Un nou concurs marca ClubC4

Oferte,discounturi, doar pentru membrii ClubC4
Reguli forum
Reducerea de 10% pentru Jante oferita de OZRAcing, prin intermediul Coasta de Est, se aplica tuturor membrilor ClubC4, care au cel putin 50 de posturi si un topic de prezentare al masinii(sau Jurnal de Bord). Oferta este valabila pana in iunie 2010!
Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am
Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de ClubC4 » Lun Noi 02, 2009 12:27 am

Un nou concurs, marca ClubC4: 1 Noiembrie - 15 Decembrie 2009

Dupa cum bine stiti anul trecut pe data de 23 noiembrie 2008 a avut loc, Evenimentul Anului ClubC4, organizat in Bucuresti si in mare parte pentru cei din Bucuresti!
Anul acesta, dupa multe promisiuni, ne-am hotarat impreuna cu partenerii nostri, sa organizam un concurs, dedicat exclusiv utilizatorilor ClubC4, situati in afara Bucurestiului si Judetului Ilfov.


Detaliile concursului

Perioada de desfasurare: 1 noiembrie 2009 - 15 decembrie 2009
Cine poate participa?
a. Exclusiv utilizatorii ClubC4 din afara Bucurestiului si Judetului Ilfov
b. Toti utilizatorii inscrisi, pana pe data de 1 noiembrie 2009, care respecta bineinteles punctul de mai sus

Deoarece in ultima vreme, impartitul "fluturasilor" cu insemnele ClubC4, a luat amploare, tocmai pentru a mari numarul de utilizatori din zona voastra, am hotarat ca acum a venit momentul sa rasplatim aceste actiuni ale voastre, pentru care cu totii va suntem recunoscatori.

Participantii la acest concurs nu vor trebui doar sa imparta binecunoscutii "fluturasi", acestia vor trebui sa convinga prin metode proprii posesorii/utilizatorii de autoturisme Citroen(vezi gama prezentata mai jos) sa se inregistreze pe http://www.ClubC4.ro" onclick="window.open(this.href);return false;, si sa isi prezinte masina in sectiunile adecvate(mai multe detalii in regulamentul de mai jos)

Cei care participa la concurs, vor trebui sa aiba in vedere doar utilizatorii urmatoarelor modele de Citroen:
C1, C2, C3,C3 Picasso, C4,C4 Picasso, C5(seria III), C6, C Crosser precum si 3 modele clasice DS, SM si Traction Avant.

Orice posesor de Citroen, este binevenit si poate fi invitat oricand pe ClubC4, insa in cadrul acestui concurs vor fi punctati si luati in considerare, doar posesorii modelelor de mai sus!

ClubC4 pune la dispozitia participantilor, cunoscutele "carti de vizita", care pot fi descarcate folosind linku-ul de mai jos, insa fiecare participant poate folosi orice alte metode proprii pentru a determina posesorii de Citroen sa se inregistreze pe http://www.ClubC4.ro" onclick="window.open(this.href);return false;.

Concurs/flyer.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Regulament

Va rugam sa cititi cu foarte mare atentie Regulamentul de mai jos si mai ales sa tineti cont de el!

Inscrierea voastra in acest concurs presupune ca sunteti de acord cu toate punctele de mai jos ale prezentului regulament:

1. Concursul se adreseaza exclusiv utilizatorilor forumului ClubC4 din afara Bucurestiului si judetul Ilfov .

2. - Doar utilizatorii inscrisi pana la data de 1 noiembrie 2009(inclusiv), pot participa la acest concurs.

3. Rolul participantilor este acela de a convinge posesori/utilizatori din gama de modele Citroen mentionate mai sus sa se inscrie pe http://www.ClubC4.ro" onclick="window.open(this.href);return false; , sa deschida un topic nou in care sa prezinte masina, OBLIGATORIU cu FOTOGRAFII, si, in topicul nou creat, este absolut necesar sa mentioneze persoana(nickul de pe forum) de la care a primit invitatia de a ni se alatura.. In acest sens "juriul" va putea calcula punctajul pentru fiecare participant!
Membrii inscrisi in urma invitatiei voastre, care nu vor mentiona numele vostru, nu vor putea fi luati in calcul, deoarece nu se va sti utilizatorul caruia ii apartine punctul

4. Membrii noi inscrisi, in urma invitatiei voastre, vor fi validati numai daca se respecta in totalitate punctul 3. al prezentului regulament

5. Participantii pot folosi diverse metode proprii pentru a convinge un utilizator de Citroen sa se inscrie pe http://www.ClubC4.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

6. Participantii la concurs vor fi punctati in functie de numarul utilizatorilor invitati si validati, dar si in functie de modelul Citroen al celui invitat, astfel:

Utilizator C1,C2,C3 : 1pct.
Utilizator C3 Picasso ,C4 - C4 Picasso 2pct.
Utilizator C5 (doar seria III) 4 pct.
Utilizator C-Crosser - 6 pct
Utilizator C6 8 pct.
Utilizator DS,SM si Traction Avant - 10 pct.

Bonus: Fiecare utilizator nou invitat si validat, de sex feminin, va aduce inca 1 pct. suplimentar participantului (bineinteles prin respectarea tuturor punctelor anterioare ale prezentului regulament)

7. Paricipantul poate fi descalificat daca se descopera ca fraudeaza acest concurs prin diverse metode .

8. Departajarea concurentilor se va face pe baza tuturor punctelor acumulate in urma utilizatorilor inregistrati si validati , in perioada 1 noiembrie - 15 decembrie 2009 (inclusiv)

Prezentul regulament, este cel final si nu mai poate suferi nicio modificare pana la terminarea concursului


Premiile concursului si partenerii fara de care acest concurs nu ar fi existat:


Locul I:

- Detector radar Cobra S7000 oferit de BELVEDERE MOTORS - CITROËN Galati
- Telefon mobil Samsung E 2210
- Magazie mp3 digitala pe USB/SD card oferita de http://www.xCarLink-DMC.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Grila tip fagure oferita de Rolest Tuning - http://www.design-tuning.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Abonament 1 an de zile oferit de revista Autoexpert
- Materiale promotionale Oz Racing oferite de importatorul Boissigny Auto Distribution

Locul II:

- Toba sport oferita de Pilot Power Tuning - http://www.pilotauto.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Warm Bag
- Grila pentru bara fata oferita de Rolest Tuning - http://www.design-tuning.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Set covorase de cauciuc speciale pentru masina castigatorului, oferite de Rimi Timisoara - http://www.rimimg.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Abonament 6 luni de zile oferit de revista Autoexpert
- Materiale promotionale Oz Racing oferite de importatorul Boissigny Auto Distribution

Locul III:

- Detector radar Rizen RZZ-355 oferit de http://www.detectoarebune.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Set covorase de cauciuc speciale pentru masina castigatorului, oferite de Rimi Timisoara - http://www.rimimg.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Card reader + Pendrive de 8GB
- Abonament 3 luni de zile revista Autoexpert
- Materiale promotionale Oz Racing oferite de importatorul Boissigny Auto Distribution
- Tricou personalizat Rolest Tuning - http://www.design-tuning.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mult succes tuturor participantilor, si sa luati toate premiile!! :ya :ya

PS: Cei din Bucuresti, nu v-am uitat :P, tocmai de aceea in primavara-vara va fi speram noi un mare eveniment la care vor lua parte toti membrii ClubC4 din toate colturile tarii!!

tony.iordache
,,crazy pilot ,,
Mesaje:554
Membru din:Dum Sep 06, 2009 6:20 pm
Marca si model masina:citroen c4 II 1,6 hdi 110hp
Numar Inmatriculare:CT-83-TIA
Localitate:constanta

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de tony.iordache » Lun Noi 02, 2009 12:54 am

eu la concurs nu m-am putut baga desi indeplineam toate conditiile din regulament ptr ca nu sunt in tara :(
sper ca la evenimentul din primavara vara sa fiu si eu acasa sa pot raspunde prezent invitatiei :hi
daca ar fi in preajma pastelui sigur as fi acasa dar am sa fiu cu ochii in c4 si daca sunt acasa contati pe mine raspund oricarei invitatii indiferent de locatie nu prea imi place mersul pe jos si :drive tot timpul
in 2 luni am facut 9000 de km am si dovezi
:hi :hi :hi
Imagine
1,6 HDI 110 CALUTI
c4 II 1,6 HDI 110 caluti
honda accord 2,2 i-DTEC 180 hp si ceva dupa resoftare la DIMSPORT, in curs de transformare

annddyy
Mesaje:599
Membru din:Mie Sep 10, 2008 5:36 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de annddyy » Lun Noi 02, 2009 1:55 am

1 intrebare:

daca mai am si alta masina (un C3, exceptand C4 pe care il conduc eu) pe care o conduce altcineva si nu am prezentat-o pe forum se pune la socoteala ?
Life begins at 4000 rpm.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Lun Noi 02, 2009 8:12 am

din pacate tu esty din Bucuresti si regulamentul zice
1. Concursul se adreseaza exclusiv utilizatorilor forumului ClubC4 din afara Bucurestiului si judetul Ilfov .
Asa ca nu poti participa la acest concurs! Nu te descuraja , vei avea ocazia sa o faci la anul :wink:

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de wonka jr. » Lun Noi 02, 2009 8:48 am

eu la ce categorie intru ? :D as putea racola din mai multe orase :D
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de ClubC4 » Lun Noi 02, 2009 9:02 am

wonka tu intri la galati si vei racola de oriunde insa nu din Bucuresti! Am luat aceasta decizie, pentru ca in Bucuresti e cea mai mare concentratie de C4, si astfel ceilalti concurenti din tara ar fi fost dezavantajati!

Succes

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de wonka jr. » Lun Noi 02, 2009 9:18 am

pai asa iar sunt dezavantajat ca pana pe 15 nu stiu daca o sa fiu mai mult de o zi in afara bucurestiului. nu e un dezavantaj asa mare pentru ceilalti, pentru ca ei sunt cu masina, deci pot opri in trafic alte citroenuri mult mai usor decat o fac eu pe jos. eu ar trebui sa astept posesorul sa vina la masina sa vorbesc cu el. plus ca in bucuresti e si concentratia mai mare de inscrisi pe forum. deci nu e chiar asa usor cum pare.
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

comy
Mesaje:248
Membru din:Joi Iun 19, 2008 7:28 pm
Numar Inmatriculare:B-90-UYK
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de comy » Lun Noi 02, 2009 12:00 pm

Mult succes concurentilor si sa castige cel mai bun :hi
Citroen C4 2.0 hdi,Sx Pack

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Dan pasare » Lun Noi 02, 2009 1:16 pm

wonka jr. scrie:pai asa iar sunt dezavantajat ca pana pe 15 nu stiu daca o sa fiu mai mult de o zi in afara bucurestiului. nu e un dezavantaj asa mare pentru ceilalti, pentru ca ei sunt cu masina, deci pot opri in trafic alte citroenuri mult mai usor decat o fac eu pe jos. eu ar trebui sa astept posesorul sa vina la masina sa vorbesc cu el. plus ca in bucuresti e si concentratia mai mare de inscrisi pe forum. deci nu e chiar asa usor cum pare.
Nu se poate face un regulament pentru fiecare in parte. Regulile sunt stabilite asa ca participarea e o chestiune de optiune personala, iti convine, participi, nu-ti convine, nu participi. Punct. Si n-a spus nimeni ca e usor :mrgreen:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
wonka jr.
Mesaje:1533
Membru din:Sâm Apr 11, 2009 9:55 pm
Marca si model masina:Citroen DS3 1.6 hdi 92 cp
Numar Inmatriculare:GL 88 WNK
Localitate:Galati / Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de wonka jr. » Lun Noi 02, 2009 2:34 pm

nu am zis sa se faca un regulament personal, doar aveam o nedumerire. imi convine sa particip si regulile sunt ok. citind regulamentul final inteleg ca pot participa doar concurentii din afara bucurestiului (adica si eu). in schimb nu zice daca noii membrii trebuie racolati din orasul de resedinta.. conform regulamentului pot racola si din franta masini atata timp cat se inscriu pe forum si ma scriu pe mine. deci sa ma apuc de treaba. e o treaba de "fiecare cum si cu ce poate". scopul acestui concurs este de a aduce cat mai multi membri noi in club.
DS3 1.6 Hdi 92cp, 30.000km Imagine
ex DS4 So Chic 1.6 VTi 120cp, 67.110 km Imagine
ex C2 VTS 1.6i 125cp, 107.344 km Imagine
ex C4 Coupe VTR 1.6 Hdi 110cp, 216.164 km Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Lun Noi 02, 2009 3:46 pm

Wonka jr. cu parere de rau te anunt ca am hotarat in urma unei discutii cu toti membrii Echipei Tehnice ca nici tu sa nu participi la concurs.

Niciodata nimeni din Echipa TEhnica nu a participat la un concurs de genul asta tocmai pentru a nu exista vreo urma de indoiala asupra corectitudinii . Si lui Exosphere aseara nu i-a cazut prea bine vestea asta pe care i-am dat-o dupa alegerea ca moderator :P

Pentru ceilalti care vor participa la concurs multa bafta :!: Abia astept sa creez topicul cu clasamentul provizoriu si punctajele.

SrSul
Mesaje:5
Membru din:Mar Mar 31, 2009 11:15 am
Numar Inmatriculare:B 49 SLX

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de SrSul » Lun Noi 02, 2009 4:52 pm

Asta se numeste publicitate nu concurs :D

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Lun Noi 02, 2009 5:06 pm

Multumim Srsul , ai dreptate , banuiesc ca esti un expert in organizarea de concursuri si strangerea de premii ! ne simtim flatati de afirmatia ta !

Din pacate atat putem sa facem noi, o mana de cativa oameni care fiecare are un alt serviciu si Club C4 reprezinta o pasiune . Din pacate atat au putut sa ne ofere partenerii nostrii intr-un an de criza . Din pacate au fost unii care nici macar nu s-au sinchisit sa ne raspunda la emailuri !!!

La orice concurs SUNT MENTIONATI sponsorii ! Noi avem unele premii in dreptul carora nu am scris cine le-a oferit . Daca ma intrebai de alea ma puneai in dificultate, ca nu stiam exact ce sa-ti raspund .

Asa , pot si eu sa afirm ca nu esti altceva decat un "habarnist" care da dovada de o mare nesimtire! De astfel de oameni ca tine chiar nu avem nevoie.

PS: nu te obosi sa raspunzi ptr ca probabil va fi ultimul tau post aici

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Adrian » Lun Noi 02, 2009 6:20 pm

jos cenzura, traiasca partidul! :help

Iau premiile! :drive

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Norishor » Lun Noi 02, 2009 8:11 pm

@Adrian, nu cred ca le iei daca esti din Bucuresti dar imi place atitudinea ta, este una care reprezinta ClubC4 :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Scrie răspuns

Înapoi la “Fidelizare Membri ClubC4”