Vand SRK-ul :) C4 Coupe 1.6 benzina 2006 110cp

Reguli forum
1. Persoanele fizice/juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu administratorul siteului
2. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
3. O poza face cat 1000 de cuvinte. Atasati va rog poze(daca se poate reale) cu produsele pe care le vindeti
4. Topicurile care nu mai prezinta nici un fel de activitate din partea autorului in decurs de 1 luna, nu vor mai fi considerate valabile, si vor fi inchise, apoi mutate la SOLD OUT
Închis
Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti
Vand SRK-ul :) C4 Coupe 1.6 benzina 2006 110cp

Mesaj de george.serik » Dum Aug 13, 2017 7:01 pm

Salutare! :hi

A venit vremea sa vand masina, acum cat mai se poate folosi cineva de ea pentru cativa ani buni.
De vreo 2-3 saptamani tot zic ca ii fac niste poze, dar inca nu am apucat. Poate o rezolv maine. O sa pun o poza de vreo luna, luna si ceva, in caz ca nu stie cineva masina.

Am zis sa adaug postarea in caz ca ar fi cineva interesat sa faca o achizitie, pentru o masina in bugetul acesta, mi se pare o solutie viabila.

Detalii despre masina, cam pe fuga, nu neaparat in ordinea relevantei:
- prima inmatriculare in Aprilie 2006
- cumparata din Romania, sunt al 2-lea proprietar (o am din Mai 2011)
- km: 101.500km (mi-e si jena sa o zic, dar fie: REALI)
- 1.6 benzina 110cp (80kw)
- COUPE
- echiparea VTR
- dublu climatronic (fara doar si poate!)
- pilot automat + limitator de viteza (cea mai utila chestie posibila)
- piesa centrala bord (casetofon, etc) cu model de carbon
- torpedou refrigerat
- faruri halogen - e 12 lei un bec, fara palpitatii
- revizii si reparatii doar la reprezentanta, cu piese de origine
- am un dosarel simpatic cu absolut toate intrarile in service, inclusiv cu cele pe care le-a avut primul proprietar + toate chestiile aditionale pe care le-am cumparat de-a lungul timpului (vor urma niste poze)
- recent s-au schimbat bobina + bsm-ul (tin cam 100k, s-au tinut de cuvant)
- jante aliaj 16" cu set cauciucuri de vara noi Dunlop BluResponse (luate primavara asta, produse tot atunci, nu ne jucam cu siguranta, inca nu eram decis daca sa o dau sau nu)
- jante otel 15" pentru sezonul rece Fulda Crystal Montero 3 din iarna 2012, numai bune sa nu se simta prea tare ulita care se formeaza pe absolut toate strazile din Bucuresti
- activat AUX + cumparat un echipament simpatic cu Bluetooth ca sa se poata vorbi "legal" la telefon ori de cate ori e nevoie + incarca si telefonul, al naibii
- senzori de parcare spate (audio)

Modelul, dupa cum stiti, are o personalitate incununata cu diverse probleme rezolvate deja (de regula chestii marunte care nu rup portofelul):
- problema pierdere ulei motor ---> schimbat garnitura
- scartait la schimbarea treptelor inferioare cu motorul rece --> schimbat tampon motor
- chederele usilor voiau sa plece la plimbare --> mastic + reprezentanta = true love, nu mai pleaca nicaieri
- gaura/desprindere cheder inferior parbriz, intra apa intr-o veselie si de-a lungul timpului apar tot soiul de probleme --> din nou, curatare + mastic + reprezentanta = true love (atentie! chestia asta nu prea am vazut-o rezolvata, din pacate!)
- pierdere antigel fix pe mocheta din partea soferului ---> trio format din reprezentanta + baieti insistenti + aspirator injectie-extractie = rezolvata

Nu vreau sa tepuiesc pe careva asa ca voi prefera o transparenta totala: Daca as mai tine masina, personal, as investi in urmatoarele:
- as mai schimba blocul de comenzi volan. Conducand legal si fiind bun prieten cu datul semnalului la schimbarea directiei, s-au uzat contactele. Ce inseamna asta? Inseamna ca tot anul merg fara cursur, mai putin iarna cand din pricina frigului metalul se contracta suficient cat sa nu mai faca contact. Asta s-a manifestat iarna trecuta, spre final, in asa fel incat nu am mai schimbat piesa. Pret ~ 800ron
- as schimba parbrizul, fiind cel original a facut o colectie impresionanta (cel putin pt mine) de zgarieturi fine, plus cateva mai putin fine, plus acum o luna cand veneam de la mare un "bolovan" sarit de la un stimabil coleg in trafic a lasat o urma draguta pe partea pasagerului. Nu a inflorit, nu fuge si nu duce, dar cumulate tot l-as schimba. Pret ~ 800ron
- as schimba distributia, dar la anul (am schimbat-o deja cand am cumparat-o). Nu ar avea motive sa cedeze sau ceva, dar recomand cumparatorului sa o faca, indiferent de masina pe care o cumpara. Pret ~ 1200ron
- as schimba ambreiajul, dar tot la anul. Personal nu cred ca e nevoie musai, daca o ia un incepator e numai bun. Burnout probabil pot da cu ea, deci nu este vorba de o problema mecanica, dar l-as schimba ca nu a fost schimbat niciodata si sunt sigur ca s-ar simti o diferenta. Pret ~ 1400ron
- m-as gandi si la un polish? Poate mi se pune pata si-l fac eu inainte sa o vand :ya Bucurestiul nu prea iarta vopsea masinii si desi nu sunt zgarieturi groaznice, sunt o gramada de urme de usi care te saluta daca chiar le cauti.

Asadar, daca as tine masina, eu, pentru mine, as mai investi in ea aproape 1000 euro. Eu intotdeauna am mers pe piese noi, de origine, de aici si preturile de mai sus. Sunt sigur ca un roman descurcaret, cu intentie si timp de pierdut pe la dezmembrari si diverse ar putea pune un parbriz de 400ron, lua comenzile cu 300ron din dezmembrari si deja a redus cu vreo 40% costurile. Eu nu as proceda in felul acesta si nici nu as recomanda-o, dar viitorul proprietar poate face cum considera de cuviinta.

Apropo, nu exista chei de service prezente, martori de bord aprinsi, sau chestii de acest gen. Le detest si le-am rezolvat in cel mai scurt timp deja :hi


Pret: 3800 eur negociabil, nu sunt interesat de absolut nici un schimb :hi


PS: Voi edita sau adauga mai jos o postare actualizata cu pozele noi, etc etc.
PSS: Am zis ca pe scurt si fuga si m-am pus pe scris povesti... of mai C4-le mai...


Ce poze am gasit rapid sunt mai jos:
Imagine Imagine Imagine Imagine

Imagine Imagine Imagine Imagine

Imagine Imagine Imagine Imagine

Imagine Imagine Imagine
SOLD
Imagine

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Vand SRK-ul :) C4 Coupe 1.6 benzina 2006 110cp

Mesaj de george.serik » Dum Aug 13, 2017 8:39 pm

+ alarma, uitasem :hi
SOLD
Imagine

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Vand SRK-ul :) C4 Coupe 1.6 benzina 2006 110cp

Mesaj de george.serik » Joi Aug 24, 2017 5:17 pm

S-a vandut! Se poate inchide, multumesc! :hi
SOLD
Imagine

Închis

Înapoi la “Sold OUT!”