Incident cu motociclist, ca in filme!

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Scrie răspuns
Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti
Incident cu motociclist, ca in filme!

Mesaj de Adrian » Vin Mai 16, 2008 5:53 pm

Eram pe o strada pe langa Budimex, fac stanga.. Din senin apare un motor care mergea cu peste 80km/h! Omu nervos ma injura, eu claxonez.. Ma urmareste 300-400 m, ma opresc la o intersectie, la Petromul de la Budimex, se da jos omu de pe motor, eu inchid usile, geamul..
El imi da un picior in geamul dreapta, vine pe stanga, eu dau sa plec in spate, si BUM! da cu pumnu in geam si il sparge!
Eram cu fiatul, asa ca nu e vorba de paguba! Cioburi peste tot, zgariat pe maini... NU mai stau, plec in tromba, motociclustul ramane pe loc!

Un Suzuki alb, cu albastru cu numar rosu B 0145, parcat pe Secuilor, in fata la un salon de infrumusetare - l-am gasit eu dupa incident cu cineva...

La Politie -- ca mai bine ma linistesc, ca are masina casco, ca mai mult decat distrugere nu are la ce sa il incadreze si trebuie sa il dau in judecata!

Asa, ca aveti grija! Poti muri cu zile pe strazi!

PS: S-a intamplat pe la 13.40, azi.. Inca nu m-am linistit! Deja m-am intersat prin zona, la un amic sa vad cine poate fi! Oricum, nu cred ca are frica, ca daca
nici macar nu si-a ascuns motorul la 10minute dupa fapta, la nici 1 km distanta...

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de DMX » Vin Mai 16, 2008 6:48 pm

Trebuia sa`i faci plangere la politie , isi lua amenda si il chema pe la politie .

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shadow » Vin Mai 16, 2008 7:03 pm

Vezi tu d c tin eu in masina bastonul ala telescopic. :D
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Vin Mai 16, 2008 7:16 pm

Si io am unu..sper sa nu-l folosesc niciodata!!
Daca erai cu C4-ul tot asa calm erai?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Vin Mai 16, 2008 7:28 pm

va recomand sprayurile iritant-lacrimogene si alea cu electrosocuri dau rezultate fantastice

@Adrian fapta lui se incadreaza la distrugere deci puscarie n`o sa faca. Un sfat daca vei mere cu dovada de la sectia de politie unde ai reclamat la Casco vor considera incidentul drept vandalism deci daca nu ai acea optiune la casco....e aiurea ar trebui sa iei alt fel de dovada..

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Vin Mai 16, 2008 8:24 pm

geamul deja s-a inlocuit!

Avatar utilizator
Ovidiu
El_Rey
Mesaje:542
Membru din:Joi Mar 01, 2007 1:58 pm
Marca si model masina:AUDI A6 2013 2.0TDI
VW POLO 2007 1.4i
Numar Inmatriculare:BXX5EBI
Localitate:BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Ovidiu » Vin Mai 16, 2008 11:12 pm

Si asta s-a intamplat asa din senin?
Sau era sa te urci cu masina pe el?
AUDI A6 2.0TDI 177cp
VW Polo tossa blue 1.4 85cp
Kia Pro Cee'd negru 1.4 109cp

Imagine

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Mesaj de Dan pasare » Sâm Mai 17, 2008 8:28 am

S-ar putea sa par subiectiv dar.....e posibil,subliniez,e posibil ca tu sa nu-l fi vazut pe motociclist, care avea prioritare, din cate deduc eu.
Chiar acum de dimineata, in drum spre birou cu motorul, am avut doua situatii de neacordare de prioritate in decurs de 15 min, cat dureaza drumul pe care il am de facut. Spre exemplu, la prima intersectie, cum veneam de pe A2 deci pe drumul cu prioritate,un tip cu o Dacie de 30 de ani, mi-a taiat calea fara cea mai mica retinere, traversand toate cele trei benzi ale autostrazii cu viteza melcului.Doar faptul ca mereu sunt pregatit pt situatii de genul asta a facut ca sa-l evit in ultimul moment.
Evident, nu m-am dus dupa el sa-i sparg geamurile (toata masina valora cat un geam de C4 :lol: )
Ideea e ca trebuie avut mare grija la motociclisti, cautatii cu privirea prin trafic ca nu se stie peste ce dement dati. :roll:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de commandorsteel » Sâm Mai 17, 2008 9:17 am

hmm.. nu zic sa nu-i feresti pe motociclisti, dar...din pacate 99% din ei (avand sute de cai putere sub cur) le calca blana si nu prea ai timp sa reactionezi. (in general nu am vazut motociclisti care sa mearga cu 50 km/h....poate doar scuteristii :lol: )
in general eu ii las sa treaca si la semafoare le fac loc sa treaca in fata, dar.... dupa cum am spus... f multi din ei le calca. nu e vorba de incostienta, dar am observat si eu ca in momentul in care ai sub cur sute de cai si 2 roti... e cam greu sa te stapanesti tot timpul si sa nu le dai frau liber.
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

candymann

Mesaj de candymann » Sâm Mai 17, 2008 9:24 am

chiar daca le dai drumul, nu e totuna unde le dai drumul. din pacate multi le dau drumul in orash, k deh, ii vede lumea ce scule au ei. afara cine dracu' ii vede? si mie imi plac motoarele foarte mult, dar sunt fan la tot ceea ce faci, sa faci cu masura.

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Sâm Mai 17, 2008 9:27 am

Pai normal ca nu l-am vazut din moment ce el mergea in oras cu 100km/h!
Numarul de la motor nici macar nu e valabil, il tine de misto.. Dupa ce am verificat, la militie!

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”