Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nero
Robotizat
Mesaje:843
Membru din:Mie Aug 08, 2007 9:45 am
Localitate:Bucuresti
Contact:
Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de nero » Lun Aug 18, 2008 12:20 pm

Ma bate gandul foarte serios sa trec la un C5 si mai am un prieten care vrea sa-si cumpere, amandoi vrem cam aceeasi configuratie, dar cei de la ATS nu au reusit sa ne lamureasca. Poate dealerii care activeaza pe aici ma pot ajuta... Noi vrem cam asa:
- Motor 2.0HDi
- Cutie automata
- Suspensie Hydractive 3+
- Clima
- Senzori de ploaie, lumina, parcare fata+spate
- Jante de aliaj (de preferat de 17")
- Tapiterie velur sau mixta, sa nu fie de piele
- Faruri Xenon

Deci ar fi echiparea Confort la care sa se adauge Xenon, senzori de parcare si eventual (nu neaparat) jante. Problema e ca la ATS nu stiau daca se poate pune Xenon pe Confort, initial au zis ca se poate, apoi ca s-a modificat oferta pentru Romania si ca nu s-ar mai putea. La fel cu senzorii de parcare.
As face un efort si as lua Exclusive, dar nici acolo nu se poate adauga Xenon, decat intr-un pachet cu piele si jante de 18" care nu ma intereseaza (piele nu vreau orice ar fi).
M-am uitat si pe ofertele din alte tari si configuratiile sunt mult mai flexibile. Nici macar o echipare ca la masina de drive test nu se poate cumpara de la noi.
Citroen C4 - 1.6HDI - SX Pack

candymann

Re: Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de candymann » Lun Aug 18, 2008 12:22 pm

ai putintica rabdare pana se lanseaza oficial si atunci voi sti ce optionale sunt la fiecre nivel de echipare si cu ce se pune la pachet.

Avatar utilizator
vladut_v
Mesaje:711
Membru din:Mar Feb 27, 2007 5:33 pm
Contact:

Re: Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de vladut_v » Dum Sep 07, 2008 7:32 pm

Au aparut ofertele C5 berlina ?

Ce niveluri de echipare exista, ce are standard fiecare fata de precedenta si ce optionale suplimentare se pot adauga pentru fiecare tip de echipare in parte ?

M-am uitat pe http://www.ats.ro" onclick="window.open(this.href);return false;, dar explicatiile sunt sumare, d.p.d.v al dotarilor optionale ...
C4 1.6i 16V Berlina

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de dimabogdan » Lun Sep 08, 2008 3:21 pm

Am vazut eu azi un Exclusive, dar de 2.2 (173CP), cu xenon, piele( asta e) jante pe 18, trapa era 32k.Cutie normala pare-mi-se, dar cu H3+.
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
nero
Robotizat
Mesaje:843
Membru din:Mie Aug 08, 2007 9:45 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de nero » Lun Sep 08, 2008 4:23 pm

Mda, 2.2HDi nu vine cu cutie automata, un alt dezavantaj pentru ca eu asa as fi vrut :(.
Tare mi-e ca o sa ma orientez catre altceva din cauza ofertei stupide... Pacat de masina.
Citroen C4 - 1.6HDI - SX Pack

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: Configurare C5 [intrebari pentru dealeri]

Mesaj de stevey » Lun Sep 08, 2008 10:56 pm

Si eu am vz varianta 2.2 exclusive la acelasi pret 32k...nu avea ecran color sau gps..daca mai pui si alea nu stiu la cat mai ajunge.Oricum iata ce am mai gasit pe net http://www.youtube.com/watch?v=ybKpFvpv ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.youtube.com/watch?v=gZZjVg-2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “C5”