Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Avatar utilizator
cpv_13
Mesaje:308
Membru din:Joi Ian 29, 2009 3:09 pm
Numar Inmatriculare:VL 21 CPG
Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de cpv_13 » Joi Mar 08, 2012 12:06 pm

Cica ar fi intrat si ProMotor in program - pe 19, cand ma duc la revizie, iau si cardul.
C4 Berlina - Rosu Lucifer
1.6 HDI 92 CP

radual
Mesaje:16
Membru din:Vin Aug 07, 2009 2:21 pm

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de radual » Vin Mar 09, 2012 10:47 am

cpv_13 scrie:Cica ar fi intrat si ProMotor in program - pe 19, cand ma duc la revizie, iau si cardul.
Se pare ca nu a intrat.

LOCALITATE REPARATOR AGREAT CITROEN
Brasov District Serv
Bucuresti SD Prestige
Bucuresti Radacini Auto Style
Constanta Radacini Motors
Cluj Europcar
Pitesti Cartec Trade
Ploiesti Arena Auto
Suceava Fetcom
Timisoara Autoglobus 2000
Focsani Auto Diversis

Cam astia ar fi cei care fac parte din program.

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de SAMmy » Mar Noi 13, 2012 3:57 pm

Bai, stiu ca acest card da, nu ia, dar oricum am fost fooooooarte dezamagit de implementare... It's not as cool as I had imagined :(

Am bagat C6-ul in service pentru reparatii in valoare de 13.000 de lei (suma neta cu toate discount-urile posibile si imposibile aplicate) si desi m-am deprimat cand mi-am dat seama ca am cheltuit 130 de milioaneeeeee, m-a consolat partial faptul ca cel putin voi acumula punctele de fidelitate aferente cu care voi putea plati 1-2 revizii sau reparatii la C4...

Well, guess what? Nu functioneaza asa... ;)

1. Daca ai discount la o piesa sau la un serviciu de manopera, punctele nu se mai acorda la valoarea fara TVA a piesei sau serviciului, ci la valoarea fara TVA a discount-ului. Iar eu am avut discount 5-6% la manopera si 20% la piese, ceea ce inseamna ca in loc de 900 de puncte (echivalentul a 900 de lei), m-am ales doar cu vreo 180 de puncte (echivalentul a 180 de lei) :(

2. Fiecare card este asociat unui VIN si punctele pot fi utilizate doar pentru acel VIN. Asta inseamna ca nu pot utiliza punctele acumulate la C6 pentru C4 si invers :(

3. Mai exista si alte prevederi de acest gen care previn utilizarea punctelor in anumite conditii. Asta inseamna ca nu le poti folosi cand si cum vrei tu, ci s-ar putea sa ai surpriza ca exact reparatia pe care ai facut-o tu sa nu se califice si sa trebuiasca sa scoti intreaga suma din buzunar :(

Putea sa fie ceva foarte simplu si elegant si util, pe care l-ar fi apreciat toata lumea neconditionat, insa in realitate e o *** trista cu zeci de termeni si conditii care fac ca pana ajungi sa utilizezi punctele alea la ceva util, sa iti piara cheful :(

Va salut,
Sam

PS: 130 de milioane in puii mei si vii si imi spui ca nu pot sa utilizez punctele cand si cum si la ce vreau eu si pentru ce masina vreau eu... #nocomment :(
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
mihai ham
Mesaje:290
Membru din:Mie Iul 06, 2011 11:36 pm
Marca si model masina:Citroen C3 Picasso,1.6 HDI
Numar Inmatriculare:VL
Localitate:Vâlcea
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de mihai ham » Mar Noi 13, 2012 7:52 pm

Tipic românesc :(
Trist moment

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Bogdan » Mie Noi 14, 2012 10:13 am

Mai jos exista pozitia oficiala a Citroen Romania legat de "plangerea" lui Sammy

1. Ati beneficiat de o campanie punctuala de 20% reducere la piesele de schimb utilizate in cadrul reparatiei solicitate. Regulamentul oficial al campaniei public pe http://www.citroen.ro" onclick="window.open(this.href);return false; specifica foarte clar ca se acorda puncte de fidelitate la valoarea reducerii. Campaniile nu se cumuleaza, fiind la latitudinea clientului sa aleaga operatiunea care-i aduce cele mai mari beneficii.

2. In regulamentul de functionare a programului de fidelitate se specifica, de asemenea, foarte clar: cardul de fidelitate este atribuit pe serie VIN, punctele de fidelitate putand fi folosite strict pentru acel vehicul. Deci, nu este transmisibil.

3. Punctele de fidelitatea se cheltuiesc strict pe VIN-ul pe care au fost acumulate pentru achizitii de servicii, piese si accesorii originale Citroen.



Deci din ce inteleg eu, Sammy, ai primit tot ce se putea primi conform regulamentului acestei promotii. De acord ca se putea mai mult,tuturor ne plac reducerile cat mai multe si mai mari, insa regulamentul si promotia sunt cele expuse atat aici cat si pe site la Citroen.

Te-as ruga cand ai timp si chef, sa lasi si un feedback legat de serviceul unde ai fost in sectiunea dedicata ;) !
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de SAMmy » Lun Noi 19, 2012 2:37 pm

@Bogdan: I know my man... ;) Stiu ca am primit tot ce se putea primi (conform regulamentului)... What I'm sayin' is this: se putea gandi sistemul cu un pic mai putine reguli si ar fi fost toata lumea mai fericita ;)

Maine-poimaine iau masina din service si bag feedback detaliat si la C4 si la C6 ;)

Cheers,
Sam
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

George
Mesaje:130
Membru din:Mie Noi 19, 2008 6:33 pm

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de George » Joi Dec 20, 2012 2:15 pm

Intrebare..avand in vedere ce am citit pe aici si pe net legat de Citroen Romania, ce se intampla cu Cardul Fidelite si punctele acumulate pana acum daca Citroen Romania nu va mai exista? Nu de alta dar sa stiu daca ma duc repede sa iau ceva de ele sau nu!

Multumesc :hi

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Vin Feb 01, 2013 5:50 pm

si eu sunt curios daca acest card mai este valabil, precum si punctele de pe el... :|
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Bogdan » Vin Feb 01, 2013 6:01 pm

Pai da le un mail celor de la trust!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Vin Feb 01, 2013 6:16 pm

buna ideea, asa ca le-am dat mail.
sper ca saptamana viitoare sa imi dea un raspuns pozitiv
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de lazaroiu » Mie Feb 20, 2013 10:39 am

Programul in discutie nu mai este valabil in acest moment si nu va continua in viitor .

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 20, 2013 10:41 am

de unde stii acest lucru... asa de categoric?
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de lazaroiu » Mie Feb 20, 2013 10:44 am

Mai in gluma , mai in serios ..... treaba mea este sa stiu .

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de Norishor » Mie Feb 20, 2013 11:01 am

Rares Lazaroiu - Cartec Pitesti ? :D
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen lanseaza "Cardul Fidelite"

Mesaj de commandorsteel » Mie Feb 20, 2013 11:05 am

pai... daca lucrezi in cadrul TM, spune-ne sa stim si noi ceva concret, nu barfe.
nu de alta, dar eu am dat mail celor de la TM si ...oha, nu au avut amabilitatea sa-mi raspunda, ceea ce ma face sa ma indoiesc serios de profesionalismul lor.
am vaga impresie ca revine epoca ats, adica a importatorului roman care-ti baga pumnul in gura, fara explicatii si daca-ti convine... bine, daca nu... tot aia.
ar fi ceva logica in ceea ce ai sustinut mai devreme, deoarece nu cred ca TM are buget ptr promotii, publicitate... etc, asa cum avea citroen romania. deci din punctul asta de vedere, cred ca, din pacate, s-au dus vremurile bune....atat ptr clienti cat si ptr reprezentante/service-uri citroen... #-o
sper sa ma insel, dar..... #-o
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”