XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Ofertele firmelor, special pentru ClubC4
Reguli forum
1. Persoanele juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu unul din membrii echipei ClubC4(Bogdan, Mihay, Aiurica, Dan Pasare)
2. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
Scrie răspuns
Avatar utilizator
twister
Mesaje:140
Membru din:Joi Feb 22, 2007 2:51 am
Numar Inmatriculare:CT 46 VUP
Localitate:Constanta
Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de twister » Joi Iul 02, 2009 4:28 pm

bah tata .. este ce`a mai ieftina varianta..si cred eu ce`a mai profesionala.. nu este scumpa daca stai sa te gandesti.., eu am vrut sa imi comand pe original spatar , sezut si pasager si sofer .. si iti dau un exemplu - spatar sofer 900 ron !
oricum scump nescump eu sunt multumit asta conteaza

legat de cutele alea.. atuci era ora 12 noapte si eram rupt de oboseala .. le`am asezat pe scaun si am facut poza.. a doua zi am aranjat ! :)

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Deese » Lun Iul 06, 2009 1:55 pm

Am solicitat un catalog de prezentare de la baietii de la XXL si am primit 2 :)
Deci daca doreste cineva din Bucuresti unul sa imi zica. In el sunt poze cu diverse combinatii.
Scuze de off.
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Aiurica » Lun Iul 06, 2009 2:04 pm

dar nu esti off! :mrgreen:
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Lun Iul 06, 2009 2:24 pm

Deese scrie:Am solicitat un catalog de prezentare de la baietii de la XXL si am primit 2 :)
Deci daca doreste cineva din Bucuresti unul sa imi zica. In el sunt poze cu diverse combinatii.
Scuze de off.
Pentru cei care au culori extreme la masina - gen galben, portocaliu etc. fabrica a adaugat in oferta materialele Alcantara Yellow si respectiv Alcantara Orange.

In curand poze cu aceste materiale.

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Deese » Lun Iul 27, 2009 11:15 pm

Banchetele si scaunele fata de C4 au pe mijlocul sezutul si spatarului 2 nervuri (vezi poza)
Fabrica de huse MAD nu are nici o solutie pentru a nu se 'sterge' nervura aia?
Imagine
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Mar Iul 28, 2009 7:14 am

Deese scrie:Banchetele si scaunele fata de C4 au pe mijlocul sezutul si spatarului 2 nervuri (vezi poza)
Fabrica de huse MAD nu are nici o solutie pentru a nu se 'sterge' nervura aia?
Imagine
Nu sunt singurele scaune care au nervuri fie sub nivelul sezutului si spatarului fie deasupra lor (ca de ex modelul nou de Yaris). Aceste nervuri nu se pot pastra din motive simple: nervurile acelea sunt fie cusute de buretele scaunului in acea zona cu denivelare fie lipite de buretele acestuia, avand in vedere ca este tapiterie originala.
Fabrica realizeaza acest produs ca si o tapiterie originala, pastrand cat mai mult din liniile originalului.

Cand vine vorba insa de acele nervuri sau spre exemplu de zona exterior/interior a scaunului(la unele masini aceasta zona difera foarte mult de cea pe care fabrica a preluat-o de la grupul VAG), fabrica apeleaza la o solutie de compromis care sa asigure durabilitatea produsului in timp, protejarea tapiteriei originale, design-ul cat mai apropiat de original si satisfactia clientului final.

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Vin Aug 14, 2009 9:46 am

Catalogul virtual de combinatii de materiale este acum disponibil si pe site-ul nostru la urmatorul link:
http://www.husa-auto.ro/catalog/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Deese » Lun Aug 31, 2009 7:35 pm

Am o intrebare de la un prieten ce a vazut catalogul si i-au placut modelele, si anume:
-logo-ul poate fi pozitionat si in alta parte ? (de ex pe tetiere)
-pe langa logo-ul marcii poate fi scris si altceva? de exemplu logo-ul marcii Citroen si scris 'C4' in continuare sau in alta parte.
-in loc de logo-ul marcii poate fi brodata orice inscriptie/semn (ma rog aproape orice) ?
Multam de raspuns.

Si mai am si de la mine o intrebare: pt C4 ce se mai pot face in afara de scaune la voi?
Dublu multumesc :D
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Joi Sep 10, 2009 3:21 pm

Deese scrie:Am o intrebare de la un prieten ce a vazut catalogul si i-au placut modelele, si anume:
-logo-ul poate fi pozitionat si in alta parte ? (de ex pe tetiere)
-pe langa logo-ul marcii poate fi scris si altceva? de exemplu logo-ul marcii Citroen si scris 'C4' in continuare sau in alta parte.
-in loc de logo-ul marcii poate fi brodata orice inscriptie/semn (ma rog aproape orice) ?
Multam de raspuns.

Si mai am si de la mine o intrebare: pt C4 ce se mai pot face in afara de scaune la voi?
Dublu multumesc :D
- logo-ul se inscriptioneaza doar pe spatar (doar la unele modele de masini care au cusaturi orizontale pe tetiera, logo-ul se inscriptioneaza in aceasta zona)
- da, poate fi scris si altceva pe langa logo-ul marcii (toate logo-urile existente in baza de date a fabricii se pot combina intre ele sau doar cu anumite parti din ele - ex: Logo Citroen + inscriptie Sport, vezi atasata imaginea)
- se poate broda orice; pentru logo-urile care nu sunt in baza de date a masinii care se brodeaza se percepe 50 EUR+TVA/ 2 locuri, avand in vedere ca masina trebuie programata pentru a realiza acel logo
Imagine

La ultima intrebare, ti-am raspuns daca nu ma insel intr-un mail.

Avatar utilizator
MircimiLyaN
SexY si RaU
Mesaje:209
Membru din:Vin Mar 09, 2007 2:50 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de MircimiLyaN » Joi Sep 10, 2009 6:17 pm

xxlcenter scrie:
Deese scrie:Am o intrebare de la un prieten ce a vazut catalogul si i-au placut modelele, si anume:
-logo-ul poate fi pozitionat si in alta parte ? (de ex pe tetiere)
-pe langa logo-ul marcii poate fi scris si altceva? de exemplu logo-ul marcii Citroen si scris 'C4' in continuare sau in alta parte.
-in loc de logo-ul marcii poate fi brodata orice inscriptie/semn (ma rog aproape orice) ?
Multam de raspuns.

Si mai am si de la mine o intrebare: pt C4 ce se mai pot face in afara de scaune la voi?
Dublu multumesc :D
- logo-ul se inscriptioneaza doar pe spatar (doar la unele modele de masini care au cusaturi orizontale pe tetiera, logo-ul se inscriptioneaza in aceasta zona)
- da, poate fi scris si altceva pe langa logo-ul marcii (toate logo-urile existente in baza de date a fabricii se pot combina intre ele sau doar cu anumite parti din ele - ex: Logo Citroen + inscriptie Sport, vezi atasata imaginea)
- se poate broda orice; pentru logo-urile care nu sunt in baza de date a masinii care se brodeaza se percepe 50 EUR+TVA/ 2 locuri, avand in vedere ca masina trebuie programata pentru a realiza acel logo
Imagine

La ultima intrebare, ti-am raspuns daca nu ma insel intr-un mail.

Din pacate asta este logoul facut de mine ....care ma costat 40 EUR DE SCAUN(pt ca a fost personalizat)....Cel putin asa mi a zis prietenul meu MIHAI GOSTIN(PARTENER BUCURESTI)NU RECOMAND...O NESIMTIRE DE OM
C4 Coupe 1.6 HDI 137 Caluti - Jaune Scott - B -82- NKO

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Dan pasare » Vin Sep 11, 2009 7:03 am

MircimiLyaN scrie:......................................
Din pacate asta este logoul facut de mine ....care ma costat 40 EUR DE SCAUN(pt ca a fost personalizat)....Cel putin asa mi a zis prietenul meu MIHAI GOSTIN(PARTENER BUCURESTI)NU RECOMAND...O NESIMTIRE DE OM
Mircea, o sa te rog sa detaliezi putin :roll: Ce probleme au fost???
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Mie Sep 16, 2009 8:54 am

MircimiLyaN scrie:Din pacate asta este logoul facut de mine ....care ma costat 40 EUR DE SCAUN(pt ca a fost personalizat)....Cel putin asa mi a zis prietenul meu MIHAI GOSTIN(PARTENER BUCURESTI)NU RECOMAND...O NESIMTIRE DE OM
Ne scuzi inca o data pentru problemele aparute cu acest partener - in consecinta nu mai apare pe site in sectiunea dedicata.

Ii rog pe aceasta cale pe cei care vor sa dea o comanda la unul din partenerii din Bucuresti sa puna cat mai multe intrebari atat lor cat si aici pe forum legat de toate aspectele care ii intereseaza (pret, logo simplu/logo personalizat, montaj etc) pentru a nu exista pe viitor probleme similare.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Bogdan » Mie Sep 16, 2009 8:56 am

Cu totii ati fost un pic norocosi, pentru ca Mircea e baiat bun de felul lui ...
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Albert Premium
Mesaje:56
Membru din:Joi Oct 09, 2008 11:58 am
Numar Inmatriculare:MS20ASF

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de Albert Premium » Mie Sep 23, 2009 10:37 am

Setul pentru C4 coupe s-a vandut. Nu s-a vandut in Romania. In continuare este valabila oferta de pret pentru setul de C5 aflat pe stoc la fabrica.

Avatar utilizator
niculae.razvan
Mesaje:78
Membru din:Vin Oct 30, 2009 11:10 pm

Re: XXL Center - Tapiterii auto personalizate

Mesaj de niculae.razvan » Mie Noi 04, 2009 6:33 pm

Salut,ma intereseaza sa schimb tapiseria interioara a unui C4 coupe care are textil cu tapiserie piele alba cu alcantara cu monograma Citroen.Interiorul este compus din scaune fata,banchete spate,cotierele tapiserii usi fata +spate si manson schimbator viteze.Se poate face ??? :?: Cam cit ar costa si care ar fi termenul de executie. :help

Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte Firme”