Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Închis
Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina
Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mar Feb 05, 2013 7:24 pm

Update!

Am mai primit avansul de la: Commandor, DMX, DjAndr3w, Fanut si vmeremia (trebuie sa ii scot maine de pe card pe acestia). Astfel, am ajuns la 55% din totalul avansului pe care trebuie sa il strangem. Mai sunt 3 zile lucratoare si 2 de weekend astfel incat sa ajungem la 100% avans si sa rezervam hotelul + cabana

Am fost astazi impreuna cu Commandor la Hotel pentru a vedea starea lui, sa facem cateva poze si sa mai punem cateva detalii la punct.

Hotelul se prezinta bine, cu camere spatioase, viu colorate, cu grupuri sanitare ok (dar s-ar fi putut si mai bine). Se cunoaste trecerea timpului asupra lui iar eu personal l-as evalua undeva intre 2 si 3 stele. Spatiile de recreere sunt destul de mici (pentu un grup atat de mare) dar, ne pot pune la dispozitie si un "meeting room" care ar suplimenta spatiul "de joaca".
Piscina este mai mare decat pare in pozele vazute pana acum si arata foarte bine insa peretii incaperii (asa cum puteti observa si din arhiva de poze pusa mai jos) au urme care strica estetica spatiului (nu ne-au promis ca vor varui peretii pana in Aprilie, dar cel putin sunt constienti de problema aceasta care apare de obicei iarna). De asemenea, fiind o piscina de interior, se simte un miros specific de clor. Pentru a va prezenta la piscina, este de preferat sa aveti in bagaje halate de baie deoarece in camere nu veti gasi asa ceva. De asemenea, optional, puteti avea cu voi si prosoape de baie suplimentare in caz ca nu doriti sa le folositi pe cele din camere (la piscina nu sunt disponibile).

Toate acestea vin cu o veste mai putin fericita despre care nu am stiut, si anume - spatiile de recreere (inclusiv barul) sunt "deschise" pana la orele 23. Totusi, am discutat cu administratorul hotelului, o doamna cumsecade de altfel, si ne-a propus sa strangem niste banuti pentru a plati un angajat sa stea pana cand "petrecerea" se termina. Eu si Stefan ne-am gandit ca peste cei 101 RON (diferenta care mai trebuie data) sa mai punem 9 RON/camera si cu banii astfel stransi sa platim 2 nopti angajatul care va sta "dupa noi". De asemenea, nu am identificat un sistem audio care ne poate fi pus la dispozitie.

Despre cabana putem spune ca se prezinta foarte bine. Este nou construita - de aprox 2 ani. Camerele pe care le-am vizitat sunt mai mici, cu o tema a interiorului bazata pe maro si cu grupuri sanitare moderne. Accesul catre cabana se poate face fie pe scarile de langa hotel, fie prin strada, ocolind parcarea hotelului. Bineinteles, mai scurt este pe scari - aprox 150m de hotel.

In jurul hotelului / cabanei nu am identificat locuri unde sa se poata "bate mingea". Parcarile sunt suficient de mari pentru a putea sustine necesarul de locuri de parcare iar accesul catre locatie este ok.

Am discutat si despre meniuri - subiectul fiind deschis si dupa plecarea noastra de acolo.
Am propus urmatoarele: in seara de vineri, tinand cont ca probabil sosirile nu vor fi sincronizate, fiecare sa comande "a la carte" - speram noi cu un discount de minim 10% din pretul de lista. Micul dejun, care este in valoare de 10 Ron (inclus in pretul cazarii) va fi ceva clasic de genul: un tip de omleta la alegere, cafea/ceai, paine, si probabil un gem cu unt si va putea fi servit in functie de locul de cazare, la restaurantul hotelului sau cabanei dupa caz. Pranzul si cina, vor fi servite la restaurantul hotelului (pentru a putea fi cu totii impreuna).
Pentru pranz si cina, am cerut 3 tipuri de meniu, care sa contina dupa caz: pui, porc sau peste, putand suporta modificari si la fata locului cu diferenta ca la pranz, sa contina si o supa/ciorba. De asemenea am cerut si 3 tipuri de desert. Deoarece subiectul este inca deschis, aceste informatii vor fi actualizate pe masura ce le voi primi de la conducerea celor doua locatii.

Arhiva cu poze se poate descarca de aici

Sper ca nu mi-a scapat ceva. Am sa-l rog pe Stefan sa adauge el ce mi-a scapat mie. De asemenea, orice propunere, sugestie sau reclamatie este binevenita! :drive :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Bogdan » Mar Feb 05, 2013 7:47 pm

Cina de sambata sunt perfect de acord sa o facem impreuna cu meniu prestabilit, dar pranzul de sambata nu mi se pare o idee ok si asta o zic din experientele anterioare! Nu are sens sa fim legati de o masa avand in vedere activitatile care vor fi sambata plus ca lumea mai vrea poate sa mearga prin sinaia sau imprejurimi, si asa am fi constransi de masa!

Legat de locuri ubde putem sta toti....in restaurant nu se poate?

Multumim pt poze si drumul special pana acolo !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mar Feb 05, 2013 8:18 pm

Drumul a fost sponsorizat integral de Stefan - Commandor si stii vorba lui, nu? O sa intre in coma alcoolica daca primeste cate o bere de la fiecare. :hi :ok

Am intrebat de restaurant, si toate locurile au aceeasi problema: gestiunea. La locurile de relaxare - barul, la restaurant - bucataria.

Despre meniuri, asa cum am zis, este deschisa discutia. Astept sa vad cu ce oferta vin si ei si putem lua o decizie aici. Oricum problema expusa de tine este reala si intr-adevar e complicat ca la pranz sa fim toti tintuiti acolo. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
george.serik
Mesaje:303
Membru din:Mar Mai 10, 2011 4:21 pm
Marca si model masina:C4 1.6 VTR
Numar Inmatriculare:B154SRK
Localitate:Bucuresti

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de george.serik » Mar Feb 05, 2013 8:21 pm

din poze se prezinta bine atat cabana cat si hotelul :) abia astept sa vina aprilie! :hi
SOLD
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de commandorsteel » Mar Feb 05, 2013 8:45 pm

mda... problema spatiului comun de "distractie" este prioritara.
noi am optat ptr zona barului ptr ca este cumva la demisol si se poate suplimenta cu spatiul de meeting (unde se tin sedintele), deoarece aceasta zona este despartita de bar prin niste usi glisante.

ImagineImagine
se observa in spatele doamnei niste usi glisante, care se pot deschide si astfel sa se mareasca spatiul de distractie cu zona de meeting (fotograful nu a mai avut film si ptr acest spatiu #-o ). de urcat spre dimineata... cred ca-n 4 labe nu-s probleme.
biscina se inchide in mod normal la 22, dar s-ar putea mari cu inca 1 h ...
masa de biliard este gratuita ptr ... organizatori, iar cei care vor sa o pipaie, joace sau fotografieze cu ea, ma pot plati cu 1 bere/10 min sau pe norishor :mrgreen:
sincer... la banii astia (105 lei/noapte) nu prea gasim nimic in zona... :|
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de DjAndr3w » Mar Feb 05, 2013 9:25 pm

Sa inteleg ca nu este sistem audio, aduce cineva sau aduc eu al meu?
PS: Sala unde e masa de biliard nu are "program" nu? Este acces oricand acolo?
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mar Feb 05, 2013 9:28 pm

@Dj: asa cum am specificat: "spatiile de recreere (inclusiv barul) sunt "deschise" pana la orele 23" - asta include si biliardul.

Daca nu iti este greu sa aduci sistemul audio, ar fi perfect. Nu trebuie sa daramam peretii cu el ci sa fie niste muzica pe acolo.
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de DjAndr3w » Mar Feb 05, 2013 9:32 pm

Am si de "daramant peretii" dar ala nu am cum sa il aduc cu buburuza mea, decat daca mai pun ceva pe la fanut si vlad :D prin masina. Ce ma gandesc eu sa aduc sunt doua boxe de podea la 1 m inaltine Pioneer de 100 w fiecare si o statie. Se aud ok, putem asculta muzica si in interior si in exterior cu ele fara probleme :hi
Deci se noteaza, DjAndr3w aduce : dartz + sistem audio.
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mar Feb 05, 2013 9:41 pm

Eu aduc videoproiector si Nintendo Wii. :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Bogdan » Mar Feb 05, 2013 9:41 pm

Norishor vorbim mai multe joi la intalnire cand vin sa iti dau si banii..ar fi bine si ceilalti din Bucuresti care inca nu au dat sa vina joi ca sa incheiem incet incet lista!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
vip3r_yo05
Mesaje:668
Membru din:Joi Sep 09, 2010 1:42 pm
Marca si model masina:Citroen DS5
Numar Inmatriculare:B-65-YAT
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de vip3r_yo05 » Mar Feb 05, 2013 9:50 pm

Se anunta o nationala extrem de reusita. Abia astept si eu!!! :hi

Jos palaria pentru baietii (comandor si norishor) care si-au rapit din timp (nu mai spunem de fonduri) si au batut drumul pentru noi. E de apreciat si o bere (cu sau fara alcool, negociem) fiecare o aveti de la mine.
nu sunt perfect, dar sunt perfect asa cum sunt

Servicii foto-video evenimente

Avatar utilizator
atenzaC4
Mesaje:569
Membru din:Mie Mar 30, 2011 9:13 pm
Numar Inmatriculare:CT
Localitate:Constanta
Contact:

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de atenzaC4 » Mie Feb 06, 2013 9:39 am

In ceea ce priveste ziua de sambata propun o plimbare prin padure spre cabana si lacul Bolboci apoi si spre hotel Pestera. Drumul este foarte accesibil si placut!
De ce Facebook nu are si optiunea de DISLIKE?

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mie Feb 06, 2013 10:44 am

Celor care au dat avansul li s-a alaturat si Panda. :hi
Maine, intalnire la Acdemie ca de obicei - 20:30. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de alex82 » Mie Feb 06, 2013 12:35 pm

Sper maine sa reusesc sa depun si eu
Sent from my SGH-I777 using Tapatalk 2
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Intalnire Nationala 2013 - Hotel cota 1000 Sinaia

Mesaj de Norishor » Mie Feb 06, 2013 12:57 pm

Mielu si Mihai (GGG) s-au alaturat de asemenea trupei. :hi
Am actualizat listele
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Închis

Înapoi la “Nationale”