Un nou concurs marca ClubC4

Oferte,discounturi, doar pentru membrii ClubC4
Reguli forum
Reducerea de 10% pentru Jante oferita de OZRAcing, prin intermediul Coasta de Est, se aplica tuturor membrilor ClubC4, care au cel putin 50 de posturi si un topic de prezentare al masinii(sau Jurnal de Bord). Oferta este valabila pana in iunie 2010!
Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina
Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Norishor » Dum Noi 08, 2009 11:53 am

Oh.. come on !.. Chiar nimeni ? [-X
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
banditaa
Mesaje:215
Membru din:Mie Aug 05, 2009 5:02 pm
Numar Inmatriculare:PH xx D N I ( as vrea eu sa fie a mea :)) )
Localitate:ploiesti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de banditaa » Dum Noi 08, 2009 12:00 pm

paii ... eu am umblat... am vorbit.. dar.. astept.. astept si astept degeaba :)
I dont drive fast , i fly slow !

Avatar utilizator
Radu_CBU
Mesaje:268
Membru din:Sâm Feb 23, 2008 11:26 am
Localitate:Constanta/Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Radu_CBU » Dum Noi 08, 2009 8:32 pm

mie mi se pare putin ciudat numarul de puncte atribuit fiecarui model de masina...
avand in vedere ca asta e clubc4 si probabil 90% dintre useri avem C4, imi pare cumva nedrept ca un C6 sa valoareze cat 4 x C4 :shock: ... io inteleg ca e mai mishto C6, dar e clubc4.... nu club citroen
Coupe VTR 1.6i 16v, 110 cp, rosu lucifer, pavilion vitrat, jante ATP Inox 17'', cauciucuri Vredenstein Ultrac 215/45 R17 , distantiere 25mm, eleron VTS original, ornamente praguri, folii Llumar

Locul II Cupa Clubc4 Etapa. Sambata de Sus 2008

Premiul Special AutoExpert: "Cel mai curat interior si cea mai lucioasa caroserie"

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de florinc4 » Dum Noi 08, 2009 8:37 pm

pai pentru ca c6 ma gandesc eu este o masina mai rara... mai putin intalnita...gen un golden tichet...si daca prinzi unu...te-ai scos ::P
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Radu_CBU
Mesaje:268
Membru din:Sâm Feb 23, 2008 11:26 am
Localitate:Constanta/Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Radu_CBU » Dum Noi 08, 2009 8:52 pm

dar sincer noi ce vrem aici pe forum ... un utilizator cu C6 sau 4 noi utilizatori cu C4 frumoase? :D
insa nu am nimic de obiectat vis a vis de DS si SM ... alea da tata...sunt de referintza ... da nu C6
no offence!
Coupe VTR 1.6i 16v, 110 cp, rosu lucifer, pavilion vitrat, jante ATP Inox 17'', cauciucuri Vredenstein Ultrac 215/45 R17 , distantiere 25mm, eleron VTS original, ornamente praguri, folii Llumar

Locul II Cupa Clubc4 Etapa. Sambata de Sus 2008

Premiul Special AutoExpert: "Cel mai curat interior si cea mai lucioasa caroserie"

Avatar utilizator
wonka
Mesaje:341
Membru din:Sâm Apr 05, 2008 8:19 pm
Numar Inmatriculare:GL-05-VUX
Localitate:Galati
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de wonka » Lun Noi 09, 2009 7:25 pm

Nu cred ca in momentul de fata un posesor de C6 isi va face cont pe forumul nostru,una pentru ca sunt foarte putine(cred ca s-au vandut pana in 5 buc. in Romania) si a doua pentru ca nu-i permite scrobeala gulerului.Poate atunci cand C6 va ajunge un older.
C4 coupe,1.6HDI,rouge lucifer acum fara sticker

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de ClubC4 » Lun Noi 09, 2009 10:42 pm

Deoarece concursul este adresat exclusiv pentru cei din afara Bucurestiului, si datorita faptului ca numarul de C4-uri difera de la oras la oras, am decis sa includem o gama mai larga de autoturisme Citroen(in special C-urile) astfel incat cei din orase unde C4-uri sunt putine sa aiba ce sa si mai ales pe cine sa invite!

Ca nu va veni niciodata un C6, sau un DS, asta este altceva, insa am oferit si posibilitatea asta!

Principalul rol al concursului nu este de a a strange utilizatori(daca asta era principalul, il faceam in Bucuresti, unde este concentratia cea mai mare de C4-uri, si C-uri in general), ci de a beneficia si ceilalti de un eveniment/competitie/concurs si de ce nu, sa se inmulteasca la intalnirile locale din tara, pentru ca multi mi-au comunicat si m-au intrebat, ce sa faca si cum sa faca sa fie mai multi oameni la intalniri.

Acum le-am oferit aceasta posibilitate, sa vedem ce va iesi pana la urma..pana acum slaba miscarea!

@Radu, noi vrem sa ne inmultim in toata tara, dar repet, un utilizator din Craiova sa zicem, este mult mai dezavantajat decat un utilizator din Cluj sa zicem unde nr de C4 este mai mare! Si atunci clar acel utilizator din Craiova trebuie sa aiba alternative, acestea fiind restul gamei!!

Ca sa repetam ce am zis si anul trecut, se pierde esenta, si anume distractie si premii! Diferenta fata de anul trecut, este ca in acest an, au aparut de peste noapte multi outsideri si multi frustrati in criza varstei "over 30"care dau cu pietre si urla ca cineva le fura utilizatorii!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Vin Noi 13, 2009 2:59 pm

nimeni nimic? ciudat-curios-etc cum ar zice unii...asta e . Mai asteptam si weekendul si probabil vom reorganiza treburile astfel incat sa participe si cei din Bucuresti

Avatar utilizator
Pixel
Mesaje:258
Membru din:Mie Feb 28, 2007 7:24 pm
Numar Inmatriculare:B-60-WRU
Localitate:Cluj-Napoca

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Pixel » Mie Noi 18, 2009 11:14 pm

Radu_CBU scrie:mie mi se pare putin ciudat numarul de puncte atribuit fiecarui model de masina...
avand in vedere ca asta e clubc4 si probabil 90% dintre useri avem C4, imi pare cumva nedrept ca un C6 sa valoareze cat 4 x C4 :shock: ... io inteleg ca e mai mishto C6, dar e clubc4.... nu club citroen
Total deacord! Si eu m-am dezumflat cand am vazut treaba asta...
ClubC4 scrie:
@Radu, noi vrem sa ne inmultim in toata tara, dar repet, un utilizator din Craiova sa zicem, este mult mai dezavantajat decat un utilizator din Cluj sa zicem unde nr de C4 este mai mare! Si atunci clar acel utilizator din Craiova trebuie sa aiba alternative, acestea fiind restul gamei!!
Pai da, dar si utilizatorul din cluj are alternative. Daca stai sa te gandesti, probabil ca in cluj is mai multe c2-uri, c3-uri, c5-uri si c6-uri decat in craiova, deci tot mai avantajat ii ala din cluj



Ii destul de greu concursul. Eu personal am impartit o gramada de fluturasi prin cluj, si n-am avut nici un rezultat. Probabil ca persoanele care ar fii predispuse sa isi faca cont pe un astfel de forum, deja au facut-o. Cine ii chiar asa de pasionat de C4, cauta pe goagal si ne gaseste.

Am patit de nenumarate ori sa incerc sa dau fluturasi la semafor din masina mea, altui C4. Reactia celuilalt era de-a dreptu ciudata. De parca vroiam sa ii dau antrax, sau sa ma iau cu el la liniuta...

Ma intereseaza si pe mine premiile, dar stiind rezultatele recrutarilor anterioare, raman fara gram de motivatie.

P.S. nici eu, care is membru de vreo 3 ani(dinainte sa am masina) inca nu am avut vreme si dispozitia necesara imi prezint masina si sa atasez cateva poze...
Imagine Citroen C4 VTR 1.6i 110 CP Rouge Lucifer

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de ClubC4 » Mar Dec 15, 2009 4:48 pm

Marele castigator al concursului ClubC4 dedicat userilor din afara Mun.Bucuresti este si singurul participant care a reusit sa adune 2 pct, invitand o posesoare de C3 sa isi faca cont si sa prezinte masina.

Felicitari RaduCBU . Ai castigat locul I si urmatoarele premii :

- Detector radar Cobra S7000 oferit de BELVEDERE MOTORS - CITROËN Galati
- Telefon mobil Samsung E 2210
- Magazie mp3 digitala pe USB/SD card oferita de http://www.xCarLink-DMC.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
- Grila tip fagure oferita de Rolest Tuning - http://www.design-tuning.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Abonament 1 an de zile oferit de revista Autoexpert
- Materiale promotionale Oz Racing oferite de importatorul Boissigny Auto Distribution

Multumim si celor care au participat dar nu au avut sorti de izbanda.

Concursul nu ar fi avut loc fara sprijinul deosebit al partenerilor nostrii :

Belvedere Motors - Dealer Citroen in Galati
Boissigny Auto Distribution- importator Oz Racing
http://www.design-tuning.ro/" onclick="window.open(this.href);return false; - importator Lester
Revista Autoexpert
http://www.xCarLink-DMC.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pilotauto.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rimimg.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.detectoarebune.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Mar Dec 15, 2009 5:04 pm

Felicitari Radu , sa ne dai adresa ta cu numele complet si telefonul .

Cum zicea cineva cu premiile astea am sfidat criza ::P

PS: Premiile de la loc 2 si 3 le vom folosi la un nou concurs . Cand,in ce fel si mai ales ptr. cine ramane de vazut . Asteptam sugestiile voastre pe topicul corespunzator

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de florinc4 » Mar Dec 15, 2009 7:05 pm

Felicitari radu!!! :hi ...si nu uita acuma trebuie sa dai de baut ::P ... :applause
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Radu_CBU
Mesaje:268
Membru din:Sâm Feb 23, 2008 11:26 am
Localitate:Constanta/Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Radu_CBU » Lun Dec 21, 2009 6:27 pm

multumesc mult pentru premii... :hi
imi pare rau ca nu am putut aduna mai multe puncte... promisiuni au fost mai multe dar asta e ...

multumesc inca o data si ne vedem si la celelalte concursuri!
Coupe VTR 1.6i 16v, 110 cp, rosu lucifer, pavilion vitrat, jante ATP Inox 17'', cauciucuri Vredenstein Ultrac 215/45 R17 , distantiere 25mm, eleron VTS original, ornamente praguri, folii Llumar

Locul II Cupa Clubc4 Etapa. Sambata de Sus 2008

Premiul Special AutoExpert: "Cel mai curat interior si cea mai lucioasa caroserie"

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de Mihay » Joi Ian 07, 2010 5:05 pm

Mihay scrie:
PS: Premiile de la loc 2 si 3 le vom folosi la un nou concurs . Cand,in ce fel si mai ales ptr. cine ramane de vazut . Asteptam sugestiile voastre pe topicul corespunzator
nu le vrea nimeni . n`am primit nici o sugestie sau idee... :roll:

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Un nou concurs marca ClubC4

Mesaj de vlad » Joi Ian 07, 2010 6:00 pm

Le vreau eu. Mai amina concursul pina la sfirsitul lunii. :D Era o idee.
L.E: am uitat ca eu nu mai pot participa, deci cade #-o
Ultima oară modificat Joi Ian 07, 2010 6:14 pm de către vlad, modificat 1 dată în total.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Fidelizare Membri ClubC4”