Vand Citroen C4 VTS

Vanzare/cumparare autoturisme
Reguli forum
1.Persoanele fizice/juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu administratorul siteului
2. Intrucat ne dorim transparenta totala, fiecare anunt de vanzare autovehicul, trebuie sa fie insotit de VIN (vehicle identification number). Anunturile care nu contin si aceasta informatie vor fi sterse fara notificare.
3. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
4. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
5. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice
5.1. "Ridicarea anunturilor", poate fi facuta cel mult de 2 ori pe saptamana si nu in fiecare zi!
6. O poza face cat 1000 de cuvinte. Atasati va rog poze(daca se poate reale) cu produsele pe care le vindeti
7. Pentru a se evita diferite situatii neplacute, utilizatorii care NU au un minim de 50 de POSTURI nu pot posta in aceasta sectiune a bursei anunturi de VANZARE. Daca totusi un utilizator posteaza, topicul va fi sters!
8.Topicurile care nu mai prezinta nici un fel de activitate din partea autorului in decurs de 1 luna, nu vor mai fi considerate valabile, si vor fi inchise, apoi mutate la SOLD OUT
cimpoeru
Mesaje:2
Membru din:Mie Noi 19, 2014 8:04 pm
Marca si model masina:Citroen C4 VTS
Numar Inmatriculare:B-44-KYS
Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de cimpoeru » Mie Noi 19, 2014 8:29 pm

Vand Citroen C4 VTS,motor 2.0i(consum 10-11 % in oras),capacitate 180cp,culoare portocaliu cameleon(culoare unicat),an fabricatie 2007,dotari:senzori parcare,senzori ploaie,senzori lumina,jante 17* originale VTS cu cauciucuri de iarna(stare perfecta),faruri xenon adaptive din fabrica(care se ghideaza stanga/dreapta dupa volan),calculator bord,pilot automat,tapiserie piele,scaune incalzite,oglinzi electrice si incalzite,geamuri electrice,geamuri colorate spate,magazie 6CD(din fabrica),radio-cd cu mp3(din fabrica),climatronic,masina este full(fara navi mare color),TAXA PRIMA INMATRICULARE PLATITA SI NERECUPERATA,FISCAL PE LOC,pret 4000 euro pret fix(nu-mi place sa ma tiganesc sa pun pret 4500 si s negociez)....masina speciala pt cunoscatori atat ca model cat si ca,culoare...necesita mici investitii(o bieleta directie,doua busce,si un schimb de consumabile)...o vand deoarece doresc sa iau sotiei una mica diesel deoarece are permis de o saptamana
Serie sasiu: VF7LARFKC74697947

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de simply the lex » Mie Noi 19, 2014 10:53 pm

Salut,

Ce kilometraj are masina? A participat la curse?
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de wolf » Joi Noi 20, 2014 9:09 pm

Masina asta a mai fost la vanzare pe club,multa vreme,daca nu ma insel avea nr de BV
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de sorinel0310 » Vin Noi 21, 2014 2:33 am

Are dreptate Wolf. Parca nu avea numere de BV, ci de Timisoara. In fine...a fost multa vreme la vanzare, si pe club, si pe jdemii de site-uri de specialitate. Propietarul anterior acestuia s-a chinuit foarte foarte multa vreme sa o dea si nu a reusit o perioada lunga de timp, pana cand a disparut complet. A fost discutata masina pe indelete, de mai multe ori, pentru ca pretul masinii scadea considerabil la cateva zile, si desi masina pe hartie si in poze arata impecabil, ea nu se vindea, nici macar la un pret de nimic. La un moment dat parca o si vazuse cineva si a spus ca mai bine nu (nu imi mai amintesc clar motivele, asa ca mai bine nu le mentionez daca nu sunt 100% sigur). Masina a participat la curse...au fost (nu stiu daca mai sunt) cateva clipuri de youtube cu aceasta masina participand la drag race-uri legale pe aeroport (cred ca din Timisoara, sau ma rog, de unde era masina pe atunci). Chiar Costi de pe club le gasise...poate le mai are.

Mie mi se pare oricum ciudat sa dai o astfel de masina la asemenea pret. La fel de ciudat mi se parea si cum propietarul anterior tot scadea la pret si gasea noi scuze mereu pentru a o vinde...dar nu reusea. Si mai ciudat mi se pare ca masina a reaparut la vanzare dupa scurta vreme, sub alte numere (si probabil un nou propietar). A, da, si daca imi aduc bine aminte, in anunturile ulterioare se mentiona faptul ca masina avea modificari pe la motor facute...cel putin un chip...de care vad ca acuma nu se mai mentioneaza nimic.

Sper sa ma insel...sau si mai bine, sper sa nu fie vorba de aceiasi masina (desi e cam unica, cum e mentionat si in anunt, deci...). Dar, dupa parerea mea, daca stii ca ai o masina buna, la cum arata si la ce dotari si motor are, nu te lasa inima sa o dai cu 4000 de euro...chiar si asa, 'mai veche' si 'mai frantuzeasca' cum e ea (cum zic unii...).

Va salut! :hi
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

cimpoeru
Mesaje:2
Membru din:Mie Noi 19, 2014 8:04 pm
Marca si model masina:Citroen C4 VTS
Numar Inmatriculare:B-44-KYS

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de cimpoeru » Vin Noi 21, 2014 11:04 am

eu am luat o de la varul meu care sta in oradea(bihor) si sincer nu am cunostinta de nici o cursa...motivul pentru care o dau este mentionat in anunt

cat despre km are 165000...trebuie sa iau o masina sotiei mica si diesel de preferat iar eu am masina de servici...vine iarna,sincer este pacat sa stea zapada pe ea de pomana avand in vedere ca sotia nu vrea sa mearga cu ea pt ca ii este frica sa nu o loveasca si nici nu prea se intelege cu cei 180cp....ps:masina arata exact ca in poze

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Norishor » Sâm Noi 22, 2014 1:11 pm

Am facut curat.
Daca aveti dovezi clare ca masina nu este ce spune proprietarul, postati-le aici si luam masuri. Pana una alta, haideti sa ramanem on topic fara supozitii.
Eu unul nu imi aduc aminte de masina (nu in culoarea asta) plus ca probabil am mai vazut de atunci vreo 60-70 de masini.

Pana una alta, exista posibilitatea de testare si verificare de catre cei interesati.

Multumesc!
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de mituc » Sâm Noi 22, 2014 6:42 pm

Si daca a participat la curse - ce?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Norishor » Sâm Noi 22, 2014 8:05 pm

@mituc: Din punctul meu de vedere nu are nimic. S-a pus o intrebare on topic, la care se astepta un raspuns. Daca totusi se dovedeste ca un raspuns se da... si alta e in realitate, atunci nu e ok si o vom considera tentativa de inselaciune. Atata tot. :drive
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Arian » Dum Noi 23, 2014 10:50 am


Imagine

Daca te uiti atent aia are nr de B, nu cred ca este aceeasi masina.
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
paulpaw
Mesaje:237
Membru din:Sâm Mar 29, 2014 9:34 pm
Marca si model masina:Mitsubishi Pajero 3.2DiD
Numar Inmatriculare:PAW
Localitate:Bucuresti

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de paulpaw » Dum Noi 23, 2014 11:32 am

foarte bine ca a participat la curse, asta înseamna ca omul se bazează pe mașina și este în mințile lui/ei. plus ca unul din motivele pentru care a fost conceputa mașina a fost cursa, iar al doilea motorul este construit sa funcționeze de la 0 la max rot/min, nu doar cu schimbare în maxim 2000 rot/min. cu alte cuvinte, dacă nu da ulei, foarte tare, încă un plus la mașina. spun asta ca cei care sunt împotriva mașinilor care participa la curse sa știe ca cel care participa este mai implicat în îngrijirea mașinii decât un șofer cotidian. și da, o mașina participanta are un sfârșit, dar asta îl vede orice novice în ale motoarelor, și da trăim în Romania și putem lua și teapa. Ca exemplu, cine de pe forum nu ar cumpăra mașina lui Norișor cu ochii închiși
P.S. doar un pic daca priveati mai atent vedeati ca masinile au diferente la bara fata, mai au si altele, dar bara fata a sarit din prima in ochi. are portocaliu in jurul proiectoarelor. Si nu, nu cunosc pe niciunul din proprietari
Imagine
Ex. Balaenoptera musculus - C5, 1.8i, 16v, 117cp

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de sorinel0310 » Dum Noi 23, 2014 1:14 pm

Arian scrie:Imagine

Daca te uiti atent aia are nr de B, nu cred ca este aceeasi masina.
Masina a mai avut si alti propietari inainte de actualul...dar daca actualul propietar spune ca in 2013 masina era visinie...atunci probabil ca nu este aceiasi masina. O dovada din partea propietarului ar rezolva orice nelamurire.

In cel mai bun caz...cularea masinii nu este 'unicat' :mrgreen:
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Norishor » Dum Noi 23, 2014 3:26 pm

Asadar, voi mai face 1 data curatenie aici. Cine mai vrea detalii despre curse si daca sau nu a participat, sa i le ceara vanzatorului in privat. Masina este la vanzare pana una alta. Cum am mai zis, o mai zic, orice doritor / potential cumparator / interesat de starea masinii/ etc.. are posibilitatea sa programeze o intalnire cu proprietarul si sa mearga sa o testeze...
Pana atunci nu este foarte relevant faptul ca a fost sau nu la curse, mai ales ca nimeni din cei care au comentat pe aici nu cred ca vor sa cumpere masina..

PaulPaw a pus un punct pe i acolo undeva: "...cei care sunt împotriva mașinilor care participa la curse sa știe ca cel care participa este mai implicat în îngrijirea mașinii decât un șofer cotidian." Si asa este... Nu te duci la curse ca sa pierzi sau sa te lase motorul sau mai stiu eu ce. Ai grija intotdeauna ca tu sa fii in siguranta si masina sa mearga cu un maxim de eficienta.

Multumesc! :hi

LE: cu un singur lucru, eu nu sunt de acord: Consumul real in oras depaseste 10-11%. Acest consum pe acest motor se poate obtine in oras doar noaptea...
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Aiurica » Mar Noi 25, 2014 2:38 pm

depinde ce oras .
eu am 12-13 in Bucuresti....rush hour.
in alte orase e perfect realizabil.

gata cu offtopicul.
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Marius The Boss
Mesaje:44
Membru din:Vin Mar 26, 2010 2:34 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe 1.6HDI
Localitate:Bucuresti

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Marius The Boss » Mie Ian 14, 2015 10:21 pm

Mai e valabila masina?

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Vand Citroen C4 VTS

Mesaj de Tomita » Mie Ian 14, 2015 10:33 pm

Hei de ce mi s-a sters comentariul de mai devreme, pt ca are legatura cu istoricul masinii, care a fost folosita la curse. :hi
PS: si din intamplare am si condus-o la drum lung :hi
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte Autoturisme”