Dl.Candymann - agent vanzari Eurocar Satu-Mare

Tot ce va nemultumeste legat de acest forum, si de cei care il frecventeaza
Închis
Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Dl.Candymann - agent vanzari Eurocar Satu-Mare

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 10:55 pm

Imi pare nespus de rau ca sunt primul care creeaza un topic in aceasta categorie dar cred ca asa e corect.probabil voi afla cu timpul daca am procedat corect sau nu. inca de la inscrierea pe forum acest user ma jigneste si ataca fara un motiv evident peste tot pe unde ma prinde. am avut un dialog prin mesaje private , credeam ca s-a rezolvat dar se pare ca m-am inselat. in seara asta a continuat cu aceasi atitudine care sincer ma deranjeaza si nu cred ca o merit
http://clubc4.ro/viewtopic.php?t=1586
http://clubc4.ro/viewtopic.php?t=1522&start=165
Greseala a fost si a mea ca am recunoscut cine sunt si cu ce ma ocup dar am zis ca e mai corect asa...nu sa va intalniti cu mine in nu stiu ce circumstanta si sa nu stiti cine sunt.Dupa aceste doua mesaje ale lui am mai incercat sa-i cer o explicatie si urmarea o aveti aici :
popescu mihai: esty?
BUZZ!!!
pre_cos79: ?
popescu mihai: mihaysmen sunt de pe forum?
popescu mihai: ai vreo problema?
popescu mihai: cu mine?
popescu mihai: http://clubc4.ro/viewtopic.php?t=1586
popescu mihai: http://clubc4.ro/viewtopic.php?t=1522&start=165
pre_cos79: de ce?
popescu mihai: imi zici si mie cand te saturi sa te tot iei sau sa ma iei la misto pe forum?
popescu mihai: nu e vina mea ca nu ne suporti ca tagma profesionala
popescu mihai: dar eu personal nu ti`am facut nimic
pre_cos79: s-a shters un post de-al tau
pre_cos79: k veneam shi eu dovezi
pre_cos79: scuza-ma
pre_cos79: dar nu sari din tiparele tagmei tale
pre_cos79:
popescu mihai: pai stai asa cee ti`am zis eu sau cu ce m`am luat eu de tine??
popescu mihai: ce scria acolo unde zici tu ca s`a sters?
pre_cos79: nu sunt genul care sa sar in sus
pre_cos79: sunt ceva mai simtzit
popescu mihai: pai stai ca nu inteleg de ce te tot iei de mine???
popescu mihai: in afara de motivul ca nu suporti militieni
popescu mihai: altul mai ai
popescu mihai: te`am jignit cu ceva?
popescu mihai: m`am luat eu de tine aiurea?
popescu mihai: ca chiar nu inteleg
pre_cos79: pt 1 data
pre_cos79: dar pt ultima data spus k s-ashters postul ala
pre_cos79: controleaza-tzi cuvintele shi formulele de adresare
pre_cos79: aici nu este sectzia 13
pre_cos79:
pre_cos79: gata
pre_cos79: k imi strici seara
popescu mihai: nu gata ca nu ai nici un fel de ratiune
popescu mihai: zi direct
popescu mihai: nu te suport
popescu mihai: ptr ca...
popescu mihai: si imi zici un motiv
popescu mihai: ce scria in postul care mi` s`a sters???
pre_cos79:
pre_cos79:
pre_cos79: o seara faina
popescu mihai: crezi ca e normal ce faci sau esti mai deosebit???
popescu mihai: atitudinea ta denota doar lipsa de carcter, curaj si raspundere
popescu mihai: e foarte usor sa jignesti pe cineva
popescu mihai: sau sa te iei de el fara motiv
popescu mihai: daca asta e alegerea ta nu ai decat sa persisti in ea

Imi pare rau ca s-a ajuns aici dar nici sa tac nu puteam.Daca vreun moderator considera ca nu trebuia postat aici poate sa stearga sau sa mute acest topic unde doreste.Imi cer scuze inca odata fata de toti

candymann

Mesaj de candymann » Lun Apr 14, 2008 10:59 pm

pueril. ce sa zic altceva? pot?

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Mesaj de cosminnuss » Lun Apr 14, 2008 11:07 pm

mihaysmen: Eu sunt de parere ca prea ai luat-o la modul personal. Cred ca i-ai dat o importanta prea mare... Sunt de parere ca s-au vrut a fi doar glume

Candymann: cred ca ai o atitudine nepotrivita, dovada si postul tau de aici. De ce nu incerci sa aplanezi situatia? Cumva are dreptate si tu-l ataci vadit? Ce urmaresti?

Sunteti ca doi copii mici...

Mai presus de toate, pe forumul asta toti suntem soferi de C4. Nu suntem politisti, medici, avocati, programatori etc.
Asa si eu as putea sa iau la misto medicii, avocatii si pe altii pe care nu-i suport datorita profesiilor lor.
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

candymann

Mesaj de candymann » Lun Apr 14, 2008 11:09 pm

pai daca omul se baga in seama cu profesia lui............... eu m-am laudat in careva post cu ce sunt?

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 11:09 pm

pai in afara de personal tu cum ai interpreta-o? e vorba ca am considerat ca e bine sa stiti si voi cine se ascunde cu adevarat in spatele unui nickname de pe un forum

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Mesaj de cosminnuss » Lun Apr 14, 2008 11:10 pm

Pai si bine ca se lauda. Si eu m-am laudat la un moment dat ca sunt programator. Asta schimba cu ceva situatia?!

Si apropo: de abia acum am aflat si eu ca este politist.
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 11:11 pm

a recunoaste nu este acelasi lucru cu a te baga in seama dar ...

candymann

Mesaj de candymann » Lun Apr 14, 2008 11:11 pm

ce? oricum mersi pt reclama la firma. pe ce cont sa iti trimit banii pt reclama facuta. noi nu ramanem datori. shi gata! nu mai am chef de discutzii aiurea.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 11:18 pm

sfatul meu ptr un frustrat (candymann) este ca urmatoare data cand vii in Bucuresti sa le faci astora o vizita e gratis si nu doare :
Spitalul clinic de psihiatrie prof. dr. OBREGIA
Adresa: Sos. Berceni nr. 10, Sector 4, Bucuresti
Telefon: 021.334.42.66;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 11:19 pm

te pot ajuta in urmatoarele probleme:
- diagnosticul si tratamentul afectiunilor psihiatrice acute si cronice: schizofrenii, tulburari afective, anxioase, nevrotice, disociative, somatoforme, alcoolism, tulburari mentale organice, tulburari de personalitate etc.
- precizari de diagnostic si evaluare a starii psihice actuale, necesare la expertizele de psihiatrie judiciara
- consiliere si psihoterapie: suportiva, cognitiv-comportamentala, familiala, ocupationala, ergoterapie, artterapie
- consilierea pacientilor postperioada acuta prin consultatii periodice
- cursuri si stagii de pregatire universitara, postuniversitara
- cercetari de psihiatrie clinica, psihotrope moderne etc

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Mesaj de Bogdan98 » Lun Apr 14, 2008 11:20 pm

Hai sa ma bag si eu ... fara sa dau intr-unu sau altu .. n-am nici cea mai mica intentie.
La un moment dat, am facut urmatoarea remarca (la un banc): cum se numesc 50 avocati morti pe fundul marii? un bun inceput.
Cine a fost primul care a ras? un avocat ...

Parerea mea: asa cum zicea si cosminnuss, meseria nu are nimic de-a face cu modul in care (ar trebui) sa reactionam. si opiniile de-aici (si credeti-ma, am citit cam tot ce se putea citi aici) nu cred ca au afectat pe cineva (referitor la meserie) in mod vizibil.

Strangeti-va mana (virtual, ca IRL mai greu) si fiti C4-men!!
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
anne
Mesaje:364
Membru din:Joi Apr 12, 2007 4:08 pm
Numar Inmatriculare:B-62-HGU
Localitate:BUCURESTI

Mesaj de anne » Lun Apr 14, 2008 11:22 pm

"Mai presus de toate, pe forumul asta toti suntem soferi de C4. Nu suntem politisti, medici, avocati, programatori etc.
Asa si eu as putea sa iau la misto medicii, avocatii si pe altii pe care nu-i suport datorita profesiilor lor."

Nu va mai certati ca nu ajuta la nimic........... asa cum a spus si Cosminuss toti suntem soferi de C4, aici in acest club aflam lucruri noi despre masini, ne facem amici noi (chir si doar virtual) si mai ne destindem putin....
PS: Cosminuss acum trebuie sa ma supar pe tine ca nu suporti avocatii ????? :lol: :lol: :lol: :lol:
CITROEN C4 coupe VTR 1.6i 110 CP neagra
B-62-HGU cu stiker
Citroen C3

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Lun Apr 14, 2008 11:31 pm

ala a fost un banc e cu totul altceva puteti sa spuneti bancuri cu garcea cat veti ca nu ma deranjeaza deloc dar ceea ce face el sunt atacuri personale care meritau prezentate. probabil e si vina mea... incerc sa ajut cat mai multi oameni si colegi. am ajutat la constituirea unui sindicat liber( PRO LEX) si am foarte mult de suferit din aceasta cauza. cum credeti ca ma simt cand ii ajut pe cei de la circulatie si totusi primesc amenzi acasa de la radar? am incercat cat mai mult sa schimb imaginea asta de militieni a noastra alaturi de ceilalti colegi ai mei dar cu astfel de oameni care au prejudecati si te urasc doar ptr simplul fapt ca existi se pare ca nu vom avea sorti de izbanda. presupun ca aceasta ura provine din intamplari personale de genul : a luat spaga= baiat bun .....nu a luat spaga= idiot.Cam asta am inteles eu de la el ca ar fi starea de normalitate.exprimarea lui a fost mai voalata " stiu si eu destui la mine in oras..cu aia batrani ma inteleg foarte bine dar astia tineri chiar nu au nici o treaba " . probabil ca schimbarile in bine care se petrec la noi nu au ajuns si la Satu-mare desi avem destui membrii in acea zona.Oare era mai bine daca ziceam si eu da....e buna campania "Eu nu blochez intersectia" cand nu asta e adevarul..probabil ca da.

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Mesaj de cosminnuss » Lun Apr 14, 2008 11:48 pm

anne scrie: PS: Cosminuss acum trebuie sa ma supar pe tine ca nu suporti avocatii ????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Din contra, ar trebui sa nu te superi! Nu as vrea sa ne dam intalnire pe aici :P

PS. Nu-i suport pe cei care nu se afla de partea cui trebuie :wink:
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Mesaj de Bogdan98 » Lun Apr 14, 2008 11:51 pm

OFF:
Mihai...sper sa nu fiu inteles gresit ... Omul este OM indiferent de meserie. Am prieteni politisti, dar si militieni.
Dintre cei de la circulatie, stii pe cine nu suport? Pe cei care atunci cand te opresc, ti se adreseaza ca ultimului om de pe planeta. Cu astia mor de gat. De curand, am luat un radar, agentul a venit la mine, totul corect, amiabil ... mai aveam putin si plateam cu placere amenda :) - nimic de reprosat! Omul isi facea meseria, si si-o facea bine si corect.
Si am prieteni buni la circulatie.
Iar intersectia o blochez odata la cativa ani, dintr-o proasta coordonare si apreciere a traficului. Prefer sa ma injure aia din spate si sa ajung mai tarziu cu 5-10 min.
Si sustin mereu ca cei care fac chestia asta, sa fie trasi la raspundere (sus permisu). Acelasi lucru si pentru smecherii care depasesc coloana la semafor. Adica prostu sta, si el .. sfideaza orice regula de bun simt si isi bate joc de toti.
In C-ta am vazut o faza misto, referitor la depasirea de coloana la semafor .. masina de politie venea din sens opus ... i-a luat pe cei doi care sfidau pe toti, si i-au pus la loc la coada, stand acolo pana au trecut de semafor. Cei doi turbau, ca au fost pusi la punct, si de cine? De cei pe care de obicei soferii ii hulesc. Uite ca nu intotdeauna e asa. E o meserie grea, doar nu e usor sa stai 8-9 ore in soare, pe zapada, in ger, in vant si viscol ... Eu unul ii respect. Ii respect pe TOTI, indiferent de meserie. Asta pana la momentul in care demonstreaza ca nu's OAMENI. Atunci ... adio.

Sper sa nu fi suparat (prea tare) pe nimeni.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Închis

Înapoi la “Probleme,nemultumiri,sugestii,critici”