Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Ofertele firmelor, special pentru ClubC4
Reguli forum
1. Persoanele juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu unul din membrii echipei ClubC4(Bogdan, Mihay, Aiurica, Dan Pasare)
2. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:
Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de Cosma Adrian » Mie Noi 25, 2009 10:13 pm

Cosma Adrian scrie:
themircea scrie:Salut!

Cosma Adrian - daca esti in TM, te rog suna-ne la numerele din semnatura si colegii mei te vor indruma spre depozit.
Pretul e 115 ron.

Ceau!
Mircea
Mersi mult :hi .
Maine sau cel tarziu poimaine am sa trimit pe cineva sa le ridice :)
Si :hi
Am fost, le-am ridicat, foarte multumit, atat de presuri cat si de tavita portbagaj. Se potrivesc perfect pe Jetta si sunt de calitate :hi
Sanatate ,spor la treaba
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Joi Noi 26, 2009 8:54 am

Salut!

tazucu - V8 nu se mai produce. Diferenta de calitate fata de Caliber si Carrera era relativ mica si fabrica a decis sa nu se mai complice.

Cat despre logo-uri, asa cum am tot scris - nu se pot inscriptiona logo-uri sau denumiri protejate de copyright. In Vest, legea se respecta!
Sunt sigur ca in Romania, Turcia, China etc exista firme care pot sa-ti scrie pe ele orice doresti. Dealtfel e plina piata de gunoaie cu logo care au pretentia de a fi "originale"... :evil:

Cosma Adrian - Aaaa! Cu Jetta-ul de culoare frumoasa?
Multumesc ca ai cumparat de la noi! Sper sa ne mai auzim!

Mircea
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de Norishor » Joi Noi 26, 2009 2:19 pm

Primit astazi tavite 1 x A3 Sportsback + 1 x Mazda 2 GT + 1 x Citroen C2. Nota 20 pt. Mircea
Este un super om si de o amabilitate cum nu prea vezi in Romanica. :applause :hi

Scuze pt intarziere, si multumesc inca o data !
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de Cosma Adrian » Joi Noi 26, 2009 3:08 pm

themircea scrie:
Cosma Adrian - Aaaa! Cu Jetta-ul de culoare frumoasa?
Multumesc ca ai cumparat de la noi! Sper sa ne mai auzim!

Mircea
Da...cu siguranta ne vom mai auzi ,doar sa mai intre ceva bani in vistierie :wink:
Ultima oară modificat Joi Noi 26, 2009 3:11 pm de către Mihay, modificat 1 dată în total.
Motiv: Fii mai atent la posturile duble
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Sâm Noi 28, 2009 9:29 am

Salut!

norishor - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si, de asemenea, pentru vorbele bune.
Multumesc si pentru nota!

Cosma Adrian - Oricand! :D

Weekend placut!
Mircea
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

Avatar utilizator
MaaS
Mesaje:179
Membru din:Mie Noi 21, 2007 10:54 pm
Numar Inmatriculare:B 73 ZFB
Localitate:Galati
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de MaaS » Vin Feb 05, 2010 6:00 pm

Salutare....

Vreau si eu 2 seturi de presuri din cauciuc pentru:
1. Audi A6 C5 from 5/97-3/2004
2. Ford Focus II from 11/2004 on

...in mod sigur voi opta pentru transport inclus pana in Galati.
Imagine
"Did you ever observe to whom the accidents happen? Chance favors only the prepared mind" - Louis Pasteur

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Sâm Feb 06, 2010 11:56 am

Salut!

MaaS - Sunt ambele pe stoc. 125 ron, respectiv 115 ron.
La covorase de cauciuc (daca nu sunt insotite de alte produse) nu avem cum sa-ti oferim curierat gratuit.
Pe paginile anterioare este sistemul complet de reduceri, in functie de produs si de combinatia de produse. Il scriu si mai jos.

Reduceri pentru forum
• la tavite, bandouri sau cotiere– 10% reducere sau curierat gratuit;
• la covorase (cauciuc si mocheta)– suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron (indiferent cate seturi de covorase sunt in livrare)
• la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 150 ron

Ceau!
Mircea
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

kap
Mesaje:158
Membru din:Vin Feb 13, 2009 9:32 am
Numar Inmatriculare:VL06HCA
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de kap » Mie Mar 03, 2010 4:23 pm

Ma intereseaza si pe mine un pret pentru covorase de c4 coupe de cauciuc cu livrare in buc.
Cat e pretul total si daca se incadreaza perfect pe masina (la fel ca cele originale)
Astept raspuns prin PM
Merci

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Joi Mar 04, 2010 8:35 am

Salut!

kap - 115 + 15 ron un partial din curierat.
Daca doresti si tavita sau alte cele - vezi reducerile de mai sus.

Evident ca se potrivesc pe C4, ca doar pentru masina asta sunt... Ma rog, si pentru fratiorul 307 care e aceeasi masina, dupa cum stii.
Cat despre "originale", multe reprezentante din Europa de Vest le vand pe ale noastre ca "originale". Desigur, reprezentantele din romania (cu r mic) au alte preferinte sau alte modalitati de a alege furnizorii...

Ceau!
Mircea
Imagine
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

Avatar utilizator
RavineH
Mesaje:92
Membru din:Mie Feb 13, 2008 3:04 pm

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de RavineH » Joi Mar 04, 2010 10:31 am

Salut themircea!

Din pozele de la pag 3 cu covorasele din mocheta pt C4 nu prea imi pot da seama ce diferenta e intre Caliber si Carrera, poate ma lamuresti tu, te rog. De asemenea, eu am surubul original de prindere in podea, dar nu stiu sa aiba vreo saiba sau daca nu exista, care din cele 2 prezentate de tine s-ar potrivi.

Acum am o nelamurire pt colegii de forum: la interiorul negru de C4, care credeti ca e mai potrivit, covorasul negru sau cel gri? Cel negru nu e chiar mai inchis decat interiorul? Poate cel gri sa "dea" mai bine in tot acel negru?

Multumesc!
Citroen C4 Coupe TechnoEvolution 1.6i 110cp

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de Bogdan » Joi Mar 04, 2010 10:35 am

Eu as alege gri...tine mai bine la jeg
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Dum Mar 07, 2010 9:01 am

Salut!

RavineH - Evident ca nu ai saiba, pentru ca aceea vine pe covorasul de mocheta.
La covorasele de cauciuc, exista un locas cu umar intarit si nu-ti mai trebuie saiba.

Te rog sa verifici ceva: interiorul (gaura) saibei rotunde are 11 mm diametru. Intra surubul de pe podeaua ta?

Cat despre culoare " Beauty is in the eye of the beholder"...
Negrul mochetei e negru absolut. E dificil de spus daca e mai negru decat negrul din masina ta... Mamaaa, ce fraza scot... :ok

Anyway, daca n-ai tapiterie sau bord gri, sau macar ceva gri in masina, ma indoiesc ca se va potrivi gri-ul la covorase. Totusi, ramane avantajul ca, asa cum zice si Bogdan, nu se vede chiar fiecare fir de praf pe ele, ca pe negru.
Ar mai fi varianta Antracit - negru cu firicele albe, ca si cand ar fi incaruntit pe ici-colo.
Diferenta Carrera - Caliber e la spate: Carrera e cel mai "cauciucos" (piele de elefant) din poza de mai jos, iar Caliber e cel aspru (granulat) - vezi prima din pozele de mai jos.

Bogdan - au ajuns cele doua C4-uri ale tale. Te sun Luni si atunci vezi "live" cum da gri-ul in masinile respective.

Produs nou:

Covorasele apartinand acestei categorii se configureaza de catre client si se produc doar pe baza de comanda, conform specificatiilor dorite.

Termenul de livrare este de 2-4 saptamani.
La preluarea comenzii, inainte de lansarea in fabricatie, se emite o factura proforma si trebuie achitat prin transfer bancar un avans de minim 25% din valoarea comenzii.

Toate covorasele sunt speciale pe model de masina si sunt aproape 700 de modele de masini in catalog.

Sunt covorase produse din cel mai bun velur (mocheta) din industria auto: tuft PA 6.6 montat la presiune de 210 Bar si temperatura de 160 grade Celsius pe suport de cauciuc. Strat suplimentar de cauciuc SBR de 4 – 6 mm grosime cu rol impermeabil si insonorizant.
Aceasta asigura cele mai bune proprietati de durabilitate si protectie.

Materialele nu au miros.
Covorasele au spatele de cauciuc anti-alunecare (tip solzi de peste) si vin echipate cu sisteme de fixare cel putin la covorasul soferului.

Se pot comanda la set de 4 bucati pentru toata masina sau doar cele doua covorase din fata.

Culori disponibile: negru, gri, beige.
Designuri disponibile: doua cu amprente presate (tip V si Z) si unul normal, fara amprente (tip H).

Preturi retail (indiferent de culoare si design/amprenta):

• Toate cele 4 covorase – 310 ron
• Doar cele doua pentru locurile din fata – 210 ron
• Pentru camioane si pentru masini cu mai mult de 5 locuri – urmeaza preturile... nu le stim deocamdata.

Ceau!
Mircea

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de Deese » Dum Mar 07, 2010 6:38 pm

Vin si eu cu cateva intrebari referitoare la modelele Luxus:

1 La Luxus pentru C4 se poate ca covorasele din spate sa nu fie 2 bucati ci o bucata? Adica sa acopere si tunelul median, care e mai 'ridicat' fata de zona din spatele scaunelor.
2. Luxus se pot comanda cu margini tivite cu piele artificiala?
3.O tava de portbagaj pe modelul covoarelor Luxus se poate face? Tot pt C4 hatchback.
4. Se pot personaliza covorasele Luxus cu o bucata de material cu logo-ul Citroen, cam ca in poza de mai jos? Nu ma intereseaza scrisul, doar sigla cu sageti albe pe fond rosu cum e aici
http://photos.webridestv.com/datastore/ ... 080725.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
RavineH
Mesaje:92
Membru din:Mie Feb 13, 2008 3:04 pm

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de RavineH » Lun Mar 08, 2010 9:23 am

Saltut themircea! Multumesc de raspuns!

Ma uit diseara sa vad diametrul surubului si iti spun daca se potriveste. M-ar mai interesa si un set de covorase din mocheta Carrera, negre, pt Golf 4. Intrebare: ce ai tu sunt cele cu prinderea in cate doua capse pt fiecare din covorasele din fata? Si care e pretu pt ele?

Merci!
Citroen C4 Coupe TechnoEvolution 1.6i 110cp

themircea
Mesaje:81
Membru din:Vin Mar 14, 2008 3:34 am
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: Vand tavite portbagaj, covorase ,presuri, bandouri

Mesaj de themircea » Lun Mar 08, 2010 9:46 am

Ceau!

Deese - Multumesc pentru intrebari!
1. din pacate nu. Nici o matrita pentru masini cu tunel median inaltat nu are acoperire pentru tunelul median. La masini cu podea plata (Civic sedan, Auris, Sportage) covorasele desigur ca intalnesc.
2. da, am uitat sa scriu. Marginile vin din oficiu tivite cu piele artificiala (Nubuck) in culoarea covorasului sau rosie.
3. nu. E alt producator, alte materiale, alte avize pentru matrite.
4. nu. E ilegal sa utilizezi in scopuri comeriale logo-uri sau denumiri protejate de copyright. Desigur ca se produc cu logo, dar doar pentru cei care pot face dovada dreptului de utilizare.

RavineH - Intrebarea de la sfarsit e destul de complicata... Pentru care "ele": pentru prinderi sau pentru covorase?
Pretul pentru prinderi e in poza cu detaliile de configurare.
Pretul covoraselor de mocheta standard e 100 ron, la care adaugi cele din poza.

Cat despre sisteme de fixare - se pun ori in pozitia standard, ori deloc, ori cate 1, ori cum doreste cel care le comanda.

Ceau!
Suntem pe un forum! Daca nu sunt informatii confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
0256/275273 , 0720.699655 (L-V 8-18 ; S 9-15)

Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte Firme”