EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, ITP, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Avatar utilizator
beosro
Mesaje:5
Membru din:Mar Ian 13, 2009 12:51 am
EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de beosro » Sâm Ian 17, 2009 8:36 pm

Aoleu, eu acum astept sa imi vina un C4 sedan in Cluj si m-ati speriat bine de tot!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Sâm Ian 17, 2009 9:00 pm

daca vei citi cu atentie forumul vei afla un mic secret...unul bun :wink:

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de baty_san » Dum Ian 18, 2009 1:42 am

ete na ca si eu sunt curios acuma.... :shock: :shock: :shock: :roll: ::P
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Cosma Adrian » Dum Ian 18, 2009 10:01 am

...da bineinteles, pana te fac sa cumperi de la ei is super domni. Nici eu nu is prea multumit de service-ul EUROPCAR. Am avut probleme cu cd-player-ul si numa eu stiu cate telefoane am dat pana s-a rezolvat, plus ca nu lucreaza curat si nu lasa curat in urma lor. La prima revizie mi-am gasit motorul uns si murdar :shock: #-o . Iar presurile parca le-au tarat prin praf. Sunt dezamagit de ei. Ar trebui sa existe mai multa organizare. Ei parca au ramas in vremea comunistilor
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
beosro
Mesaje:5
Membru din:Mar Ian 13, 2009 12:51 am

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de beosro » Dum Ian 25, 2009 10:29 am

Tot citesc forumul (E O PLĂCERE!!). Dar încă nu îmi pica fisa ... Amr 7 zile :-)
P.S. clubc4 e unul din motivele pentru care am optat pt. Citroen, după un traseu sinuos pe alte forumuri ...

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Deese » Dum Ian 25, 2009 11:14 am

Daca tot ai fost offtopic, zi-ne mai multe :D
Pe ce forumuri ai mai fost si ce mai aveai in gand ca achizitie ? :D

PS: Bine ai venit Citronautule. Citronautii astia sunt dati dracului :D
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
beosro
Mesaje:5
Membru din:Mar Ian 13, 2009 12:51 am

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de beosro » Dum Ian 25, 2009 11:57 am

Pai m-am hotarat in ultimele 4 -5 luni sa imi schimb masina. Nu ma consider cu pretentii, asa ca am fost "ferm" hotarat sa imi iau Logan 110CP (ziceam ca e cea mai buna oferta ca pret). Apoi am trecut pe la CM: Chevrolet Aveo > Lacetti (SW) > Opel Astra Classic II > Skoda Octavia. Test drive-uri cu toate + Citit Forumurile lor (daciaclub, gmclub, clubskoda). Bineinteles ca mi-au placut fiecare pe rand dar parca lipsea ceva!!
Nici nu mai stiu cum am dat de clubc4 dar mi-a picat cu tronc. Nici nu pot spune de ce! Pur si simplu simt ca fiecare de aici isi iubeste masina si o considera aparte si foarte personala. Asa ca am cautat apoi Citroen C4 sa vad cum arata (sedan deoarece trebuie spatiu la familion). M-am indragostit pe loc > drive test > cautat un pret cat mai bun > GASIT (C4 Sedan 1.6 HDi EXC) > excitat > cumparat > ma usuc inca 7 zile :-) .

Vreau insa sa revin la ONTOPIC. Sunt din Cluj si (normal zic eu) ma interesez de service-ul "de acasa". Nu prea ma incanta ce am citit iar la intrebarea mea am primit un raspuns:
daca vei citi cu atentie forumul vei afla un mic secret...unul bun
.
... si tot nu imi pica fisa, sorry.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Dum Ian 25, 2009 12:00 pm

eee inca esti la inceput. dupa ce iti deschizi un topic la rubrica C4 tau si ti`l prezinti poate iti voi dezvalui acel mic secret :wink:

Avatar utilizator
beosro
Mesaje:5
Membru din:Mar Ian 13, 2009 12:51 am

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de beosro » Dum Ian 25, 2009 12:03 pm

Mihay scrie:eee inca esti la inceput. dupa ce iti deschizi un topic la rubrica C4 tau si ti`l prezinti poate iti voi dezvalui acel mic secret :wink:
SUPER. Abia astept sa imi deschid topicul insa prima data sa imi vad MINUNEA acasa ;-) .

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Dum Ian 25, 2009 12:04 pm

ieri am facut un drum cu un sedan 1.6 hdi Buc-Sibiu-MEdias-Sighisoara-Brasov-Bucuresti si mi`am schimbat parerea total despre sedan . in BINE :mrgreen:

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Cosma Adrian » Dum Ian 25, 2009 3:47 pm

Beosro poti sa sti ca este o masina aparte ,originala si ca ne-o iubim. Si ai sa o iubesti si tu
Scuze pt off
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Cosma Adrian » Lun Feb 02, 2009 2:25 pm

Am primit zilele trecute un telefon din partea Europcar Cj. La telefon o voce draguta de duduie ma intreaba ce nemultumiri am si cum mi s-au facut reviziile sau reparatiile care au fost necesare de-a lungul garantiei.Eu am incercat sa-i cuprind toate nemultumirile pe care le-am avut si dupa ce am terminat mi-a zis ca isi cere scuze pt toate neplacerile care le-am intampinat si ca spera ca pe viitor sa nu se mai intample. M-a salutat frumos si a inchis
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
beosro
Mesaje:5
Membru din:Mar Ian 13, 2009 12:51 am

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de beosro » Lun Feb 02, 2009 7:30 pm

In sfarsit am FRUMUSETEA! Imi place C4 de mor. Parca e mai draguta berlina dar nici sedanul meu nu e de lepadat. Am deja 500 km cu ea (in 3 zile) si pot sa spun ca ma satisface pe deplin, e absolut tot ce mi-am dorit.

Am fost si la Europcar Cluj si pot sa spun ca primul contact a fost foarte placut, baietii par f. amabili, mi-am si rezolvat pe loc unele mici "probleme". M-am programat deja la montare de alarma, vedem cum va fi ... Asa ca, per ansamblu ma simt f.fericit si mi-a trecut un pic emotia ("oare imi va place masinuta? dealeri/service omenesc?) dar stiu ca e doar inceputul drumului.
Sper ca baietii nostri din Cluj vor fi in continuare ca astazi.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de Mihay » Lun Feb 02, 2009 7:55 pm

Felicitari. acum dupa ce te saturi de dat ture...baga poze si un topic al tau. Cat despre cei de la Cj sa ne zici daca ai probleme ca ii tragem noi de urechi :mrgreen:

candymann

Re: EUROPCAR CLUJ NAPOCA

Mesaj de candymann » Lun Feb 02, 2009 8:47 pm

baietzii de la europcar sunt antrenatzi si pregatitzi de orice. va asteapta!
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Creative Autocenter - CLUJ NAPOCA”