EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Avatar utilizator
keli
Mesaje:65
Membru din:Mar Ian 18, 2011 2:10 am
Numar Inmatriculare:MS 10 FYB
Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de keli » Dum Mar 20, 2011 2:41 pm

Le-am înșirat în jurnalul de bord să nu offuiesc topicul ăsta :P Cam ce ține de elctronică, sau se duce un fir pînă acolo, apărea pe Lexia ca și eroare. Chiar dacă unele le știam oricum, trebuia să-mi zică.

În revizie s-au schimbat și plăcuțele de frână. Poate tot restul lumii ”știe”, dar pe mine cumva nimeni nu m-a atenționat, că vezi fraiere, la primele x km să ai grijă cum frânezi :D (fooarte ”plăcut” la vale pe Calea Turzii cu plăcuțe nou nouțe :P ) de atunci am aflat șie eu că frânele necesită puțin rodaj, dar totuși ... poate nu ar trebui presupus.

Am fost sunat și eu ulterior pt. ”sondaj de satisfacție clienți” la sfârșitul lunii, și le-am spus ce aveam de spus ... din păcate cu atât am rămas.
VTS Noir Obsidien, 1.6 HDi, 110cp

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de vlad » Mie Apr 20, 2011 11:25 am

Azi am schimbat bieleta si cap bara stinga la ei si facut geometria.
Am observat o problema generala nu specifica Citroen Cluj; o problema ce nu tine de angajati cu care intri tu in contact. Scriu aici pt ca aici am observat-o dar din cite am inteles se intilneste in multe reprezentante.
Cind sa imi regleze geometria nu aveau dispozitivul de comprimare a suspensiei. :shock: Imi explica ca standul de verificat e computerizat, etc si ca nu ar mai fi nevoie de acel dispozitiv. Nu stiu pe cine sa cred, angajatul service-ului sau inginerii PSA care au facut manualul de reparatii si au precizat clar ca e nevoie. Sa ii cred pe ei sau sa cred in putina mea experienta. In fine, per total sint dezamagit de lipsa de dotare a service-urilor la acest capitol. Aceeasi problema si la Peugoet Cluj; nici ei nu au dispozitivul ala.
Revenind ontopic, oameni de la Cluj sint foarte amabili, incearca sa lamureasca clientul asupra problemelor sale, isi da interesul fata de client si fac tot ce e cu putinta ce tin de ei. Ca personal mi se pare unul foarte profesional. Restul nu tine de ei. Din kkt bici nu pot face.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Mie Apr 20, 2011 12:06 pm

la fel a fost si la mine cu dispozitivul pentru masurarea planeitatii discurilor de frana, ATS nu avea deloc si Prestige avea doar jumate,respectiv le lipsea partea care se ataseaza de amortizor. Dar amandoua service-uri au preferat sa-mi spuna ca am mers sportiv dar nu au cum sa-mi demonstreze ca sunt plane sau nu. In final stiti bine ca mi-a fost acordat acel "gest comercial" dupa ce mi-a fost xeroxata cartea de service ca in cazul oricarei operatiuni de schimbare pe garantie :ya Daca Cisu a introdus extractorul in serviceuri acum sa te vad ce scula mai introduci tu :mrgreen:

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de vlad » Mie Apr 20, 2011 12:19 pm

Mugurel de ce o poate avea ?! Cit poate costa 2 traverse cu suruburi, 4 lanturi si 4 chingi ? Pe linga standul de reglat geometrii e pistol cu apa.
Imagine
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Mie Apr 20, 2011 1:04 pm

Mugurel are prea multi bani si nu are pe ce sa-i mai cheltuie :mrgreen: hai ca le stricam topicul celor de la Cluj :hi

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de baty_san » Mie Apr 20, 2011 11:08 pm

nu il stricati ... ce se scrie pe aici ajunge unde trebuie.... :hi
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de vlad » Mar Sep 27, 2011 7:49 pm

Azi am fost la Europcar (Citroen Cluj). Mi s-a schimbat cablajul haionului in cadrul campaniei de rechemare. Cum ma si asteptam totul a decurs normal, cu amabilitate si promptitudine din partea angajatilor.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de vlad » Mar Dec 17, 2013 6:26 pm

De cind nu am mai scris pe aici. Oare chiar nu m-am mai lovit de ei de atunci sau am uitat eu ?! :roll:
Am apelat la ei pt o lucrare mai serioasa, schimbat ambreiaj si as putea zice ca nu m-au dezamagit nici acum. Lucrare de nota 10 ce sa mai.
Singura obiectie care as aveao e ca le-am cerut toate piesele pt a vedea uzura acumulata in atita ani si au uitat sa imi puna ghidajul rulmentului si rulmentul de presiune. Chiar mi-as fi dorit sa le vad si studiez. :(
Un moderator ar putea schimba si denumirea topicului. Nu se mai numesc Europcar ci Creative-Autocenter.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
mihai.tintelecan
Mesaje:8
Membru din:Lun Mai 26, 2014 5:37 pm
Marca si model masina:Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115HP
Numar Inmatriculare:CJ-56-TNT

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de mihai.tintelecan » Lun Mai 26, 2014 5:45 pm

Salutare,

Avand in vedere ca citesc de ceva vreme forumul acesta, am zis sa nu mai umblu sub anonimat pe forum. Hai sa imi fac si o prezentare: ma numesc Mihai Tintelecan si de prin luna Septembrie sunt consilier service la Creative Autocenter Cluj, cu alte cuvinte, de mine va loviti daca aveti probleme cu autoturismul. Ma gasiti la nr. de telefon 0754044096 si daca aveti vreo nelamurire sau alte probleme incerc sa ma pun la dispozitia voastra :)

Cu clujenii mei mi-ar face placere sa ma intalnesc la o intrunire a clubului C4.

O zi faina va doresc si km multi fara probleme :)

ps. cu userul vlad m-am intalnit cand si-a facut ambreiajul si din pacate, eu sunt cel responsabil de faptul ca am uitat sa ii pun in masina rulmentul de presiune; scuze :oops:

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de vlad » Lun Mai 26, 2014 9:04 pm

Bine ai venit pe forum si iti doresc o sedere cit mai placuta si cit mai lunga. Ma bucur ca si reprezentanta din Cluj e reprezentata pe forum de cineva.
Legat de faptul ca ai uitat sa imi pui in portbagaj toate piesele, asta e, sintem toti oameni si predispusi greselilor. Pt atit nu e capat de lume, fii sigur. Oricind o sa ma reintorc la voi deoarece aveti servicii de calitate, amabilitate si dati dovada de respect fata de clienti.

Mi-au mai zis citiva sa reorganizez o intilnire in Cluj si sincer vara asta am sa o fac. O sa fii anutat, fii sigur. :D
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Creative Autocenter - CLUJ NAPOCA”