Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Anunturi administrative
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am
Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Mesaj de ClubC4 » Lun Dec 16, 2013 5:31 pm

Ma vad nevoit sa creez un astfel de topic, pentru ca desi am tot mentionat aceste lucruri in ultima vreme se pare ca nu se intampla nimic.

Daca astazi intra un utilizator nou aici, isi face cont si intreaba ceva, sunt cateva persoane care incep in a-i face observatii cum ca trebuie sa dea ceva inainte de a cere(asta pe scurt)

Sunt total de acord,ca mai trebuie sa si dam nu doar sa cerem, tocmai de aceea, s-a pus parola la tutoriale si exista cateva conditii, dar haideti sa nu mai exageram va rog! Daca va deranjeaza ca cineva pune o intrebare in primul sau post pe acest forum puteti foarte bine sa ignorati , decat sa ii raspundeti in diverse moduri.

@Djmaniafs fara sa am ceva personal cu tine si nici nu vreau sa mi-o iei te rog in nume de rau,stiu ca ai fost patit cu un utilizator, insa vreau sa iti reamintesc primul tau post aici pe forum :

Subiectul mesajului: Probleme iluminat portbagaj

Salutare , sunt nou pe aici!

Tocmai mi-am luat si eu un C4 coupe SH si am si eu o mica problema : cand deschid portbagajul nu mi se aprinde lumina in el . Am crezut ca este becul de la lampa ars, dar l-am testat si este functional-becul. Aaaa, si am observat ca ar trebui sa imi apara pe display la bord cand il deschid (precum usile deschise), dar nu se intampla nimic.
Am cautat dupa un buton, contact ceva, dar nimic.
Are cineva vreo idee care ar fi problema si ce ar trebui sa fac ?
Multumesc !


Multumesc, si sper sa intelegeti exact ce vreau sa zic cu acest post!

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Mesaj de djmanianfs » Lun Dec 16, 2013 7:52 pm

Asa este, am inceput cu o intrebare discutia mea acest forum, insa eu am fost zilnic pe el (chair daca nu am comentat la orice subiect unde nu aveam legatura cu el), in schimb sunt foarte multi useri care intra, au pus intrebarea si daca au primit raspunsul nu-i mai vedem p'aici, e corect?

Si intrebare: de ce mi-a fost stearsa postarea legata de de acel user???
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Mesaj de DjAndr3w » Mar Dec 17, 2013 12:31 pm

Eu cred ca aproape toți am fost utilizatori noi...Și am venit ori cu o întrebare ori cu o nelămurire etc. nu cred ca a venit cineva și a spus "asa se repara asta" și apoi prezentarea mașinii și altele. Sunt mulți care vin, întreabă și uita sa mai intre, dar dacă ii primim cu "caldura" poate rămân și vor fi și ei membri activi. Nu mai fiți răutăcioși. :mrgreen:
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Mesaj de Vasea » Joi Dec 19, 2013 9:07 am

Eu v-am spus si intrecut cateva idei:

- dupa ce intra un user nou pe forum, sa i se afiseze o fereastra unde ste invitat, nu obligat, sa-si prezinte masina

- sau sa primeasca un email / PM cu acest mesaj

Pe forumul suzuki, dupa ce m-am inscris, am primit un PM de la admin, in care mi se multumea ca am venit pe forum, si erau 3-4 link-uri: sa-mi prezint masina / de unde am aflat de forum / intalnirea nationala anuala / conturi online ale forumului" site/blog/forum/facebook/youtube...

E simpatica treaba, nu? multumesc!

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Utilizator nou. Am si eu vreun drept aici?

Mesaj de Bogdan » Joi Dec 19, 2013 9:49 am

Vasea, nu asta e problema..da e nice to have, multe lucruri sunt nice to have, multe lucruri pot fi imbunatatite, dar asta nu ar rezolva cu nimic problema pe care eu o ridic aici!
Cu toate mailurile, mesajele, linkurile cineva posteaza aici incepand cu o intrebare, nu mai vreau sa se sara de parca ne baga mana in buzunar...
Am sters eu tot offtopicul de aici!

@Foxbat. Daca vrei sa ne zici ceva, fa-o in ariile dedicate, si lasa victimizari si plansete legata cenzura, deoparte! NU te obosi sa raspunzi ceva aici pentru ca mesajele vor fi sterse si ca sa usuram munca tuturor s-ar putea sa se lasa cu pauze daca nu incetezi sa mai faci offtopic aici !!Daca vrei sa discuti fa-o in ariile corespunzatoare, deschide topic nou, dar nu pe topicul asta !!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Avizier”