Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Accidente de toate felurile...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:
Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de B25BUY » Joi Feb 24, 2011 10:25 pm

Hai ca ieri am avut o zi din aceea proasta de tot. Stiti cu totii cum e sa te urmareasca nesansa de dimineata.
La o luna si jumatate de la reparatia de tinichigeria a autoturismului meu marca CITROEN C4/2.0000 HDI, ieri dimineata (o zi de concediu luata special) in timp ce ma deplasam spre iesirea din oras in vederea petrecerii unei zile la schi cu sotia (fiica-mea de 1 an ramanea acasa pentru prima data fara noi), pe la RZB-ul de la Pta Dorobanti, imi vireaza de pe banda 2 , un flacau cu o TOYOTA HILLIX, la dreapta ignorandu-mi complet prezenta pe banda 1. Speriat si nesimtit, soferul (32 ani) nici nu s-a scuzat, nici nu venea sa discutam, se uita doar la masina lui si vorbea cu cineva la telefon. Abia dupa vreo 5 minute si dupa ce l-am amenintat cu Politia, a revenit la normalitate cat de cat... ma rog, oameni si oameni...
El roata strambata sau bascula...oricum masina nefuncionala (imaginati-va ditai hania de masina ingenunchiata de "buturuga mica" de C4) .... :mrgreen:
Eu !?!?!? Ah...mai nimic... iata o poza:

Imagine

Norocul meu ca are RCA la Allianz; am mers la centrul de constatare care este (ATENTIE !) chiar la ATS Pipera, am facut pe amiabil (desi individul nu prea voia sa-si recunoasca vina).
De acolo direct la ATS Baneasa, s-a facut reconstatare la masina mea, stiti voi, cu restul de piese pe care nu le-a vazut asiguratorul, mi-au luat restul de far spart, becuri, bucati de plastic, mi-au agatat spoilerul sa nu pice pe jos; in 2 saptamani urmeaza sa soseasca piesele si incepe distractia; capota, far, aripa, contraripa,etc... vopsitorie,tinichigerie, reglaje de faruri,etc..
Vrea sa va spun ca numai plasticaraia s-a spart (exceptand capota care este dubla : Al pe deasupra si tabla pe dedesupt), in rest motorul nu are nimic, niciun furtun spart, niciun radiator, intercooler, nicio eroare pe la bord (nu mai e nici Antipolution Faulty aprins, de frica poate)...toate's bune.
Imi este teama doar de ninsoarea de afara sa nu patrunda umezeala pe la calculatoare,etc... pentru ca s-a spart si capacul de la cutia aceea neagra cu relee, calculatoare, sigurante,etc...

in rest, toate bune !! :hi
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de commandorsteel » Joi Feb 24, 2011 10:40 pm

naspa, bine ca sunteti voi bine si sanatosi, ca tabla se indreapta/repara
dar pampalaul de ce sau ce nu voia sa recunoasca?
pe rca-ul lui iti deconteaza 100%, ca bogdan98 deschisese pe aici un topic in legatura cu constatarea aia amiabila: viewtopic.php?f=2&t=5872&st=0&sk=t&sd=a ... e+amiabila
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de B25BUY » Joi Feb 24, 2011 11:05 pm

Da, pai am facut toate actele, constatare la Allianz, dosar de dauna si practic astept sa ma cheme la service cand vin piesele ca sa intru in reparatie.
*
Nu voia sa recunoasca ca e vina lui, pretinzand ca el era deja incadrat pe banda cand eu am intrat in el probabil..dar cu toate astea el are avarie la roata dreapta fata si spoiler... deci cam dificil de demonstrat teoria lui... Tot isi suna nevasta sa-i explice, probabil ca nu-l mai primeste acasa ca a busit masina familiei.... :ok
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de Mr_kokaa » Vin Feb 25, 2011 7:57 am

salut buy
ai noroc numa de rahaturi de astea.
2 saptamini ai sa fi morcovit: pina vin piesele.
am mers si eu cu gauri in masina , si stiu cum e?

sotia a trecut de sperietura? na, ala avea si camioneta.
ai mai ajuns la sky?
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de B25BUY » Vin Feb 25, 2011 3:20 pm

salut,

..mda, e cam trist asa...ma uit la masina ca arata ca dupa bombardament si mai intoarce si lumea capul dupa mine dar nu ca sa admire masina, asa ca odinioara :cry:. Unii ezita in trafic cand ii invit sa iasa de pe vreo straduta sau sa schimbe banda (m-or banui ca sunt kamikaze de trafic :| )
*
Nevasta, da si-a revenit... nu s-a speriat f. tare ca nu aveam viteza f. mare (40-50 la ora)
Norocul a fost ca nu era si fetita cu noi...eram singuri. Nu, n-am mai mers la schi, am mers in schimb la ATS Pipera (unde e repr. Allianz)- apoi la ATS Baneasa la service pentru re-constatare de service si apoi la o cafea si acasa...
**
sorry de OFFtopic:
Apropos, am baut o cafea f. buna la Gloria Jeans...v-o recomand.
Si dau si vrac, prajita, boabe 13-15lei/100g.
***
Toate bune tuturor si fara evenimente neplacute in trafic... :hi
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

joeadrianblack
Mesaje:912
Membru din:Vin Mai 22, 2009 5:58 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Neasigurare la schimbarea benzii de circulatie

Mesaj de joeadrianblack » Vin Feb 25, 2011 4:45 pm

nassspa situatia... tin pumni sa iasa lucrurile bine si repede

Scrie răspuns

Înapoi la “Crash boom bang - Accidente”