AJUTOR! HAITI

Donatii si anunturi umanitare
Reguli forum
Inainte de a posta un anunt umanintar, va rugam sa luati legatura cu unul din membrii ai echipei ClubC4(Bogdan, Mihay, Aiurica, Dan Pasare)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionutblv
Mesaje:409
Membru din:Sâm Aug 22, 2009 9:00 am
Numar Inmatriculare:IS 99 BLV
Localitate:iasi
Contact:
AJUTOR! HAITI

Mesaj de ionutblv » Sâm Ian 23, 2010 8:29 pm

Haideti sa dam o mana de ajutor.Pentru fiecare sms trimis la 848 se percep 2 euro care sa mearga la acei oameni nevoiasi.Nu se percepe tva.
Retelele deschise la ORANGE.VODAFONE.COSMOTE

http://www.unicef.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de vlad » Dum Ian 24, 2010 12:31 am

Trimis un sms. Cred ca prin metoda asta stringem mai mult decit a fost in stare statul roman sa doneze: 50.000 E. Jenant.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
ionutblv
Mesaje:409
Membru din:Sâm Aug 22, 2009 9:00 am
Numar Inmatriculare:IS 99 BLV
Localitate:iasi
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de ionutblv » Dum Ian 24, 2010 10:59 am

Eu zic ca cei 50 mii sunt prea multi :shock: , numai bine iti iei un X6 :dontknow: ce sa dai bani pentru niste saraci..ce d-zeu...
O sa aparem pe locul:
1.romania 50 mi :scratch:

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de dimabogdan » Dum Ian 24, 2010 4:36 pm

Trist si jenant este faptul ca acei 50.000 nu ajung in spitalele de copii( cel putin pe astea le consider foarte importante) din ROMANIA.
Trist si jenant este faptul ca pentru copiii suferind de boli groaznice cum ar fi leucemia sau bolile cronice de inima, nu se gandeste nimeni sa stranga bani.
Trist si jenant este ca de cate ori te duci cu jucarii sau hainute la casa de copii, pleci cu inima grea, vazand cati idioti si-au lasat micii sufletei de izbeliste.
Intai sa vedem barna din ochiul nostru decat pe cea a vecinului.Zic eu, nu mi-o luati in nume de rau.
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de vlad » Dum Ian 24, 2010 4:45 pm

Deci dupa tine da-i dracu' de haitieni. Se descurca ei cumva. Nu zic ca banii aia nu erau buni si in Romania ca avem si noi copii nostri cu o gramrada de probleme, dar sint curios daca lovea Romania un dezastru din ala, tot asa ai fi zis despre ajutoarele primite.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
ingfrancisc
Mesaje:917
Membru din:Sâm Mar 28, 2009 11:37 am
Marca si model masina:C4 Picasso, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:TM04DVF
Localitate:Timisoara
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de ingfrancisc » Dum Ian 24, 2010 11:56 pm

nu e vorba de asta, Vlad. Si eu, ca multi altii ne intrebem unde sunt banii Unicef si ONU? Sau mai bine zis, de ce nu sunt? Cum adica nu au bani pentru ASTA!? Eu cred ca si una si alta au niste bugete frumusele ... probabil mai frumusele decat PIB-ul multor tari.
Asta a fost prima criza mai serioasa in care ar fi trebuit sa intervina (ONU mai ales) si le-a trebuit o saptamana si scuze de genul ca nu e infrastructura ... pana sa se dezmeticeasca.
Norocul haitenilor (care au mai ramas) cu marina SUA, ca altfel ajungea ONU si UNICEFUL sa ajute niste cadavre. Ar trebui sa le fie rusine ca cer bani de la oameni si ca au ajuns niste birocrati .. si nimic mai mult
C4 Picasso, 1.6 HDI 109 CP
C3 Picasso, 1.6 HDI 92 CP

Avatar utilizator
ionutblv
Mesaje:409
Membru din:Sâm Aug 22, 2009 9:00 am
Numar Inmatriculare:IS 99 BLV
Localitate:iasi
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de ionutblv » Dum Ian 31, 2010 12:28 pm

De noi se ocupa statul roman si cu guvernarea basescu :shock: :fucyc:

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de dimabogdan » Lun Feb 01, 2010 5:22 pm

Exact.Unde sunt banii organizatiilor internationale, care, de altfel, invart zeci de miliarde de dolari.
Nu ii dau nicaieri pe haitieni, sunt si ei oameni.Dar sa vedem intai barna din ochii nostri decat paiul din nasul lor.
Asa cum spun, uneori donatiile facute sunt pentru publicitatea unui regim sau altul in ochii lumii, in timp ce tara se zbate in mizerie si moarte.Vezi inundatiile din China, simultane cu cele din romania, cand noi, statul roman, desi ne aflam in stare de calamitate, mureau oameni iar casele se daramau cu miile, am dat Chinei nu stiu cate milioane de euro, dar pentru ai nostri = containere in loc de case.Unde era Haiti cand Romania era sub ape?Exact ,in acea stare de dolce far niente...
V-am spus, nu mi-o luati in nume de rau, dar m-am saturat de ipocrizie...
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de Bogdan98 » Lun Feb 01, 2010 5:52 pm

Nu stiu daca e chiar locul potrivit, dar... cu asemenea ministru mai bine ne impuscam:

http://www.times.ro/international/roman ... -in-tahiti" onclick="window.open(this.href);return false;

Stau si ma gandesc, oare daca i s-ar imputa toate cheltuielile, nu cumva ar emigra instant in Congo?
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de chainsaw » Lun Feb 01, 2010 6:08 pm

are dreptate chiar suna toate la fel. macar e sincer. si se vede ca romania isi face doar "datoria" relativ la trendu' asta cu haiti.
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: AJUTOR! HAITI

Mesaj de Bogdan98 » Lun Feb 01, 2010 8:10 pm

Un pic off... si Basescu a confundat Kabul cu Cahul. Hai sa fim seriosi, nu e din cauza asemanarii de nume. Mai mult, chiar s-au tampit toti aia din Ministerul Apararii si nu si-a dat nici unul seama de confuzie?
Ultima oară modificat Lun Feb 01, 2010 8:16 pm de către Mihay, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu va faceti voi un topic la cafenea ?
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Scrie răspuns

Înapoi la “Donatii si Anunturi Umanitare”