EBC Brakes

Ofertele firmelor, special pentru ClubC4
Reguli forum
1. Persoanele juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu unul din membrii echipei ClubC4(Bogdan, Mihay, Aiurica, Dan Pasare)
2. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA
Re: EBC Brakes

Mesaj de vlad » Lun Iul 20, 2009 2:43 pm

Dan pasare scrie:Preturile sunt cu tva inclus, nu? :roll:
Tot nu ai raspuns la aceasta intrebare. Cred ca toti sint curiosi sa stie pretul exact.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Lun Iul 20, 2009 3:21 pm

preturile sunt fara T.V.A.

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de Shadow » Mar Iul 21, 2009 3:32 pm

Salut,

Spune-mi si mie daca ai in oferta discuri pentru Honda Civic Type-R FN2 '07.
Si daca da ce modele???
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Mar Iul 21, 2009 5:13 pm

spune-mi te rog motorul masinii

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Mar Iul 21, 2009 5:38 pm

Mihay scrie:diferentele de coduri si preturi ar trebui facute in functie de dotarea cu ESP / fara ESP, hdi-urile au cam toate ESP , benzinarele optional mai rar. cele mai vandute c4 sunt 1.6 i benz 110cp si 1.6 hdi 110 cp , asta ca o mana de ajutor pentru tine sa te familiarizezi cu Citroen :wink:
multumesc mult de informatie ...
sa stii ca ma ajuta destul de mult! :D

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de DMX » Mar Iul 21, 2009 6:21 pm

Ce motor are TypeR .... ??? :ok are un singur motor 2.0 DOHC i-VTEC16v 200 CP

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: EBC Brakes

Mesaj de Mihay » Mar Iul 21, 2009 8:36 pm

acum am vazut ca e vorba si de discount pentru membrii. poate ramane aici

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de DMX » Mar Iul 21, 2009 11:12 pm

Eu mi-am pus Greenstuff sport upgrade , nu pot spune ca simt o diferenta intre placutele stock si astea .

" Lower dust formula (elimina mai putin ferodo la franare,praful negru ce se depune pe jenti)" .... la fel ..cu cele stock ...cel putin la mine .....

In rest succesuri multe

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Mie Iul 22, 2009 6:16 am

in primul rand placutele Greenstuff nu sunt placute sport upgrade.
GreenStuff sunt placute cu continut ridicat de cupru, temperatura maxima 600°C (fata de 400 cele stock). Scot cu pana 50% mai putin praf fata de placutele standard. Te tin cam 40.000 Km, dublu fata de niste placute normale.
Diferenta este normal sa nu o simti ... zic eu, pentru ca prima suta de km se lasa placuta, si in timp te obisnuiesti cu ea ...
GreenStuff are aceiasi franare la rece si la cald ceea ce o placuta stock nu face.

Redstuff: Placute cu Kevlar si particule ceramice, temperatura maxima 700°C. Produc cu pana la 90% mai putin praf fata de placutele standard. "Oboseala" la frane repetate dispare complet. Ca Exemplu, Fordul GT(650CP acum) de la BDT Vest este echipat acum cu Redstuff si conform proprietarului exista o diferenta notabila fata de placutele originale.

Yellowstuff: Placute cu Fibra de Aramid, temperatura maxima 900°C. Se preteaza la un condus foarte agresiv sau la folosirea pe circuit.

UPR (disc stock): Din fonta insa echilibrate dinamic si garantate sa poata fi folosite cu orice placute EBC (inclusiv Yellowstuff)

Turbo Groove: Din otel, cu striatii si gauri care curata placuta si micsoreaza distanta de franare la temperaturi ridicate sau in conditii de ploaie sau praf. Canalele interioare de ventilatie(valabil doar pt discurile ventilate) sunt oblice si rasucite pt a mari viteza aerului si a accelera racirea. Datoricat acestor canale de ventilatie discurile nu sunt recomandate pt masinile silentioase deoarece produc un suierat caracteristic discurilor sport.

USR: Din Otel, cu striatii oblice. Canalele interioare de ventilatie sunt drepte, acest model de discuri fiind o alternativa silentioasa pt Turbo Groove.

Diferentele dintre Turbo Groove si USR nu se simt decat in conditii extreme(EX: raliu sau circuit), pe strada ambele se comporta la fel. Daca trebuie sa alegeti intre cele 2 modele va sfatuim sa luati in calcul cat de silentioasa e masina si designul discurilor.

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de Dan pasare » Mie Iul 22, 2009 9:41 am

EBC scrie:.........
GreenStuff sunt placute cu continut ridicat de cupru, temperatura maxima 600°C (fata de 400 cele stock). Scot cu pana 50% mai putin praf fata de placutele standard. Te tin cam 40.000 Km, dublu fata de niste placute normale..........
Daca niste placute normale tin doar 20.000 inseamna ca masina are o problema la frane(etrieri partial blocati sau placutele cu defect de fabricatie). Eu am peste 37.000 km cu placutele originale a masinii si inca nu trebuie schimbate.Si nu sunt chiar un ''cumințel'' la volan :wink:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Mie Iul 22, 2009 10:01 am

Shadow scrie:Salut,

Spune-mi si mie daca ai in oferta discuri pentru Honda Civic Type-R FN2 '07.
Si daca da ce modele???

disc fata turbo groove GD1118 - 111 E/buc
disc spate turbo Groove GD1129 - 62 E/buc

disc fata ultimax USR1118 - 111 E/buc
disc spate ultimax USR1129 - 62 E/buc

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de Shadow » Mie Iul 22, 2009 1:58 pm

Poti sa-mi faci si o recomandare intre cele 2 modele dpdv al performantelor???
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Mie Iul 22, 2009 2:21 pm

Turbo Groove: Din otel, cu striatii si gauri care curata placuta si micsoreaza distanta de franare la temperaturi ridicate sau in conditii de ploaie sau praf. Canalele interioare de ventilatie(valabil doar pt discurile ventilate) sunt oblice si rasucite pt a mari viteza aerului si a accelera racirea. Datoricat acestor canale de ventilatie discurile nu sunt recomandate pt masinile silentioase deoarece produc un suierat caracteristic discurilor sport.

USR: Din Otel, cu striatii oblice. Canalele interioare de ventilatie sunt drepte, acest model de discuri fiind o alternativa silentioasa pt Turbo Groove.

Turbo Groove-ul poate fi folosit si pe circuit ... si se aeriseste mai bine in conditii extreme.
Pe strada nu ai sa gasesti nici o diferenta intre ele ... deci se comporta la fel ...
in schimb pe circuit T.G. sunt peste Ultimax datorita aerisirii!


de astazi, la pretul de catalog EBC, se practica un discount de 25% fata de 20%

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: EBC Brakes

Mesaj de Shadow » Dum Iul 26, 2009 1:06 am

Preturile pe care mi le-ai dat contin deja discountul sau se mai aplica si discountul mentionat mai sus?
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

EBC
Mesaje:13
Membru din:Vin Iul 17, 2009 5:28 pm
Numar Inmatriculare:B-00-EBC

Re: EBC Brakes

Mesaj de EBC » Lun Iul 27, 2009 6:00 am

preturile afisate includ reducerea

Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte Firme”