C4 coupe sau altceva

Citroen C4 sau altceva?
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ECO
Mesaje:167
Membru din:Lun Ian 07, 2008 2:09 pm
Numar Inmatriculare:DB - 26 - ECO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de ECO » Mar Ian 22, 2008 2:12 am

ce pot sa zic, daca ai noroc si km sunt reali si nu a fost busita... walcome to the club 8) si nu ma refer numai la c4 club... ci la C4 Coupe NEAGRA - superba doar 5 min cat iesi de la spalatorie :P .... dupa care cosmar :roll:

si btw... imi place entuziasmul tau :wink: sper sa fie buna si sa o stapanesti fericita :D
Citroen C4 Coupe Black 1.6i 16V - ICE Pack + Optiuni :P - DB-26-ECO
n'are greieri...doar un tzäcänit la volan :D

Avatar utilizator
Pepe
Mesaje:31
Membru din:Vin Noi 30, 2007 7:53 pm
Localitate:Bucuresti

Bafta mare!

Mesaj de Pepe » Mar Ian 22, 2008 9:58 am

Bafta mare.
Btw... 90% din timp cat e prafuita, merita pentru momentele cand o scotzi de la spalatorie+10% cat e curata ;).
C4 1.6i 16v Neagra si 90% din timp prafuita

Avatar utilizator
ECO
Mesaje:167
Membru din:Lun Ian 07, 2008 2:09 pm
Numar Inmatriculare:DB - 26 - ECO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Bafta mare!

Mesaj de ECO » Mar Ian 22, 2008 10:06 am

Pepe scrie:Bafta mare.
Btw... 90% din timp cat e prafuita, merita pentru momentele cand o scotzi de la spalatorie+10% cat e curata ;).
cata pretizie, maica... cata pretizie... :lol:

eu ziceam ca timp... ca poate mai stau sa ma uit la ea... si sa o sterg cu maneca cu drag :oops: ... ca daca ies... si dau intr-o baltoaca... sau ma stropeste altul... deja... #-o :angry5:
Citroen C4 Coupe Black 1.6i 16V - ICE Pack + Optiuni :P - DB-26-ECO
n'are greieri...doar un tzäcänit la volan :D

Avatar utilizator
Hinata
Mesaje:8
Membru din:Lun Ian 21, 2008 6:16 pm
Contact:

Mesaj de Hinata » Mar Ian 22, 2008 12:06 pm

guys..hai sa fim seriosi ;)) prafu-i problema?! se rezolva :D :D asta mica sa fie fasneatza :D eu ieri am primit acordul pt ea,v-am spus ca am trecut prin furtuni :d acum mai ramane sa o gasesc pe "the one" :D o vreau neagra pt ca da f bine cu geamuri negre pe spate si contrasteaza cu rosu de la stopuri :D come on,stiti cum sunt fetele ;)) numai ca nu am condus un C4,cum s-ar zice merg blat :D mazda e rigida,ma termina schimbatorul.postase o proprietara parerea ei despre C4 si a zis ca e
"Fiabila"..asta m-a incantat,acum mai spunezi si voi :D Acum nush cat conteaza,am facut scoala pe un C1 :p exceptand diferenta de clasa..si faptul ca pedalele erau ciudatele,mi-a placut mult cum m-am descurcat cu ea.eram in elementul meu :D c4 e mare,stiu,n-o sa ma vad in el..da e C4,my future bijou :D

Avatar utilizator
Hinata
Mesaje:8
Membru din:Lun Ian 21, 2008 6:16 pm
Contact:

Mesaj de Hinata » Mar Ian 22, 2008 12:11 pm

ECO,m-a amuzat la maxim faza "n-are greieri,doar un tzacanit la volan" :))) ca si cum esti si mandru de el :P n-ai avut si tu macar intentia sa scapi de el? eu am o problema cu zgomotele,nu vreau diesel pt ca ma scoate din minti cum baraie :roll:

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Mar Ian 22, 2008 12:50 pm

la sh vezi din ce an este si cam ce probleme prezentau modele de noi de atunci. si echiparea de asemenea e importanta. la modelele mai noi s-au remediat problemele copilariei (orice masina are asa ceva, pt ca nu se pot identifica toate hibele doar din test-drive ale catorva prototipuri). dar la sh e alta poveste. conteaza si cum a fost alimentata masina. si daca s-a umblat in ea.
un coleg forumist avea probleme incat i-au desfacut motorul si tot nu rezolvasera. iar, la anumite modele volanta era una cu probleme.
PS: amortizoarele sunt f fiabile. nu s-a rasturnat nici un c4 pana acum din cauza lor (e unul care s-a rasturnat din cauza soferului), si nici accidente. doar ca la gropi si denivelari troncane, ca deh, sunt suspensii rigide...pt drumuri europene...
butucul fix e o plasmuire a mintilor incuiate. e ceva inedit intr-o prima faza, ca si display-ul digital, dar nu rau. ci chiar mai bun decat cel clasic. recomand cu cladura conducerea cu astfel de volan. plus ca e mai sigur. ai turometrul vizibul, vitezometrul de asemenea, asa ca nu tre sa te chinui sa citesti datele afisate...
e predispus la zgomot de plastice, pe drumuri infecte. e linistit pe drum drept. nu tzacane motorul. ac merge bine, nu are erori.
la unii pilotul automat mai facea fite, dar modelele mai nou produse se pare ca nu mai prezinta acest lucru.
alimentati numai cu combustibil de calitate altfel va scuipa posirca in nas (antipolution fault)
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Pepe
Mesaje:31
Membru din:Vin Noi 30, 2007 7:53 pm
Localitate:Bucuresti

Neagra sa fie ...

Mesaj de Pepe » Mar Ian 22, 2008 2:09 pm

Mda. Si mie neagra mi-a placut. Si dupa 20.000 km in 8 luni tot neagra imi place :D . Chiar si cand e prafuita :wink:
Bafta mare!!!
C4 1.6i 16v Neagra si 90% din timp prafuita

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Mar Ian 22, 2008 2:25 pm

Neagra neagra...dar mai frumoasa e alba..sau rosie :lol: :lol:
@Hinata..daca masina e in regula, si iti place atat de mult ia-o si gata...
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Hinata
Mesaje:8
Membru din:Lun Ian 21, 2008 6:16 pm
Contact:

Mesaj de Hinata » Mar Ian 22, 2008 2:30 pm

e fitzos si albu si sincer...la cat imi place mie c4,nu vreau sa para ca dau inapoi,dar daca o sa gasesc una care sa ma multumeasca "inside",mai inchidem ochii la culoare :D
ps:avatarul tau imi incordeaza coloana..;))

Avatar utilizator
Hinata
Mesaje:8
Membru din:Lun Ian 21, 2008 6:16 pm
Contact:

Mesaj de Hinata » Mar Ian 22, 2008 2:35 pm

eu am dat doar un exemplu de anunt pe care il vazusem pe autovit.nu inseamna ca m-am hotarat la aia..mi se pare prea mic pretul.ieri am inceput sa trag cu ochiul sa vad ce ofera piata.doar ca ramane sa gasesc una ok. abia astept sa o adaug la randul ala de sus da mai inainte tre sa o cumpar si sa o personalizez putin.pana acum stiu ca o va chema "Felina". see ya

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Mesaj de Dan pasare » Mar Ian 22, 2008 2:42 pm

Hinata scrie: ps:avatarul tau imi incordeaza coloana..;))
Așa și trebuie ca doar e șef pe-aici :lol: Bun venit in club :D
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Hinata
Mesaje:8
Membru din:Lun Ian 21, 2008 6:16 pm
Contact:

Mesaj de Hinata » Mar Ian 22, 2008 2:46 pm

upss..deci tre sa=i stiu de frica? asa primire...huh :P adica ai grija ce zici ca daca nu,ti-o iei direct :) noroc ca de C4 am numai de bune..
sef cu capu mare :)))) nu uitati sa ma trageti de siret daca aflati de un vanzator nechibzuit :)

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Mar Ian 22, 2008 2:54 pm

Bine domnu Pasare...asa reclama imi faci ??? Pai iti mai lipesc eu stickere :D :D :D..
@Hinata,vezi si pe aici la bursa ca se mai vindea cate ceva. Bafta la cautat..
Hai ca e funny avatarul..tre sa recunosti :D
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
m0rpheus
Mesaje:798
Membru din:Mie Aug 01, 2007 4:43 pm
Numar Inmatriculare:B 69 GCB
Localitate:Bucuresti/Berceni

Mesaj de m0rpheus » Mie Ian 23, 2008 1:05 am

Welcome to our club :D .. si spor la cautat .. si nu inchide ochii la culoare, ia-ti neagra ca e cea mai frumoasa (non)culoare .. dar cum spunea cineva de pe forum: "Negrul seduce, dar se duce" :lol: ssoooooooooooo .. Go go go and find one .. :D
C4 Berlina Champion, 1.6i 16V 110CP Negru Obsidien B 69 GCB

Imagine

Avatar utilizator
Caesarus
Mesaje:7
Membru din:Sâm Ian 19, 2008 7:51 pm
Contact:

Mesaj de Caesarus » Mie Ian 23, 2008 9:11 am

mugurel scrie: Poti sa detaliezi zvonurile despre problema aceasta? :roll: :shock: :shock:
Singura cunostinta care a avut un C4 mi-a spus ca l-a vandut pentru ca nu mai suporta zgomotele pe care le scotea din spate la trecerea peste gropi (oricat de mici zicea el) si zgomotele facute de butucul volanului, zgomote pe care nu a reusit sa le rezolve pentru perioade mai lungi de cateva saptamani, dupa care reveneau. Acum eu nu stiu exact ce facea el cu masina, dar omul mi-a zis ca nu e singurul care a patit asa ceva. (el a vandut-o prin 2006)

Problema este ca e singurul om pe care-l stiu sa fi detinut C4 si parerea lui (in general proasta) m-a cam desumflat.

Bineinteles ca sunt deschis la comentarii, dar nu prea am cum sa raspund pentru ca n-am avut masina pe mana. Eu sper sa nu fie complet adevarat ce am auzit sau macar sa fie probleme rezolvabile pt ca masina arata mult prea bine... :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Vs ...”