Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de Mihay » Mie Iul 15, 2009 1:14 pm

ce faci tu sunt ambitii aiurea, care din pacate ar trebui sa dispara in zilele noastre...dar daca asa crezi ca te simti mai bine n`ai decat . Erau niste campanii cu Bizoni etc etc...ia`ti niste stickere d`alea si pune`le alora de te streseaza pe masina

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de florinc4 » Mie Iul 15, 2009 1:18 pm

@B25BUY...
B25BUY scrie:cat mai aproape de acostament, altfel (teoretic) nu prea este depasire... ci un fel de milogeala de 3 lei
pai sa nu uitam ca nu suntem pe circuite de formula 1 sa ne testam muschii ::P ...sa facem depasiri spectaculoase ::P ...il vezi ca e in fundu tau...si ca vrea sa depaseasca...si tot incearca sa te depaseasca...incercam sa-i usuram situatia nu sa-o ingreunam nu?...eu personal nu am auzit asa ceva....il vezi ca vrea sa te depaseasca, incearca, dar tu accelerezi ca nu are semnalul pus?...offf...poate un sofer incepator nu-si da seama de intentia celui din spate...dar cred ca tu nu esti :D
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de Mr_kokaa » Mie Iul 15, 2009 1:23 pm

bedexe scrie:Dar tu esti bine?

Dar cum zic de la un timp, daca e haos in trafic, e vina Politiei. Singura solutie care am gasit-o pana acum este sa ii sesizez ( cu nr de inregistrare)./
sint ok si eu si fetele .... cum le faci sesizare ? scris la BP ?


@Mihay de joi pina ieri facusem cu fetele 851 km. Cu cea mica am deja 3000km la bord . crezi ca m am adaptat ? Intreaba-l pe Bogdan98 cum am mers pe Campulung pe serpentine sau tine cont ca duminica am facut (doar 1h30min se somn) traseul de la Constanta la Bran fara nici un incident . Scuza-ma frate . dar cu cat sa merg ca pe ultimii 2000km am viteza media 49km/h si tine cont sau uite te in jurnalul meu sint majoritatea intre orase !
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
bedexe
Mesaje:130
Membru din:Mar Iul 10, 2007 11:34 am
Numar Inmatriculare:BDX
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de bedexe » Mie Iul 15, 2009 1:29 pm

E bine daca s-a terminat cu bine.

Sesizari de pe internet sau la telefon.
Think....use your mind.
Trafic rutier fluent si sigur
Smart Driving

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de B25BUY » Mie Iul 15, 2009 1:35 pm

Va puteti da seama ca nu fac nici eu asa ceva ... dar citisem ce-a patit Mr.Kokka si mi-am dat seama cat de nesimtiti sunt alti participanti la trafic ... de-ti vine sa le faci cate o faza de-asta sa-i saturi...
*
Iar faza aia ca sa-i lasam politiei pe soferii tampitzi nu tine, ca politia sta si o freaca la umbra cu sapca pe ochi si cu radaru'n fatza si te ia ca ai 100 in loc de 90 pe o sosea complet goala, ca acolo e periculozitate mare si nu la un idiot care depaseste pe linia continua 20 masini.
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de PsH » Mie Iul 15, 2009 1:39 pm

revin, se pare nu s-a inteles ce am scris:

un rond/bretea care sa iti permita sa schimbi directia de deplasare se aproba prin puz, daca consiliul local nu a aprobat asa ceva si pentru acea benzinarie inseamna ca, teoretic, in acea zona nu se justifica un asemenea lucru (zona periculoasa, exista altele mai incolo, nu s-a dat cat si unde trebuia etc...).

In concluzie, acea benzinarie nu este accesibila celor de pe celalalt sens de mers. Benzinaria nu mai este un serviciu public ca sa ii poti face tampiti pe cei de la primarie ca vezi doamne nu s-au gandit la bietul ploiestean care nu are cum sa intoarca ca sa alimenteze fix de la mol.
alex82 scrie:... se pare ca la MOL au uitat sa mai faca... cu alte cuvinte , ne descurcam si noi soferii cum putem...
Ultima oară modificat Mie Iul 15, 2009 1:44 pm de către PsH, modificat 1 dată în total.
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de Mihay » Mie Iul 15, 2009 1:42 pm

@kokaa sesizare dpmdv faci degeaba...nu te`ai atins cu ala evenimentul nu exista. Bine, acum si un nebun cu acte are dreptul la o petitie ca asa e in Romania dar eu ti-am zis astea sa te scutesc de demersuri inutile.

aaa si nu inteleg ce mandrie e asta ca te-ai urcat la volan dupa doar 1 ora de somn...ok data asta ai scapat, dar cine stie data viitoare

@BUY tu ptr ce ai avut permisul suspendat? 180-190 cat era? hai sa nu mai cautam paiul in ochiul celui de langa noi si sa incercam sa ne vedem de ale nostre

eu inchei aici ca o dam iar in off topic rau . totul e bine cand se termina cu bine

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de B25BUY » Mie Iul 15, 2009 1:51 pm

Da Mihay, pt. viteza 183 la ora in afara localitatii... si am fost sanctionat ca atare...si-am stat pe bara, am dat examen si asta a fost !
Dar nu comparam incalcarea limitelor tampite de viteza cu incalcarea prevederilor cu privire la depasire... cand cele mai multe accidente mortale sunt pe fondul neasigurarii la executarea manevrei de depasire...
Si stii cum e, odata ce ti-ai luat-o parca-ti pare rau sa nu si-o ia si ala de langa tine de pe sosea care o comite mai rau ...
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de mituc » Mie Iul 15, 2009 2:18 pm

Mihay scrie:- nu politia face drumurile
- nu ei traseaza benzile,
- nu ei fac semnalizarile
-nu ei stabilesc unde se vor instala sensuri giratorii etc etc...daca si-ar face treaba 100% ar curge sute de pagini cu posturi ca ce ai draq sunt politistii. e un cerc vicios , si ne complacem toti in el, bine ar fi sa incercam cu totii sa fim mai maleabili in traficul asta , asa cum il avem.
Politia rutiera are rolul de moderator si autoritate cind vine vorba de a aproba diverse semne de circulatie, marcaje, sensuri giratorii, etc. Politia nu face drumurile, insa are putea sa nu-si mai dea orbeste cu subsemnatul cind niste manelisti hotarasc ei sa faca de capul lor ingustari de drumuri, separari aiurea de benzi, trasari aiurea de marcaje pentru ca-l stiu pe "baiatul" care merge cu masinuta de improscat vopsea, si alte trasnai.
Tot politia rutiera ar trebui sa se autosesizeze sint manelisti sau regii autonome fac praf carosabilul si-l repara cu pietre de riu, sau il cirpesc in bataie de joc. E caz penal! Dar n-o fac.
Tot politia ar trebui sa identifice situatiile anapoda in trafic, sau sa angajeze terti care sa faca asta. daca in situatia asta particulara, benzinaria din ploiesti, trebuie ca cei care intra la benzinarie si tre' sa mearga pe sensul celalalt sint nevoiti sa faca din nou sensul giratoriu la 1km mai la vale atunci asta e, nu moare nimeni pentru mers 1km cu viteza medie de 50Kmph aproximativ. Daca acolo e linie dubla continua atunci aia e zid, intoarceti mai incolo si nu va mai laudati ca "asa fac si eu".

Asadar, Mihay, politia rutiera ar trebui sa faca multe si nu le face. Si politia in general. De obicei e problema de "nu ne bagam, ca ala e manelistul Gica si ne-o mai rupe picioarele" sau ca se stie cu niste "baieti" din partidele locale de manelisti, si in alte cazuri, semnificativ mai putine si nicidecum mai multe ca in alte institutii, e vorba de coruptie. Dar stiind sau macar intuind cele de mai sus e o timpenie sa acuzi politia in vreun fel, si mai ales pe politisti, pentru ca si ei la rindul lor sint individualitati, iar treaba azi merge cu gasti, partide, grupuri de interese alcatuite din oameni cu succesuri.
Problema e data de starea de spirit din rRomania contemporana si de asemenea mentalitatea si respectul fata de oameni. Am ajuns sa-mi iau claxoane pe strazi pentru ca nu trec peste linii continue dar stau in fundul altora care o fac, pentru ca in intersectii circulare merg circular pe unde-s desenate benzile si nu manelistic pe de-a dreptul, ca ciociolina la staul, pentru ca nu trec pe rosu la semafoare sau pentru ca semnalizez cu 40-50m o manevra incurcindu-i pe altii care deja nu mai inteleg semnificatia semnalizatoarelor.

Dar eu rezist, insist, si-mi rezerv dreptul de a ciocani cu ciocanelul din dotare amigdalele tuturor celor care fac altfel. Invinuiti-ma de schizofrenie si paranoia, dar Romania sint eu, Romania e cea pe care o stiu eu, nu cea pe care o vad pe strazi, la TV, sau despre care-mi povestesc diversi "descurcareti", de la presedintele tarii si pina la manelistul cu A8 parcat jos cu botul pina in zid si cu fundul masinii pina pe contrasens desi avea loc suficient sa parcheze 3 a8-uri paralel cu bordura.
Si daca va treziti claxonati si-s eu atunci sigur ati gresit ceva, fie care sinteti simpli soferi, fie ca sinteti pietoni pe trecere care v-ati aruncat orbeste sau cu spatele pe trecere, fie ca sinteti politisti care stati uluiti intr-o masina cu radar si priviti cum ala care vine din fata cu 40Kmph a trecut cu aceeasi viteza intr-un slalom criminal printre femei cu carucioare cu copii pe trecerea de pietoni ("sufar" de cite un orgasm extaziant de fiecare data cind claxonez politisti ca merg aiurea sau ca nu-si fac treaba).
Ultima oară modificat Mie Iul 15, 2009 2:22 pm de către mituc, modificat 1 dată în total.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de Mihay » Mie Iul 15, 2009 2:22 pm

pai bine ...se pare ca nu esti la punct cu ultimele modificari cu accidentele, asta ca sa fim on topic, de la 1 iulie cel care te va lovi din cauza ca nu a acordat NU MAI PATESTE NIMIC, adica iti da frumos RCA si aia e , RAMANE CU PERMIS

@mituc, eu zic sa iei legile la mana sa vezi cine si cum aproba....

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de mituc » Mie Iul 15, 2009 2:26 pm

Mihay scrie:pai bine ...se pare ca nu esti la punct cu ultimele modificari cu accidentele, asta ca sa fim on topic, de la 1 iulie cel care te va lovi din cauza ca nu a acordat NU MAI PATESTE NIMIC, adica iti da frumos RCA si aia e , RAMANE CU PERMIS
Asta daca nu mergi la politie ci alegi sa inchei treaba aia cu amiabila. Lucru care nu se va intimpla daca intra unul in mine. Aia e buna doar pentru timpenii in parcare si alte trasnai.

Serios acuma, cu privire la aprobari and shit, politia rutiera nu mai supravegheaza administratorul drumului public in ceea ce priveste marcarea, construirea de sensuri giratorii/pasarele, etc? Eu stiam ca da, insa, uite, cel putin aici in iasi au fost aproape constrinsi de primar sa-si dea cu subsemnatul pe niste enormitati.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de cosminnuss » Mie Iul 15, 2009 3:14 pm

@B25BUY, asta este o atitudine tipic romaneasca. Imi pare rau sa-ti zic insa nu esti cu nimic mai presus decat cel care te depaseste pe linie continua.
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de B25BUY » Mie Iul 15, 2009 4:01 pm

Cosminnuss, sa nu-ti para rau niciodata... ca asa-i in trafic...
Nu ca ma bucur de sanctionarea pe corect a altuia, dar sincer nici rau nu-mi pare...
*
Alta faza de 3 parale e aia cu flash de la distanta...sunt soferi prosti care vin cu gipu' sau cu octavia sau cu passatu' si-ti dau flash de la 1 Km pe autostrada sa te dai..desi mergi cu 130-150 la ora in coloana cu alte 10 masini...
Aia nu e tot atitudine romaneasca, ca eu n-am vazut nicaieri in Europa civilizata sa-ti dea un bou flash-uri de la departare sa-i faci loc ??? Dai lumini ca sa ce ?? sa vada ala din fata ca-ti merge faza lunga sau ce ?
Vine, incetineste, merge cu viteza legala si gata...ca toti suntem egali pe sosele...
*
:wink: M-a invatat instructorul auto (un nene mai in varsta) : sa tii suruburi si piulitze in buzunarul usii si cand vin dinastia asa la distanta mica in spate si insista sa te dai, deschizi geamul si le arunci in parbriz cu suruburi si piulite si sa vezi ce se linistesc... :ok
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de Cosma Adrian » Mie Iul 15, 2009 4:17 pm

:ok ...ala da instructor :ok :lol:
...continuati,continuati, ca avem multe de invatat
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Politia Rutiera Ploiesti DOARME .. sssshhhhh shhhh !

Mesaj de mituc » Mie Iul 15, 2009 4:44 pm

B25BUY scrie: Aia nu e tot atitudine romaneasca, ca eu n-am vazut nicaieri in Europa civilizata sa-ti dea un bou flash-uri de la departare sa-i faci loc ??? Dai lumini ca sa ce ?? sa vada ala din fata ca-ti merge faza lunga sau ce ?
Vine, incetineste, merge cu viteza legala si gata...ca toti suntem egali pe sosele...
Dar despre atitudinea romaneasca de a merge pe banda 2 nejustificat desi banda 1 e libera si bine asfaltata? nu vorbesc de cazul cind se merge in coloana pe ambele benzi, si coloana de pe 2 o depaseste pe cea de pe 1, atunci eu ce sa fac, sa arunc cu roata de rezerva in cel pe care-l depasesc, in acelasi spirit idiot si cretin al intructorului retardat pomenit de tine, calca-l-ar tir-ul pe deget cind se scarpina la boase?

In tarile cu oameni nu se va intimpla asta pentru ca fiecare merge pe unde trebuie (in mare, ca au si ei poamele lor), iar daca unul chiar vrea sa depaseasca va pune semnal stinga si va astepta pina ai timp sa te dai la o parte pe o banda inferioara.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”