OPUSworkshop - oferte peresonalizare iluminat led

Cumparari/Vanzari piese auto
Reguli forum
1.Persoanele fizice/juridice care doresc sa isi promoveze produsele/serviciile pe forumul ClubC4, sunt rugate ca inainte de a posta sa ia legatura cu administratorul siteului
2. Offtopicul este strict interzis in aceasta sectiune
3. Contrareclama este interzisă (excepţie face situaţia în care se aduc argumente dovedite privind reaua voinţă şi/sau tentativa de fraudă din partea ofertantului!).
4. „Ridicarea” anunţurilor prin posturi seci gen „up”, „valabil”, „nu vrea nimeni” se interzice
5. O poza face cat 1000 de cuvinte. Atasati va rog poze(daca se poate reale) cu produsele pe care le vindeti
6. Pentru a se evita diferite situatii neplacute, utilizatorii care NU au un minim de 50 de POSTURI nu pot posta in aceasta sectiune a bursei anunturi de VANZARE. Daca totusi un utilizator posteaza, topicul va fi sters!
7. Topicurile care nu mai prezinta nici un fel de activitate din partea autorului in decurs de 1 luna, nu vor mai fi considerate valabile, si vor fi inchise, apoi mutate la SOLD OUT
Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:
OPUSworkshop - oferte peresonalizare iluminat led

Mesaj de Tomita » Mie Apr 06, 2011 9:19 pm

Buna ziua,
Vin in intampinarea tuturor membrilor clubului cu o oferta de personalizare in domeniul de iluminat (interior si exterior)
Cu totii stim ca LED-urile sunt mult mai utile decat becul cu incandescenta in spatiile mici in principal. Marimea si consumul redus coroborat cu o luminanta mult mai mare decat a unui bec clasic pe filament le recomanda in orice astfel de aplicatii.

De ce personalizare vine intrebarea oricui. Simplu.

Ofertele din comert de la noi poarta cu sine un adaos comercial urias (pe tot lantul de la producatorul din china/taiwan, etc.. pana la romanul de langa noi) si de fapt nu cumparati lumina decat de o parte mult mai mica. Astfel la preturi asemanatoare, lumina pe care o primiti de la componentele din comert va fi mult mai mica.

Lasand la o parte aceste aspecte, haideti sa analizam si imbunatatirile fata de becul clasic.

1. Modul iluminare portbagaj Citroen C4 Coupe - 24 leduri - 60 lei
acesta se potriveste pe dimensiunea clasica si nu va distruge lampa originala
Stim foarte bine toti noaptea cat de greu este sa accesam in portbagaj una si alta. Lumina aia e prea chioara sa ne ajute la ceva. Iata solutia
BEFORE
Imagine Imagine

AFTER
Imagine Imagine

2. Stop central frana - interior - 40 leduri - 100 lei
Imagine ImagineImagine

La modele prezentate de pot personaliza si mai mult cu eventuale forme, in functie de fiecare. Daca se doreste ambiental cu alte lumini, de efect, etc..

Vor urma si alte proiecte incitante, pe care le voi actualiza aici, atat pt specific utilitar cat si pt cel decorativ, interior si exterior, cu diverse imbunatatiri din ce in ce mai spectaculoase (incepand de la un simplu strobo effect, pana la alte nebunii)

De final, v-as asigura ca produsele le ofer special pt voi, pretul fiind 95% produse si manopera gen o sticla de bere. Sunt produse construite, produse in tara (de catre mine, lol) si nu bisnitareala clasica unde fiecare pune un leu in plus, de amorul artei.
Numai bine

EDIT: pt cei din bucuresti va ajut cu montajul
pt cei din afara, interesati, un tutorial de dezmembrare a hayonului gasiti aici
viewtopic.php?f=28&t=6020

0744.54.44.85 - telefonul meu
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
bytzak
KamiKaze
Mesaje:1709
Membru din:Joi Sep 04, 2008 1:39 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDI
Numar Inmatriculare:B-101-DXE
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de bytzak » Mie Apr 06, 2011 9:34 pm

:applause
bravo.. felicitari. :hi
o sa fiu si eu unul din potentialii clienti cat de curand. :mrgreen:
C4 Coupe 2006 Enterprise 1.6HDi-92cp; EX
C4 Coupe 2007 SX VTR 1.6HDi-90cp (+30cp + FAP anulat ); EX
Ford Mondeo MK4 2010 2.0Tdci-115cp

Avatar utilizator
ClubC4
Mesaje:278
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 1:47 am

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de ClubC4 » Mie Apr 06, 2011 9:41 pm

Fara offtopic la Bursa va rog! :hi
Se va sterge!

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Mar Apr 12, 2011 1:20 pm

plafoniera fata, full led - 60 lei
18 leduri superflux - scop principal este utilitatea prin cresterea iluminatului in habitaclu, dar de asemenea mai multe variante de personalizare sunt disponibile

ImagineImagineImagineImagine

urmeaza si plafoniera spate.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Joi Apr 28, 2011 11:08 pm

Plafoniera spate 18 led superflux - 60lei
Imagine

NOTA:
modulele de iluminat se pot realiza si cu mai putine led-uri
ex: 12 led-uri - 45 lei
9 led-uri - 38 lei

Stage 2 iluminat portbagaj - 50 lei
pret la gata, montat la instalatia masinii, cu mufa de decuplare la haion daca se doreste scoaterea acestuia, si fara a strica instalatia.
- optional se poate monta si cu banda cu arici (care sa se prinda de materialul haionului)
ImagineImagine
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
stormrage
Mesaje:625
Membru din:Joi Feb 17, 2011 8:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4
Numar Inmatriculare:AR-86-STD
Localitate:Arad
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de stormrage » Vin Apr 29, 2011 1:38 am

Tomita scrie:plafoniera fata, full led - 60 lei
18 leduri superflux - scop principal este utilitatea prin cresterea iluminatului in habitaclu, dar de asemenea mai multe variante de personalizare sunt disponibile

ImagineImagineImagineImagine

urmeaza si plafoniera spate.
Salutare. Ma intereseaza si pe mine sa fac niste modificari la plafoniera fata. Vreau becul principal cu led alb exact ca si in pozele pe care le-ai pus, dar lampile pt citit (cele 2 becuri din partea dreapta si stanga a becului principal - central) le vreau cu leduri rosii.
Tu montezi led-urile pe o placa si placa o legi prin mufa w5w? Nu de alta, dar eu sunt din Arad si vreau sa stiu daca se poate rezolva toata treaba fara sa stau 1-2 sapt. fara plafoniera. :)
Daca le monezi prin placa (cum intrebam eu mai sus), inseamna ca imi poti trimite placa prin posta si sa mi-o montez eu.
Astept raspuns.

PS: poti sa pui o poza in care se vede mai bine modul in care e legata (ma refer la cablurile de alimentare) banda de led-uri de la STAGE 2 iluminat portbagaj? M-ar interesa si aia dar tot pe rosu.

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Vin Apr 29, 2011 11:23 am

1. da, ma leg plug&play la soclul w5w, fara alte complicatii, deci se poate colabora fara sa stai fara plafoniera "n" zile
NOTA:
in plafoniera mea am decupat peretii despartiotri ale celor 3 compartimente pt a avea o suprafata unitara cat mai mare si controlabila dintr-o singura locatie (pt mine aceasta a fost nevoie)
dar ele pot fi realizate individual, sau intr-o varietate cat mai mare pt fiecare utilizator in parte
2. banda din portbabaj ca de asemenea si placuta laterala poate fi si cu rosu, in loc de alb (eu am pus accentul pe utilitate in pricipal, caci e o problema generala a luminii de acolo). dar poate fi realziat intr-o multitudine de nunate
3. urmeaza stage 3 iluminat portbagaj si din dreapta, cu o placuta la fel ca in stanga cu acelasi pret
4. urmeaza in curand posibilitatea si a unui joc de lumini :hi
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
stormrage
Mesaje:625
Membru din:Joi Feb 17, 2011 8:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4
Numar Inmatriculare:AR-86-STD
Localitate:Arad
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de stormrage » Vin Apr 29, 2011 5:09 pm

:shock:

mi-ai dat o idee! sti ce vreau?! o banda de leduri cum ai tu pe suportul ala deasupra la portbagaj si inca 2 benzi sub cele 2 bucati de plastic care acopera si boxele din spate. tot cu rosu. poate ca si un joc de lumini ar fi interesat... chiar daca ar fi doar un fel de stroboscop cu o comanda cu cat de repede sa "clipoceasca"
dar se poate sa se aprinda numa cand ii deschis portbagajul?
zi-mi daca se poate.
o sa ma uit si eu pe marti (marti e zi de desfacut masina :D) sa vad cum se pot masca firele si vb la un tel.

PS: cand termin eu cu toti piticii pe care ii am, o sa ajung sa schimb bateria in fiecare an :ok

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de vlad » Dum Mai 01, 2011 6:40 pm

Se poate aprinde doar cind deschizi haionul daca iei curent de la lampa portbagaj.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
stormrage
Mesaje:625
Membru din:Joi Feb 17, 2011 8:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4
Numar Inmatriculare:AR-86-STD
Localitate:Arad
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de stormrage » Dum Mai 01, 2011 7:15 pm

pai Tomita zicea ca pt plafoniera se conecteaza cu placa in soclu w5w. oare nu s-ar putea conecta 3 benzi de leduri pe un fel de adaptor - care din 1 w5w sa faca 3 w5w? ar duce soclu de la becul din portbagaj toate benzile de leduri?

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Dum Mai 01, 2011 10:45 pm

am o mare rugaminte.
aici este bursa si se expun produse spre vanzre si detalii despre acestea, desi detaliile prefer sa le comunic pe privat sau in locul rezervat discutiilor si ideilor(pt a nu polua aici oferta), adica urmatorul:
viewtopic.php?f=49&t=6024
as ruga un moderator sa mute toate posturile incepand de la cel al lui stormrage din data Vin Apr 29, 2011 1:38 am la topicul celalalt al meu, de discutii si idei libere pt iluminat.
de asemenea, titlul initial acolo a suferit o modificare datorita unirii care s-a mai produs in trecut (tot din acelasi motiv) si daca s-ar putea schimba acel titlu in "Iluminat LED - Idei" pt a nu se crea confuzii la 2 topicuri cu aceeasi denumire
va multumesc si voi raspunde acolo imediat cum se muta posturile.
cu stima,
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Motzoi C4 » Mie Mai 11, 2011 1:55 pm

Salut!

Am o intrebare: Ai putea sa imi montezi si mie 2 baghete de led-uri la picioare, sub bord, pentru locurile din fata conectate la plafoniera, ca atunci cand deschid usa sa lumineze la picioare?
Am si un prieten cu un Golf V si am vrea sa ne montam 2 baghete de led alb cald(el 4, si pentru locurile din spate, ca e in 4 usi masina) si de asemenea led-uri la manerele de la usi (pe interior) care sa dea o lumina discreta ambientala.

Cam care ar fi pretul lucrarii, m-ar interesa si daca este realizabila

Multumesc anticipat,

Cu stima
Stefan
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Aiurica » Dum Mai 15, 2011 11:25 pm

motzoi zici ca ai scris un mail.
mai lipseste job title si un numar de tel din semnatura :mrgreen:
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Mie Feb 22, 2012 9:06 pm

Mda, fiind 2 topicuri diferite, cel de discutii si cel de oferte, nu am fost atent si acum vad aici o cerere din partea colegului nostru.

Daca colegul mai este interesat, rog sa imi confirme, chiar daca a trecut suficient de multa vreme.

Singura mea dorinta pentru latura comerciala este pentru a autofinanta ideile pe care le am in cap si a aduce in fiinta proiectele mele. Nu caut sa ma imbogatesc prin nemunca si nici nu o sa ma vedeti lafaindu-ma de sus in vile si ferrari-uri.

Preturile si produsele sunt custom in functie de gradul de dificultate al fiecarui proiect
O sa revitalizez maine dimineata putin si aici pe partea comerciala si dincolo la discutii, pentru ca netul de acasa este mobil si ca sa atasez fisiere aici ar dura o vesnicie.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: LED - oferte personalizate de iluminat interior - exterior

Mesaj de Tomita » Joi Feb 23, 2012 5:30 pm

Vopsit masca interioara
Imagine

Conversii de la oglinda la lupa (cu sau fara kitul de lupe al clientului)
daca, clientul doreste sa isi ia modelele preferate, e echivalent si eu tot din comert le procur, nu import asa ceva
Imagine
-golf 4 aici am reparat ce au incercat altii si au stricat carcasa neagra si am finalizat produsul.
lupe custom ale clientului, non plu&play + vopsit msca

momentan lipsa dar adaug poza ulterior
- conversie lupe bixenon plug&play opel corsa D si sistem DRL custom + vopsit masca

Imagine
- vopsit masca + strobo custom in oglinda kia ceed

Conversii full-led: DRL si semnalizari
Imagine Imagine

Demon eye / Devil eye
demon eye - lupe iluminate din interior in diverse culori, in principiu rosu, (se intelege de ce)
devil eye - dupa cum zice si denumirea sunt opusul angel eye, si culoare specifica este rosu
dar binenteles culorile sunt customizabile si la nevoie se poate lucra pe tot spectru RGB controlat de utilizator
Imagine Imagine

Urmeaza stopuri Citroen C4 full led si opel corsa
o noua generatie de faruri pt citroen c4

Preturile sunt variabile in functie de dificultatea lucrarii. Deschiderea unor faruri este mult mai dificila decat a altora, fie ele de fabrica sau aftermarket, fiind conditionate de adezivul folosit pt a uni cele 2 elemente

Vopsit masca: 150-300lei
Conversie lupa: 200-800lei
Conversie led faruri: de la 150 lei depinzand de ce se doreste a se monta.
Proiecte custom: doar la cerere in functie de specific


Pentru proiecte custom includ si simulari virtuale pentru a exemplifica produsul (in anumite limite, caci pot aparea diferente intre idee si practic in functie de solutiile fizice de montaj
Orice fel de lucrari cu led de la plafoniere interioare, pana la iluminat roti, si pentru diverse elemente interioare.
Concep, execut si pot si monta produsele. In caz de conversie la lupa, poate fi montat fara grija de oricine; sau la led la fel, pt ca se inlocuiesc becurile cu leduri.

Avantaje LED: nemuritoare fata de durata de viata a unui autovehicul, cu mult peste cei 2 ani de garantie. Tocmai implinesc 2 ani de zile in cateva luni farurile mele.

Proiecte custom care includ mulaje cu placi acrilice
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte componente si piese auto. Oferte Servicii Auto”