Parere oferta C4 nou

Avatar utilizator
vladut_v
Mesaje:711
Membru din:Mar Feb 27, 2007 5:33 pm
Contact:
Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de vladut_v » Joi Iul 10, 2008 4:47 pm

Masina are un pret foarte bun !

DAR

- exista pe stoc ce vrei tu cu carlige si etc ? Nu cred, fapt pentru care va trebui sa astepti 3 luni sa-ti vina masina din Franta
- jantele alea din foaia de oferta sunt pe 17", sunt mai scumpe, cele pe 16" arata oarecum altfel - cred ca le-ai vazut

Toate optionalele se instaleaza pe linia de fabricatie, nu in Romania ! Acum, sigur, tu vei putea lua masina fiind in stoc iar apoi sa-ti comanzi optionalele pe care le vrei si sa ti le monteze in service la noi. Sa nu astepti cele 3 luni. Piesele vor putea veni probabil mai repede de cele 3 luni, insa:

- sunt optionale care se pot monta exclusiv pe linia de fabricatie (vesi sistemul ESP)
- cumparate ulterior pot sa coste si de 10 ori pretul din oferta
- vei achia manopera in Romania, pentru montaj

Sunt lucruri care trebui luate in considerare ...
C4 1.6i 16V Berlina

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de Bogdan » Joi Iul 10, 2008 4:59 pm

Un carlig d-ala iti iei de oriunde si il montezi oriunde nu trebuie neaparat sa astepti dupa ei!! Trebuie doar sa cauti si ssunt sigur ca se gaseste, la fel ca si cu restul optionalelor!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

mobutu
Mesaje:103
Membru din:Joi Iul 03, 2008 1:35 am
Localitate:Timişoara

Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de mobutu » Joi Iul 10, 2008 9:29 pm

vladut_v, toate accesorile pe care le vreau (teoretic) pe masina se vor instala aici la dealer care are masina in stoc.
Sunt de acord ca ESP, AFU, airbag'uri, Xenon bi-directionale, tavan vitrat, etc pot fi instalate numai pe linia de fabricatie de unde si termenul de asteptare de ~ 3 luni.
Insa scutul metalic, USB-Box'ul, jantele aliaj de 16" si carligul sunt optionale care pot fi comandate si montate separat la dealer'ul oficial (probabil si la cel neoficial).
De aia nu va dura 3 luni ci probabil aproximativ 10 zile, probabil chiar mai putin intrucat am inteles ca dealerul le are in stoc, mai putin carligul.
Multumesc oricum pentru parerea ta,
Stima.

mobutu
Mesaje:103
Membru din:Joi Iul 03, 2008 1:35 am
Localitate:Timişoara

Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de mobutu » Joi Aug 07, 2008 3:31 pm

Am decis sa astept facelift'ul.
Cu siguranta sunt remediate o gramada de buguri (hopefully nu apar altele noi).
Am dereţinut masina ... care am inteles ca s-a dat deja, era o oferta buna (deaia nu-i inteleg pe cei care cer ~20k EURO pe o echipare inferioara si folosita, indiferent ca-i preluare de leasing sau nu - vezi bursa).
Probabil facelift'ul nu va avea preturi bune imediat la lansare dar cu siguranta vor apare promourile si discounturile ... si sper s-o iau cu xenon adaptiv din fabrica (lucru imposibil acum).
Multumesc pentru sfaturile voastre.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de Bogdan » Joi Aug 07, 2008 3:38 pm

Eu zic ca ai facut o alegere buna..
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Ordy
Mesaje:25
Membru din:Mar Aug 19, 2008 11:07 am
Localitate:Bucuresti - Rahova/Craiova

Re: Parere oferta C4 nou

Mesaj de Ordy » Vin Aug 22, 2008 8:55 am

mobutu scrie:Am decis sa astept facelift'ul.
Cu siguranta sunt remediate o gramada de buguri (hopefully nu apar altele noi).
Am dereţinut masina ... care am inteles ca s-a dat deja, era o oferta buna (deaia nu-i inteleg pe cei care cer ~20k EURO pe o echipare inferioara si folosita, indiferent ca-i preluare de leasing sau nu - vezi bursa).
Probabil facelift'ul nu va avea preturi bune imediat la lansare dar cu siguranta vor apare promourile si discounturile ... si sper s-o iau cu xenon adaptiv din fabrica (lucru imposibil acum).
Multumesc pentru sfaturile voastre.
Eu am cumparat masina.
Cand am sunat la dealer la sfarsit de iulie, mai erau 2 C4 1,6 HDI 110 cp berlina 5u pe stoc, culoare gris iceland, cu si fara jenti de aliaj.
C4 gris iceland SX 1,6 HDI 110cp berlina 5u

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”