Peugeot 508

Ultimile aparitii auto
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: Peugeot 508

Mesaj de mituc » Mie Iul 14, 2010 12:01 pm

Eu am observat mai multe elemente si de la insignia, si de la lexus IS, etc. Insa, asa cum am mai spus, cu privire la aspect apar 2 probleme:
1. nu prea ai cum sa vii cu elemente originale, pentru ca in ultimii aproximativ 10 ani s-au cam epuizat toate formele, curbele, liniile, tipurile de faruri, grile si spoilere;
2. daca vii cu ceva prea futurist/OZnist se ajunge la probleme ciudate pe piata pentru ca se vor contura prea bine cele 2 tabere: cei carora masina nu le place nici sa-i bati si cei carora le place la nebunie (cum s-a intimplat cu C4). Dupa care va trebui sa-i convingi pe cei carora le place ca masina e comparabila cu altele la calitate si dotari, insa le bate la pret. Cel mai simplu pentru ultima chestiune e sa se urmeze o abordare a aspectului mai putin originala/futurista cu urme de ceva cunoscut, eventual ceva cunoscut si fiabil.

Deci daca 508 va avea suspensiile lui C5 si aproape spatiul din C6/607 pe mine m-ar convinge daca as avea de optat intre asta si alta taraboanta nemteasca.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Peugeot 508

Mesaj de vlad » Mie Iul 14, 2010 12:33 pm

Din ce stiu eu nu exista Peugeot cu suspensie hydractive. Au suspensii care sint controlate electronic ca duritate, dar nu se poate regla garda la sol. Daca nu au facut-o pina acum mi-e greu sa cred ca o vor mai face-o.
Iar legat de disegn sint de acord cu Mituc, mai degraba aduce a Insignia decit a C5; iar spatele ... mi se pare ca are o linie in plus care strica mult aspectul si anume cea ce care vine de la luneta pe linga stopuri si delimiteza bara. Parca e in plus.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Peugeot 508

Mesaj de Deese » Mie Iul 14, 2010 12:59 pm

Din cate stiu eu de foarte curand au pus si astia de la Peugeot ceva Hydra pe 3008 sau ceva de genul asta, pe puntea spate parca.
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Scrie răspuns

Înapoi la “Noutati Auto”