cotiere ARMSTER

Accesorii de interior, interioare custom, etc
klucian2222
Mesaje:7
Membru din:Joi Mai 14, 2009 6:49 am
cotiere ARMSTER

Mesaj de klucian2222 » Lun Iul 27, 2009 4:26 am

salutare . am si eu o intrebare . as vrea sa imi iau o cotiera armster pentru un c4 coupe . vroiam sa stiu de la cineva care si-a montat cotiera daca acest model este ok pentru coupe . nu sunt probleme la miscarea fatza/ spate a scaunelor ? nu este incomodata de cotiera ? multumesc pentru raspunsuri

Avatar utilizator
VALLY_C4
Mesaje:172
Membru din:Dum Mar 02, 2008 1:07 pm
Numar Inmatriculare:nt-12-law

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de VALLY_C4 » Lun Iul 27, 2009 7:44 am

nu este nici o problema. nu te incurca la scaune.
Citroen c4, 1,4. 16v, 90cp... si atat!!!

Avatar utilizator
Traian
Mesaje:50
Membru din:Mar Noi 18, 2008 2:36 pm
Numar Inmatriculare:TL 99 TRA

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de Traian » Lun Iul 27, 2009 7:53 am

Cotiera nu influenteaza in niciun fel miscarea scaunelor. Singurele probleme ar fi accesul mai dificil la priza cat si un mic joc al consolei pe care sta prinsa cotiera. Dar nu este deranjant atat timp cat te sprijini numai cu cotul pe ea :)
C4 Coupe, 1.6 HDI, 92CP, albastru

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de florinc4 » Lun Iul 27, 2009 10:07 am

Este chiar foarte misto cotiera...o recomand cu caldura si se monteaza in 5 minute maxim....la mine cel putin nu are joc decat daca o lovesti sau mai stiu eu ce...na e plastic pe plastic si mai poate avea joc...utilitatea ei se simte imediat dupa instalare...era sa adorm de 2 ori cu cotu pe ea :ok ...cat despre calitatea materialelor folosite se simte ca nu e ceva prost facut sau slab calitativ...ca timp de acomodare sa zic 20-20 de minute...o mai loveam cu mana cand vroiam sa schimb intr-a 2-a...dar te obisnuiesti repede :D
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
mephisto
Mesaje:55
Membru din:Dum Sep 28, 2008 5:25 pm
Localitate:Brasov

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de mephisto » Lun Aug 17, 2009 10:44 am

Sa intaleg ca pana acum persoanele care poseda acest tip de cotiera sunt multumite ? Niciun inconvenient ?
C4 Coupe 1.6 HDi 16V 92 CLUB STE

Avatar utilizator
WENOX
Mesaje:71
Membru din:Mie Iul 22, 2009 10:45 am

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de WENOX » Mar Sep 15, 2009 9:29 pm

Poate sa puna cineva niste poze mai detailate cu privire la montaj, pozitie, inaltime fata de schimbatorul de viteze etc.?
Imagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de florinc4 » Mar Sep 15, 2009 9:39 pm

incerc sa fac eu niste poze, sa vezi cum sta mana pe schimbator..personal eu zic ca sta ceva mai sus...dar te obisnuiesti repede...la inceput pare nitel incomoda....frana de mana: se apuca ceva mai greu (gen dupa cotiera pe langa scaunu din dreapta) dar nu-i bai...iar despre montaj...ai de dat 4 gauri in consola, acolo unde este frana de mana...ai grija sa nu prinzi cu burghiu si scaunu atunci cand dai gaurile... e treaba de 5-10 min...si eu sunt anti-talent...suruburile sincer nu se vad dupa montare si ai impresia ca asa a venit masina cu aceasta cotiera...poate la o intalnire o si vezi ::P
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
WENOX
Mesaje:71
Membru din:Mie Iul 22, 2009 10:45 am

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de WENOX » Mar Sep 15, 2009 11:14 pm

Eu mi-am montat deja o cotiera si arata ca in poza de mai jos. Totusi mi se pare o idee cam inalta si am impresia ca poate am montat-o eu prea in fata, de aia sunt curios la voi cum arata ele montate. Eu nu am dat gauri cu bormasina, plasticul e destul de moale si a mers cu suruburi autofiletante. Parca in traficul din Bucuresti unde trebuie sa schimbi viteza incontinuu e o idee cam incomoda sau poate am eu nevoie de putin de timp de acomodare cu ea, in rest la drum intins... n-am ce zice... o placere!

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de Cosma Adrian » Mie Sep 16, 2009 12:20 am

Din ce se vede din poza ta, cotiera nu e montata prea in fata. Problema e ca , cel putin din poza ,reiese ca e o idee mai inalta decat astea stock ce vin din fabrica pe masina. Asta e motivul pt care te incomodeaza. Cu timpul te vei acomoda cu ea
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de florinc4 » Mie Sep 16, 2009 7:51 am

ea pare montata bine...asa sta si la mine...asa este cotiera...cotiera stock e ceva mai joasa si daca nu ma insel sta ceva mai in spate...deci acomodare placuta ::P
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de fanut » Mar Dec 20, 2011 1:55 pm

Rog un utilizator de cotiera Armster daca poate sa mai puna 1- 2 poze cu cotiera montata pe masina ma intereseaza suportul de pahar ala de mai sus de frana de mana cred ca dispare nu , nu o sa mai pot sa tin acolo conserva california parfumata nu?? Dar in cutiuta/scrumiera sau ce o fi chestia aia care e accesibila celor din spate se mai poate umbla eu tin acolo modulatorul fm.Multumesc si astept pozele va rog frumos :hi

Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de adrian_c » Mie Dec 21, 2011 3:47 pm

Salut,

Cotiera asta este format dintr-un suport special pentru C4 si cotiera propriu-zisa care este comuna la toate masinile, deci difera numai suportul metalic. Acest suport se pozitioneaza direct deasupra suportului (gaurii) pentru pahar. Vei avea acces fara probleme la cutiuta din spate.

La mine s-a fixat f bine, nu se misca lateral, totul este ok. Din pacate nu o pot folosi in oras pentru ca ma incomodeaza la tragerea franei de mana. Si cum eu la fiecare semafor ma folosesc de frana de mana, am ridicat-o pe verticala. Insa la drum lung este perfecta.

Imagine Imagine Imagine

scuze pentru mizeria din masina (nu am timp) bafta

Avatar utilizator
adrian_c
Mesaje:362
Membru din:Vin Iul 10, 2009 1:43 pm
Numar Inmatriculare:710-B_D
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de adrian_c » Mie Dec 21, 2011 3:47 pm

Salut,

Cotiera asta este format dintr-un suport special pentru C4 si cotiera propriu-zisa care este comuna la toate masinile, deci difera numai suportul metalic. Acest suport se pozitioneaza direct deasupra suportului (gaurii) pentru pahar. Vei avea acces fara probleme la cutiuta din spate.

La mine s-a fixat f bine, nu se misca lateral, totul este ok. Din pacate nu o pot folosi in oras pentru ca ma incomodeaza la tragerea franei de mana. Si cum eu la fiecare semafor ma folosesc de frana de mana, am ridicat-o pe verticala. Insa la drum lung este perfecta.

Imagine Imagine Imagine

scuze pentru mizeria din masina (nu am timp) bafta

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de fanut » Mie Dec 21, 2011 4:03 pm

Multumesc mult pt poze Adrian_c :hi

florinenache
Mesaje:106
Membru din:Mar Sep 21, 2010 1:29 pm
Numar Inmatriculare:PH 12 PYG
Localitate:Ploiesti

Re: cotiere ARMSTER

Mesaj de florinenache » Mie Dec 21, 2011 6:26 pm

Salut,

am vazu ca mai exista si modelul acesta pt C4

http://www.okazii.ro/catalog/59946094/c ... mania.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Are cineva cotiera aceasta?
Citroen C4 Coupe 2007 1.6 HDI SX VTR

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning&Styling INTERIOR”