Donez TIMP !

Donatii si anunturi umanitare
Reguli forum
Inainte de a posta un anunt umanintar, va rugam sa luati legatura cu unul din membrii ai echipei ClubC4(Bogdan, Mihay, Aiurica, Dan Pasare)
Scrie răspuns
foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti
Donez TIMP !

Mesaj de foxbat » Dum Ian 15, 2017 2:34 pm

Gaura de la covrig au inventat-o altii. Demult.
Eu doar o aplic pentru ce pot, in speta DONEZ TIMP.
Pe scurt treaba e asa: Sefu' ne facuse vesnici dar a reusit serpissssorul sa ne rezolve asa ca (sar'na Evo pentru ajutor) am fost dati afara din gradina si ni s-a luat si vesnicia. Am ramas cu niste timp acodat aici. Si vreau ca din ce am primit, cat pot sa dau si eu la randu-mi.


Tinand cont de ce stiu sa fac (it-uiesc), chestia ii cam asa - in limita a 1-2 ore/zi pot ajuta/rezolva problemele de natura IT-istica FOR FREE.

FREE in sensul ca cei care beneficiaza de "rezolvare" vor contribui la diverse proiecte de natura caritabila. Direct. NU PRIN MINE!



Pentru cine stie cam cum functioneaza o astfel de donatie - similar este proiectul "O masa calda Cluj". In care voluntarii doneaza timp pentru a gati o masa calda pentru oamenii mai necajiti.


Singura "limitare" pe care o am este data de faptul ca acest timp nu il "dau" pentru a ma deplasa ci este timpul efectiv cu care pot sa ajut. Deci tot ce tine de adus/ridicat etc se face in totalitate de catre posesor. Zona - Bucuresti - Baba Novac sau Dr Taberei.



(Bibliografie - The BOOK si filmul "In Time" + niscai chestii de la Profesor-Doctor Necula)

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Donez TIMP !

Mesaj de Norishor » Dum Ian 15, 2017 2:43 pm

Foarte tare! :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Donez TIMP !

Mesaj de foxbat » Sâm Ian 21, 2017 11:33 am

Norishor scrie:Foarte tare! :hi

Trist insa. Nimeni nu are nevoie de nimic si nimeni nu vreau sa ajute. Deh, citroenelisti.Sau citronelari ca nu stiu care e varianta corecta.

Sa ne tina Sefu' in lumina.

Se poate inchide.

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Donez TIMP !

Mesaj de Norishor » Sâm Ian 21, 2017 12:22 pm

Il mai las deschis... Poate nu a avut nimeni nevoie de ajutor deocamdata, cine stie?
Ideea este foarte buna. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Madalin1796
Mesaje:370
Membru din:Dum Ian 31, 2016 4:32 pm
Marca si model masina:Citroen C4 SX 1.6i 16v berlina
Numar Inmatriculare:B796MAD
Localitate:Bucuresti

Re: Donez TIMP !

Mesaj de Madalin1796 » Sâm Ian 21, 2017 1:46 pm

Hai ca ma bag si eu in proiectul asta avand in vedere ca am intrat in sesiune si nu pot sa invat non stop, eu fac casute, apartamente, blocuri etc in allplan si diverse obiecte in autocad (ex. mobila). Deci pentru un gest frumos cum a spus foxbat fac proiectul un casei, mobila sau proiectul unui student la PAC :D.
Ex: Opel Astra G 1.7 DTI Elegance - 2001
Peugeot 307sw 1.6 HDI Navtech - 2004

„Viața este ca mersul pe bicicletă. Pentru a-ți menține echilibrul trebuie să continui să pedalezi.”

foxbat
Mesaje:352
Membru din:Sâm Sep 22, 2012 6:32 am
Marca si model masina:C4 Coupe, 1.6 Hdi, no FAP
Numar Inmatriculare:FOX
Localitate:Bucuresti

Re: Donez TIMP !

Mesaj de foxbat » Sâm Ian 21, 2017 3:32 pm

Norishor scrie:Il mai las deschis... Poate nu a avut nimeni nevoie de ajutor deocamdata, cine stie?
Ideea este foarte buna. :hi

ok, cum zici tu.Ascult si ma supun,OMULE

Multumesc!

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Donez TIMP !

Mesaj de george.serik » Dum Ian 22, 2017 11:34 pm

Interesanta propunere, suna tentant, dar vad ca nu se inghesuie lumea. As putea ajuta si eu cu o parere, implementare, etc, tot pe parte de IT, ajutor cu programare, ceva topologii de retea, etc :) Hai sa vedem ce lume se strange si, mai ales, cine solicita ajutor :hi
SOLD
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Donatii si Anunturi Umanitare”