CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Oferte,discounturi, doar pentru membrii ClubC4
Reguli forum
Reducerea de 10% pentru Jante oferita de OZRAcing, prin intermediul Coasta de Est, se aplica tuturor membrilor ClubC4, care au cel putin 50 de posturi si un topic de prezentare al masinii(sau Jurnal de Bord). Oferta este valabila pana in iunie 2010!
Avatar utilizator
Vladone
Mesaje:211
Membru din:Lun Oct 22, 2012 2:08 am
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe Facelift, 1.6 HDI 90 HP (noFAP)
Numar Inmatriculare:AG 04 JAD
CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Vladone » Mar Apr 23, 2013 4:05 pm

Salutare dragi colegi !

Ma bucur ca fac parte din familia ClubC4 si desi sunt un membru relativ "proaspat", am ramas placut surprins de amabilitatea si promptitudinea colegilor. Am avut placerea de a cunoaste "live" cativa membri si sper sa ne cunoastem in numar cat mai mare si la Intalnirea Nationala 2013.

Din dorinta de a da si eu inapoi ceva acestei comunitati, insa fara a avea o inclinatie tehnica deosebita ca sa pot contribui macar cu un tutorial DIY, am ajuns la alta solutie. Asa ca am vorbit cu Bogdan si am agreat impreuna o modalitate prin care sa pot face asta.

Nu vreau insa sa va spun mai multe pentru ca e vorba despre o ... :toothy1: SURPRIZA !

Business-ul pe care il reprezint eu se numeste CASA JAD, un concept inca nou in Romania, introdus din anul 2009.
Imagine
CASA JAD este unic importator de aparatura premium pentru masaj terapeutic si de relaxare cu pietre semipretioase de JAD si TURMALINA.

Produsele de masaj si/sau intretinere corporala CASA JAD sunt complet automatizate si sunt cele mai performante la nivel mondial, in acest segment.

CASA JAD detine centrul CASA JAD Exclusive Health&Wellness din zona Dorobanti, situat la etajul 1 si la mansarda unei vile, reprezentand un colt de rai linistit intr-un oras atat de haotic. Centrul este amenajat pe zone de terapie, relaxare, infrumusetare sau business astfel incat fiecare cerinta sa fie indeplinita.

Mai multe informatii ... la timpul potrivit :D pentru ca stric surpriza de la Intalnirea Nationala 2013.

Intre timp, un mic teaser si http://www.casajad.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de commandorsteel » Mar Apr 23, 2013 4:27 pm

bine ai venit printre noi :hi
daca ai o masina, indiferent de marca, o poti prezenta aici: viewforum.php?f=19 sau sa-ti ti un jurnal de bord aici: viewforum.php?f=16
daca ai probleme tehnice, sunt destui useri care se pricep putin la mecanica si-ti pot da macar sfaturi.
ps. sper sa fie dulce surpriza :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Norishor » Mar Apr 23, 2013 4:51 pm

Salut Vlad! Iti urez si aici un sincer "Bine ai venit!" si ne bucuram sa avem oameni de calitate aici in comunitate. Tocmai acest lucru face diferenta intre comunitati. Te asteptam la intalnirile saptamanale (in general Joi la Academia Militara in jurul orelor 20:30). :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Coman Dragos
Mesaje:43
Membru din:Sâm Dec 01, 2012 7:24 pm
Marca si model masina:C4, 1.6HDI
Numar Inmatriculare:B72DXC
Localitate:Bucuresti

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Coman Dragos » Mar Apr 23, 2013 7:45 pm

Salutari :D :hi

Avatar utilizator
Vladone
Mesaje:211
Membru din:Lun Oct 22, 2012 2:08 am
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe Facelift, 1.6 HDI 90 HP (noFAP)
Numar Inmatriculare:AG 04 JAD

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Vladone » Mar Apr 23, 2013 8:23 pm

Bine v-am gasit ! :cheers Si va multumesc pentru cuvintele si primirea frumoasa !

Trebuie neaparat sa prezint tractorasul, pe numele lui "Partenerul".

Cat despre intalnirile saptamanale, cu siguranta voi fi prezent acum ca da si caldura si va fi o placere sa stam un pic la racoare. Asta daca nu veti fi prea sadici cu probele la Jocurile Olimpice ClubC4 ... :D

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Norishor » Mar Apr 23, 2013 8:31 pm

Probele sunt misto! Acum depinde cat de sadic esti tu .. :D
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Vladone
Mesaje:211
Membru din:Lun Oct 22, 2012 2:08 am
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe Facelift, 1.6 HDI 90 HP (noFAP)
Numar Inmatriculare:AG 04 JAD

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Vladone » Dum Apr 28, 2013 7:40 pm

Acum ca surpriza a fost anuntata, nu-mi ramane decat sa va explic ceva mai pe larg despre ce este vorba.

Voucherul pe care l-ati primit consta intr-o sedinta de relaxare si rasfat la centrul CASA JAD Exclusive Health&Wellness din zona Dorobanti. Mai exact este vorba despre o sedinta de 40 minute de masaj pe patul automatizat cu pietre semipretioase de jad, turmalina si raze infrarosii si o sedinta de 15 minute la aparatul de masaj picioare Shiatsu. De asemenea, pentru cei care vin cu voucherele cadou “ClubC4 Bran” exista posibilitatea de a testa, tot gratuit, oricare dintre produsele noastre.

As vrea sa clarific cateva aspecte inca din start:

• Masajul nu necesita indepartarea hainelor, epilare, parfumare, cremuire sau mai stiu eu ce pregatiri speciale(costum de baie, haine de schimb, etc.); este un masaj automatizat, nu va atinge nimeni. :D Vii obosit de la serviciu, te-ai asezat pe pat si … restul se intampla de la sine.

• Feedback-ul initial al masajului consta intr-un somn foarte odihnitor, calmarea durerilor de spate, o senzatie profunda de relaxare, si cu siguranta diferita de tot ce ati incercat pana acum. Insa, masajul este la baza terapeutic, combinand principiile Medicinei Traditionale Chineze precum presopunctura, termoterapie, cristaloterapie, moxibustie (aplicarea de caldura pe punctele de acupresiune).

• Sedinta se va face pe baza de programare cu minim 1 zi inainte, programul CASA JAD Health&Wellness fiind de Luni pana Vineri de la 10 la 20.
Efectele benefice ale masajului, asa cum ne-au fost descries de-a lungul timpului de catre clientii nostri, sunt dintre cele mai diverse si acopera o gama larga de afectiuni:
- Dureri de spate (spondiloza cervicala, cifoza, tasare de vertebre, sciatica, hernie de disc etc )
- Oboseala cronica, stres
- Febra musculara / Crampe musculare
- Inflamatii (entorse, bursita)
- Insomnii / migrene / dureri de cap / depresii / anxietate
- Dureri reumatice si articulare
- Detoxifiere profunda (cu efecte imediate pentru constipatie, psoriasis,
- nevoie scazuta de a fuma)
- Pierdere in greutate
- Circulatie sangvina (varice, vase de sange, maini si picioare reci)
si mai ales
- Relaxare TOTALA

Sedinta de masaj pe Patul automatizat cu pietre de jad, turmalina si raze infrarosii.

Pe scurt,
Va spun ca patul are la interior un set de 13 pietre semipretioase de jad (9 in zona superioara+4 in zona inferioara) care fac masaj de-o parte si de alta a coloanei vertebrale. Prin masajul coloanei vertebrale, veti obtine efecte pozitive pentru intreg organismul deoarece pe coloana vertebrala se afla centrii nervosi de la care pleaca legaturile catre toate organele. Asadar, masajul pe coloana va avea actiune asupra stomacului, vezicii urinare, vezicii biliare, rinichilor, inimii, ficatului samd. Efectele sunt de echilibrare pe mai multe planuri: hormonal, digestiv, la nivel de detoxifiere.
Patul de masaj cu pietre de jad face masaj automat atat pe coloana vertebrala, cat si la picioare, actionand direct asupra punctelor de presopunctura din MTC (Medicina Traditionala Chineza) prin stimulare. Stimularea centrilor nervosi se datoareaza atat miscarii rolele de jad, cat si caldurii (emite raze infrarosii, extrem de benefice organismului).
Alte 80 de pietre de turmalina, aplicate pe fibra de carbon, in interiorul patului, sunt comandate special pentru centrul nostru, pentru a crea o adevarata fabrica de ioni negativi – acele molecule de oxigen pe care le gasim in aerul de munte, langa cascade, in paduri, la malul marii – care va ajuta in special pentru aparatul respirator, sinuzita, migrene, cresterea puterii de concentrare, eliminarea nicotinei si al alcoolului din organism.
DESPRE PAT
http://www.casajad.ro/produs/pat_masaj_cu_jad.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Sedinta de masaj pe aparatul de masaj picioare Shiatsu


Pe scurt,
- Cel mai avansat aparat de masaj picioare din Romania.
- Relaxare profunda- masaj complex: talpa, gamba, genunghi si coapsa.
- Relaxeaza tesuturile prin manevra de framantare.
- Elimina tensiunea musculara.
- Revigoreaza muchii obositi.
- Stimuleaza circulatia sangelui.
- Ajuta la drenarea limfei, eliminand rapid senzatia de picioare grele, picioare umflate.
- Benefic pentru tonifierea si relaxarea musculaturii.
- Masaj reflexoterapie pentru stimularea talpilor (stimularea punctelor de presiune din talpa).
- Energizarea intregului organism.
DESPRE SHIATSU
http://www.casajad.ro/produs/aparat_mas ... oapse.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Daca aveti nevoie de orice fel de informatii aveti cartea mea de vizita in plicul pe care l-ati primit si pentru orice eventualitate mai trec o data datele de contact aici.
0727/23.77.77
vlad@casajad.ro

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de commandorsteel » Dum Apr 28, 2013 8:12 pm

multumim ptr cadoul deosebit si nevasta-mea sigur vrea sa incerce, asa ca o sa-i dau si voucherul meu
oricum, am destule. ti-am ciordit vreo 40-50 de plicuri cand ti-am dat diploma de participare :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de florinc4 » Lun Apr 29, 2013 9:16 am

multumim mult vladone si ne bucuram ca ai fost la bran si ne-am cunoscut :hi
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Vladone
Mesaje:211
Membru din:Lun Oct 22, 2012 2:08 am
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe Facelift, 1.6 HDI 90 HP (noFAP)
Numar Inmatriculare:AG 04 JAD

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Vladone » Lun Apr 29, 2013 10:49 am

commandorsteel scrie:ti-am ciordit vreo 40-50 de plicuri cand ti-am dat diploma de participare :mrgreen:
Ciudat, ca eu chiar am ramas cu cateva. :D
florinc4 scrie:multumim mult vladone si ne bucuram ca ai fost la bran si ne-am cunoscut :hi
Cu mare placere, va astept cu mare drag !

Si eu ma bucur foarte mult ca am cunoscut cativa oameni extraordinari la intalnirea asta !

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de fanut » Lun Apr 29, 2013 3:17 pm

dar nu ajung eu prin capitala sa vezi ce te vizitez, desi am o gramada de colegi la care pot apela pt masaj chiar sunt curios cum e la Casa Jad. salutari si numai bine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de commandorsteel » Lun Apr 29, 2013 6:41 pm

fanut, acum ai motiv sa ajungi in bucuresti :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Ion Lucian Valcu
Mesaje:45
Membru din:Sâm Mar 19, 2011 9:28 am
Numar Inmatriculare:CT 68 HMM
Localitate:Constanta

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Ion Lucian Valcu » Lun Apr 29, 2013 7:02 pm

Vladone sper ca nu ai glumit cu faza ca deskideti un centru si la Constanta. Daca ai zis asa doar sa scapi de mine......o sa ma stresez de nici cu 10 sedinte nu reusesti sa na calmezi :P :P .
Deci astept data exacta cand se deschide. :lol:

Avatar utilizator
Vladone
Mesaje:211
Membru din:Lun Oct 22, 2012 2:08 am
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe Facelift, 1.6 HDI 90 HP (noFAP)
Numar Inmatriculare:AG 04 JAD

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Vladone » Mar Apr 30, 2013 9:20 am

Nu a fost nici o gluma. :) Cred ca pregatirile mai dureaza maxim o luna.

Va voi anunta, stai linistit.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: CASA JAD - Sanatate obtinuta natural

Mesaj de Bogdan » Mar Apr 30, 2013 9:44 am

Nu prea sunt adeptul masajelor, decat cele facute pe plaja de vreo asiatica :ya ..dar voi lua consoarta si venim la Casa Jad.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Fidelizare Membri ClubC4”