Probleme frana de mana

Discutii despre orice va taie capul
Scrie răspuns
radu1994
Mesaje:26
Membru din:Lun Sep 09, 2013 10:30 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 Hdi Hatchback 2007
Numar Inmatriculare:Ag 94 Rdu
Probleme frana de mana

Mesaj de radu1994 » Vin Noi 18, 2016 2:36 pm

Salut ! Am o problema cu frana de mana de la citroen ul meu c4 din 2007 mai exact am fost cu el la verificarea itp si in momentul cand a actionat frana de mana aceasta a cedat. Mi a facut o verificarea mi a spus ca ar trebui sa schimb cablurile secundare de la frana dar si cablul principal. Toate "bune si frumoase" pana aici, am comandat cablurile secundare, dar am intampinat urmatoarea problema in momentul cand am vrut sa comand cablul principal ptr ca nimeni nu stie cate cabluri ar trebuii sa fie .. cei de la magazin au zis ca pe schema autovehiculului apar 2 cabluri dar pe internet scrie doar de unul singur ! Ma poate lamurii cineva cu aceasta problema ? Poate un link de unde pot cumpara ?! Stima !

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Probleme frana de mana

Mesaj de mituc » Vin Noi 18, 2016 7:50 pm

In astfel de situatii te prezinti direct la o reprezentanta peugeot/citroen.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Probleme frana de mana

Mesaj de Norishor » Vin Noi 18, 2016 9:47 pm

@radu: da-mi o serie de sasiu pe privat sa arunc si eu un ochi, poate deslusim misterul.
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”