acces tutoriale

Tot ce va nemultumeste legat de acest forum, si de cei care il frecventeaza
Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am
Re: acces tutoriale

Mesaj de ClubC4 » Joi Noi 29, 2012 7:42 pm

Dar sa vezi cum e sa iti iei suturi in cur, doar pentru ca ti-ai permis sa restrictionezi o sectiune a forumului astfel incat sa fie vizibila doar pentru cei care au cont...si multe altele.

Oricum nu incerc eu sa conving pe nimeni de nimic, sunt totusi mai mult decat surprins de reactii care vin de la persoane active aici, deci care nu ar trebui sa aiba nicio problema in a accesa aria respectiva, persoane carora am inteles ca li s-a explicat pe privat cum stau lucrurile si totusi facem din tantar armasar!

Apropos de useri si de bun simt...tocmai ce am aflat zilele trecute de un user care prin 2010 nu avea niciun post si a cerut sigla ClubC4 pe email. Mihay, fiind de buna credinta, evident ca i-a trimis omului sigla sa isi faca sticker...Acum , dupa 2 ani , primul post care credeti ca este? Vand Stickere ClubC4 6 Ron Bucata... userul facuse 45 de bucati si s-a hotarat sa le vanda aici, evident si-a cerut scuze si a inteles ca materialele promotionale pot fi comercializate doar de echipa tehnica sau alti membrii mai vechi si de incredere..dar totusi :shock:

Exemplele pot continua si sincer ne dorim sa avem X useri de calitate decat 10X ca numar si doar sa culeaga informatii.

Cea mai accesata sectiune a forumului din cautari, este cea de probleme, unde evident ca toata lumea are acces..deci haideti sa nu mai plangem mila nimanui ca pana la urma urmei nimeni nu are vreo obligatie fata de cineva! Cei care au facut tutorialele le au facut fara nicio obligatie, cei care intra aici pe forum sa citeasca, la fel nu au nicio obligatie de aceea cel mai bine: first give then ask!!!

Pe afara sunt forumuri Citroen unde nu ai acces la nimic! Vrei sa iti faci cont, nu prea merge oricum, ca trebuie aprobare, si noi ne plangem ca avem o parola accesibila majoritatii userilor acestui forum..deci pana la urma eu tot nu inteleg care e problema celor 2,3 useri inversunati pe aceasta masura!

karateka..tu la un moment dat aveai un topic in care vindeai diverse..lumea posta acolo te intreba, tu raspundeai cand iti aminteai sau aveai timp...deci hai sa lasam care pe care ajuta si cum o face ca nimeni nu e vreun Sfant!

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Joi Noi 29, 2012 11:43 pm

Bun, da este adevarat ca am avut, si nu am mai raspuns pentru ca ma suna lumea la 2 noaptea sa ma intrebe de piese( cu mana pe inima va spun ca asa s-a intamplat), am acceptat odata de 2 ori, dar atat, am zis hopa, si sincer va mai spun din aceasta cauza am incetat sa mai am activitate pe forum, absolut orice activitate! Si ma repet, eu doar am intrebat de ce s-a pus parola pe TUTORIALE, atat!!! Si am specificat ca inteleg ambele parti!

P.S Va rog cititi cu atentie ce am scris, e o mare rugaminte de a mea!!!
P.SS Sincer va spun, va respect pe toti pentru ceea ce faceti, si cata pasiune aveti pentru Citroen. La fel ca si mine, sunteti mandri de C4-ul vostru (sau orice marca aveti)!!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: acces tutoriale

Mesaj de ClubC4 » Joi Noi 29, 2012 11:56 pm

Eu vorbesc de raspuns pe forum nu ce faci tu in viata ta privata! erau destul posturi cu intrebari, si raspunsuri din parti.
Dar hai sa o lasam asa, poate nu am inteles eu posturile tale :hi

Avatar utilizator
karateka1978
Mesaje:317
Membru din:Mar Aug 23, 2011 9:44 am
Marca si model masina:C4 Grand Picasso Exclusive
Numar Inmatriculare:yy08vpf
Localitate:Southampton
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de karateka1978 » Vin Noi 30, 2012 12:00 am

Ma refer la anunt pe care l-am avut eu pe forum...m-au sunat useri de pe forum!!
1.6HDI 110cp sedan 2008 negru

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de commandorsteel » Vin Noi 30, 2012 8:51 am

bravo, macar ai avut ultimul cuvant :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de Tomita » Vin Noi 30, 2012 11:10 am

ia ca fac eu acum taraboi pe aici si vreau si eu parola asta, sa vad si eu cum sa fac DIY la masina mea :ok
nu am acces :evil:

lasand gluma la o parte, care sper ca e priceputa cum trebuie avand in vedere mesajele din paginile anterioare, dati si la mine parola aia sa vad si eu comoara asta pentru care plang atatia, ce cuprinde oare?!
:hi

sigur am si eu un topic pe acolo
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: acces tutoriale

Mesaj de ClubC4 » Mie Feb 27, 2013 12:23 pm

Un nou mesaj funny:

"Bah shapca, sincer akum de ce trebe sa ker io parola? Zicetimi daca vretzi bani ca nui problema. Google zike ca ce kaut eu se afla aici, am facut kont, vreau sa intru si ce patesk?? ce trebe sa fak sa intru si eu akolo? Am C4, sunt pasionat, ce mai vrezti?"

=D>


Nu prea am inteles logica folosirii literei "K" in loc de litera "C". Poate cineva mai tinerel ma lamureste si pe mine care-i "smekeria"?

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 27, 2013 1:03 pm

chiar daca n-am inteles tot mesajul, primele cuvinte mi-au inveselit ziua :ok :ok
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de simply the lex » Mie Feb 27, 2013 1:44 pm

Bah shapca :

Se pare ca sindromul piti-power se manifesta si la barbati...sau pitiponci nu stiu cum sa ii cataloghez ca oameni intregi la cap nu sunt,e un fel de dialect al lor.

In randul pitipoancelor se asezoneaza cu buze tuguiate pozate in oglinda,eventual vreo bunica paralizata sau vreo soba de teracota pe fundal :D

Misto...made my day :ok
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de fanut » Mie Feb 27, 2013 1:57 pm

o sa apara in zilele urmatoare un nou user cu numele "Cascheta"=))))

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de catalin4u24 » Mie Feb 27, 2013 2:03 pm

Bah valorosule, sa moare Gibilan de nu a fakut misto google de tine. A vazut ka nu stii sa sckrii si te-a trimis aici sa radem de tine :ok
Stim ka esti pasionat si ka banii la tine nu e problema dar lasa-neeee :hi

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de DjAndr3w » Mie Feb 27, 2013 2:28 pm

De obicei la SMS cei ce au telefoane stil "vechi" cu tastatura folosesc "K" in loc de "CA" deoarece se scrie mai repede, C si A fiind pe aceeasi tasta.
Acum, revenind la "kokalarul" nostru, cred ca el e singurul caz cand C4 ar trebui sa se transforme in Robotel si sa il catapulteze pe Marte :hi
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: acces tutoriale

Mesaj de ClubC4 » Mie Feb 27, 2013 3:07 pm

Am inteles..deci are logica cand se scrie de pe telefon! Omul nostru a scris de pe PC, probabil ca o fi ramas setat de la atatea SMS-uri cu dedicatii trimise la Taraf TV, Manele TV si ce alte nenorociri or mai exista!
Mersi de lamurire :hi

Avatar utilizator
Razvan C4
Mesaje:668
Membru din:Dum Mar 09, 2008 4:01 pm
Numar Inmatriculare:B 971 SRM
Localitate:BRASOV
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de Razvan C4 » Mie Feb 27, 2013 8:44 pm

PACAT ca sa PAROLAT !!!!
Citroen C4 1,6 16V - 110CP - negru
Honda Ridgeline 3,5-24Valve SOHC VTEC - 250 CP - visiniu

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: acces tutoriale

Mesaj de Aiurica » Mie Feb 27, 2013 9:31 pm

detaliaza putin te rugam.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme,nemultumiri,sugestii,critici”