accident minor

Accidente de toate felurile...
Scrie răspuns
adi.iulian
Mesaje:40
Membru din:Dum Iul 19, 2009 9:35 am
Numar Inmatriculare:b 30 wpn
Localitate:bucuresti
Contact:
accident minor

Mesaj de adi.iulian » Sâm Mar 06, 2010 1:45 pm

salut ,am si eu o problema :aseara venind de la servici pe ninsoarea aceea frumoasa s-a gasit un tampit sa franeze brusc in fata mea ca sa esvite o gropita , eu baiat finutz i-am dat una in cur de nu sa vazut ,si acum vine intrebarea are cineva sau puate sa ma ajute ca am urmatoarele daune :
sau rupt clemele de la farul din dreapta ,cleme de la aripa dreapta ,stie cineva pe unde gasesc sa cumpar sau de unde pot sa fac rost de aceste cleme ,ca sincer nu prea ma lasa buzunarul sa ma duc la citroen , merci mult de ajutor astept sfaturi

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de chainsaw » Sâm Mar 06, 2010 2:33 pm

gasesti si cleme ptr aripi, si ptr far, la ats. cand le luasem eu, preutrile erau cam asa

set cleme aripi (deci stanga+dreapta, si se vand doar la set) 250 de lei
cleme far (stanga sau dreapta, pe comanda) 150 de lei

iti dadeam eu gratis cleme aripi stanga, ca si eu tot pe dreapta am avut probleme ..
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adrian_c » Sâm Mar 06, 2010 2:35 pm

Trebuia sa deschzi acest topic la sectiunea "Crash, boom, bang, accidente".

Pentru clemele de la far exista un kit de reparatie. Pentru aripi nu stiu.

Alta data, incearca sa psatrezi distanta :)
1.6HDI 110 CP cu volant bi-masa

adi.iulian
Mesaje:40
Membru din:Dum Iul 19, 2009 9:35 am
Numar Inmatriculare:b 30 wpn
Localitate:bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adi.iulian » Sâm Mar 06, 2010 11:41 pm

da sa stiti ca am sa incerc sa pastrez distanta dar ,nu prea mai am rabdare in trafic la noi aici ,nu vedeti si voi in ce hal se circula ?cand ploua sau ninge este prapad

adi.iulian
Mesaje:40
Membru din:Dum Iul 19, 2009 9:35 am
Numar Inmatriculare:b 30 wpn
Localitate:bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adi.iulian » Sâm Mar 06, 2010 11:42 pm

merci mult pentr-u informatii ,dar o sa trebuieasca sa astept pana pe 10 la salariu ,presupun ca stiti si voi cum este !!!!

Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adrian_c » Dum Mar 07, 2010 7:17 pm

adi.iulian scrie:merci mult pentr-u informatii ,dar o sa trebuieasca sa astept pana pe 10 la salariu ,presupun ca stiti si voi cum este !!!!
Da, stim :D . Problema este ca atunci cand masina cand cere bani trebuie sa ii dai imediat ! Deh, pasiunea se plateste, si destul de scump.

Ne poti pune aici o foto cu partea lovita ? In afara de far si aripa, bara sau alte plastice nu au nimic ?

Multa bafta !
1.6HDI 110 CP cu volant bi-masa

Avatar utilizator
leutz
Mesaje:16
Membru din:Mar Ian 12, 2010 1:18 am
Numar Inmatriculare:SV 88 LEX
Localitate:iasi
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de leutz » Dum Mar 07, 2010 9:10 pm

adi.iulian scrie:salut ,am si eu o problema :aseara venind de la servici pe ninsoarea aceea frumoasa s-a gasit un tampit sa franeze brusc in fata mea ca sa esvite o gropita , eu baiat finutz i-am dat una in cur de nu sa vazut ,si acum vine intrebarea are cineva sau puate sa ma ajute ca am urmatoarele daune :
sau rupt clemele de la farul din dreapta ,cleme de la aripa dreapta ,stie cineva pe unde gasesc sa cumpar sau de unde pot sa fac rost de aceste cleme ,ca sincer nu prea ma lasa buzunarul sa ma duc la citroen , merci mult de ajutor astept sfaturi
incearca la dezmembrari. eu am avut si eu nevoie de aripa si far stanga acu 2 saptamani am luat nr de tel de pe net de la mai multe dezmembrari din tara si am inceput sa sun. am gasit aripa 100ron si far 300ron destul de acceptabil. numai ca aripa a trebuit sa o vopsesc ca era neagra ,ma ajungea mai ieftin daca mai cumparam o aripa si pe dreapta ::P , asa ca am platit vopsitul vre o 300ron. bafta

adi.iulian
Mesaje:40
Membru din:Dum Iul 19, 2009 9:35 am
Numar Inmatriculare:b 30 wpn
Localitate:bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adi.iulian » Lun Mar 08, 2010 12:05 am

din fericire pentr-u mine mine nu mai are afectat nimica decat farul si aripa bara de pe fata nu are nimic ,dar ce nu stiu eu farurile cand le cumperi vin direc cu cleme ?
ca l-am gasit pe un baiat din bv care isi vinde farurile din cauza ca si-a cumparat faruri cu angel eyes, inafara de urechile acelea care sunt turnate pe far mai trebuie sa aiba cv ?inca nu am apucat sa demontez nimica deasta va intreb, si nici nu cred ca o sa demontez curand din cauza vremiii,va trebui sa mai astept un pic pana se mai incalzeste ,pana atunci circul asa cu ea

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de chainsaw » Lun Mar 08, 2010 4:03 am

farurile stock daca sunt INTREGI (daca n-au cleme rupte), se potrivesc direct.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

adi.iulian
Mesaje:40
Membru din:Dum Iul 19, 2009 9:35 am
Numar Inmatriculare:b 30 wpn
Localitate:bucuresti
Contact:

Re: accident minor

Mesaj de adi.iulian » Lun Mar 08, 2010 12:43 pm

ok merci mult ,cred ca am sa le cumpar de la baiatul acela si am sa-l rog sa puna coletul cu verificare ca sa pot sa ma uit la ele

advicer
Mesaje:21
Membru din:Mie Mai 20, 2009 4:50 pm
Numar Inmatriculare:SV-85-EGO

Re: accident minor

Mesaj de advicer » Dum Dec 19, 2010 5:24 pm

Salutare,

Pana la urma cum ai rezolvat cu clemele? Am patit-o si eu cu o mica tamponare asemanatoare cu ce ti s-a intamplat. Vizibil, masina nu pare sa aiba nimic, doar ca mi s-au rupt clemele de la faruri, iar acum joaca (inca nu stiu exact daca e valabil si pentru aripi voi merge la un service zilele astea sa faca o evaluare completa).

M-ar ajuta sa stiu ce au facut altii in aceast caz si ce solutii am disponibile.

Multumesc,

Adrian

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”