Mic Accident Cu o Mare Poblema

Accidente de toate felurile...
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de mituc » Joi Dec 24, 2009 7:34 am

in mod evident ala nu are nici o asigurare. De asta te-am si intrebat daca ai facut vreun proces verbal.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

marius.macavei
Mesaje:167
Membru din:Joi Oct 25, 2007 5:38 pm
Numar Inmatriculare:AB84MMI
Localitate:Alba Iulia
Contact:

Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de marius.macavei » Joi Dec 24, 2009 8:23 am

salut

si eu am avut acceasi problema cu un capsunar care m-a lovit din spate. el a tot insistat ca sa imi duca masina la un prieten sa mi-o repare el ca sa nu mai mearga la politie. i-am sups ca daca are asigurare valabila nu are dece sa se teama. am fost la politie mi-a dat un fel de certificat ca si cum masina ar fi asigurata in spania. am verificat la biroul asigurarilor din romania si am constatat ca asigurarea era expirata.

Au urmat telefoane, injuraturi si nervi apoi politistul care a facut constatrea l-a amenintat ca daca nu ne intelegem il baga la "conducere pe drumurile publice fara asigurare" si altele. Capsunarul s-a taiat tot bine si nu a mai comentat a scos bani si a platit reparatia.

Morala este verifica la BAAR ce asigurare din romania acopera asigurarea aluia si verifica polita ca s-ar putea sa ai surprize.
C4 1.6 Hdi Robot Atomic
C5 III 2.0 Hdi............

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de wonka jr. » Joi Dec 24, 2009 8:27 am

am inteles ca unii au reusit nu stiu prin ce metode sa isi faca rca in romania pe masina cu nr straine. si din cate am inteles asigurarea in acest caz este nula. am auzit ca exista un rca de frontiera care totusi ar fi valabil, dar la cat costa nu cred eu ca si-a facut din ala. daca nu imi vine cu asigurare din anglia original + copie il refuz clar. oricum vreau sa mergem impreuna la o agentie de asigurari sa verificam toata treaba.
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

Avatar utilizator
tromeod
Mesaje:313
Membru din:Joi Mar 26, 2009 11:56 pm
Numar Inmatriculare:B-06-ZPF
Localitate:Bucuresti

Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de tromeod » Joi Dec 24, 2009 1:37 pm

wonka jr. scrie: am inteles ca e in jur de 6 mil cu totul.
ps: maine sa ma inarmez cu niste scoci sa imi infasor oglinda ca sa vad si eu in spate ca e nasol fara oglinda.
Imi pare rau sa aud de astfel de incidente...Si eu am patit ceva asemanator cu un "destept" care mi-a acrosat oglinda stanga, numai ca dus a fost....Am facut-o pe Casco, dar fata de ce zici tu, nu vreau sa te descurajez, la mine a costat cam 1.000 RON.

Oricum macar tu ai datele lui si cum sa dai de el. Daca asigurarea nu e valabila, ar trebui sa iti plateasca fara probleme, altfel ii poti face tu probleme cu politia.
C4 Coupe 1.6i THP, Rouge Loucifer - a special one -

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de wonka jr. » Joi Dec 24, 2009 5:23 pm

da, n-am rezolvat nimic cu el. clar ca nu are asigurare. azi il sun toata dimineata, telefonul inchis. pe la 12 reusesc sa dau de el si ii zic sa ne intalnim la belvedere citroen pana in 2 ca inchid. bineinteles ca nu a venit. nici macar nu a mai raspuns la telefon, iar acum iar e inchis. as face si eu pe casco, dar am fransiza de 150 euro si nu rezolv nimic. poate reusesc sa fac pe casco mai multe chestii, dar sa imi deschida doar un singur eveniment.
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Mic Accident Cu o Mare Poblema

Mesaj de chainsaw » Joi Dec 24, 2009 5:46 pm

asiguratorii au "urechi" (in cazu' asta "ochi") peste tot, ai grija. evident nu au cum sa dovedeasca in "cauza" lor folosind ceva scris pe un forum public, da' le da motiv de amanare si de gura :)
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”