :banghead: :violent1:
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Mihay » Joi Mai 28, 2009 1:08 pm

golanule :ya

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Bogdan » Joi Mai 28, 2009 1:34 pm

cum ma sa nu-i ia permisu... :shock:
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Mihay » Joi Mai 28, 2009 1:37 pm

pai daca militianului ii plac babele :ya

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de IceRidder » Joi Mai 28, 2009 1:40 pm

Ea o tinea pe a ei ca a trecut pe galben si politistul spune: "Domna e prea strans ca ca sa il loviti in spate. Daca vreti mergem acolo si verificam. Unde erati cand ati vazut ca este galben? Langa semafor sau mai in spate? Raspuns:" Pe la jumatea podului".

Si i-a dat conform cu articolul 53/1. Cred ca mihai poate sa spuna exact ce inseamna (daca stie).
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
bytzak
KamiKaze
Mesaje:1709
Membru din:Joi Sep 04, 2008 1:39 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDI
Numar Inmatriculare:B-101-DXE
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de bytzak » Joi Mai 28, 2009 1:49 pm

Trebuia sa nu semnezi declaratia si sa faci scandal. La mine cand m-a lovit si gaborul se "ruga" de mine sa-i schimb declaratia ca a trecut pe dublu-continua. Asa mai are ala de stat inca 1 luna jumate. Daca te lua din plin tot la fel o sanctiona? :evil:
C4 Coupe 2006 Enterprise 1.6HDi-92cp; EX
C4 Coupe 2007 SX VTR 1.6HDi-90cp (+30cp + FAP anulat ); EX
Ford Mondeo MK4 2010 2.0Tdci-115cp

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de IceRidder » Joi Mai 28, 2009 1:51 pm

Pe mine doar m-a pus sa scriu ca nu am vazut culoarea rosie la semaforul pentru ea si ca doar am banuit ca este rosu.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
bytzak
KamiKaze
Mesaje:1709
Membru din:Joi Sep 04, 2008 1:39 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDI
Numar Inmatriculare:B-101-DXE
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de bytzak » Joi Mai 28, 2009 1:53 pm

Pai daca la tine la semafor era verde, implicit era pt "fosila" rosu. Doar nu plecai de nebun pe rosu ca sa te loveasca astia. E la mintea cocosului. [-X
C4 Coupe 2006 Enterprise 1.6HDi-92cp; EX
C4 Coupe 2007 SX VTR 1.6HDi-90cp (+30cp + FAP anulat ); EX
Ford Mondeo MK4 2010 2.0Tdci-115cp

Avatar utilizator
Pixel
Mesaje:258
Membru din:Mie Feb 28, 2007 7:24 pm
Numar Inmatriculare:B-60-WRU
Localitate:Cluj-Napoca

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Pixel » Joi Mai 28, 2009 1:57 pm

Incredibil, ca la noi la nimenea! Bine ca nu te-o amendat pe tine....adica cum, tu golanu ii tai calea la tanti...n-ai auzit de respect pentru cei in varsta.

Si eu era sa o patesc aseara. Fericire mare, o castigat barcelona si asta ii tot ce conteaza, ce se intampla in trafic ii zero. Astfel, mi-a sarit unu in fata, de pe un drum fara prioritate, si cand i-am bagat faza lunga in ochi, o intepenit si s-o oprit de-a latu' in mijlocu drumului. Pe jos mazga, abia abia m-am oprit. Daca nu aveam frane, cred ca pana in primaria clujului il impingeam

Si dupa inca vreo 3 minute, mergand spre casa, in fata mea masina de politie, in fata politiei o alta masina....care de la un moment dat si-a adus aminte ca trebuie sa intre pe ceva straduta, si o facut stanga, desi era interzis. Politia, in loc sa dea drumu la girofar,sa-l opreasca si sa ii ia permisu, mai bine o dat drumu la semnalizator, l-o ocolit si i-o dat pace.Pfff, clar ca ala si maine vine si vireaza in acelasi loc...ca doar nu se intampla nimic, pana se intampla vreo nenorocire

Pana mea...si in jungla cred ca gasesti mai multa civilizatie
Imagine Citroen C4 VTR 1.6i 110 CP Rouge Lucifer

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de florinc4 » Joi Mai 28, 2009 2:06 pm

Bine ca nu a fost mai grav si bine ca esti tu ok...na se mai inatmpla ce ai patit tu...poate omu i se parea cunoscuta femeia, semana cu ruda sau cu maica-sa in tinerete, sau pur si simplu era "babetofil"...tot ce e posibil...sincer si eu am "scapat" dintr-un accident cam cum a scapat femeia ba mai mult amenda si mai mica :ya
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Mihay » Joi Mai 28, 2009 2:08 pm

bay Ridere stii ce nu inteleg eu? daca tu esti sigur sigur pe ce sustii si nu ai nimic in neregula la masina ( dc ai avea nu prea iti vine sa faci scandal ) cum mama draq scrii ce`ti zice militianu`? este declaratia personala, declari ce vrei tu!!! el doar te indruma sa respecti niste conditii de forma si fond a declaratiei , dar cand ti`a sugerat sa scrii ce ai scris nu trebuia sa`l asculti.

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de florinc4 » Joi Mai 28, 2009 2:20 pm

are perfecta dreptate mihay...eu stiam ca intri la politist cu declaratia scrisa completata...el doar iti spune ceva de genu declar pe propria raspundere etc...dar nu iti spune cum a avut loc accidentu...el trebuie sa inteleaga din declaratii cum stau lucrurile
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de IceRidder » Joi Mai 28, 2009 2:31 pm

in neregula la masina este doar ce sa face pe asigurarea ei.

iar faza cu semaforu ca nu am vazut rosu .... nu puteam sa zic stai ca eu am vazut rosu ca doar nu stau sa ma uit cand se pune rosu la cei din stanga... dar e clar ca daca eu am verde atunci cei din stanga au rosu...
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
Pixel
Mesaje:258
Membru din:Mie Feb 28, 2007 7:24 pm
Numar Inmatriculare:B-60-WRU
Localitate:Cluj-Napoca

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Pixel » Joi Mai 28, 2009 2:47 pm

Mda...da in curand o sa ajungem sa ne uitam si in stanga si in drepta...chiar daca avem verde:P

Nu stiu cum ii pe la voi da in cluj se trece pe rosu la greu. Nu o data am patit sa nimeresc sa trec pe galben....si cand m-am uitat in retrovizoare, am vazut ca inca 2-3 o mai trecut. Pai daca eu am trecut pe galben, ei pe ce culoare o trecut??...bizonii

Mai nou culoare rosu la semafor are semnificatia:"ar cam trebui sa incepeti sa va opriti...da nu ii musai"
Imagine Citroen C4 VTR 1.6i 110 CP Rouge Lucifer

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Sa continue numaratoare

Mesaj de Mihay » Joi Mai 28, 2009 2:52 pm

sa vezi in turcia la aia e sport national trecutul pe rosu :ya eu am ramas crucit in ce hal se circula la aia

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”