Probleme la C-Crosser

anakonda
Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de anakonda » Mie Mar 25, 2009 5:21 pm

chainsaw scrie:@anakonda: am urmarit toate posturile tale, si am inteles asa:
- te-ai dus sa-ti schimbi ambreiaju pe garantie la ATS baneasa
- ei au facut nush ce expertiza, si raspunsu' de la citroen a fost ca nu se schimba pe garantie, pentru ca utilizarea a fost defectuasa
- desi ti-au spus asta (aici e nelamurirea mea) tu stai acuma sa-ti faca oricum masina, pe banii tai, insa nu le-au venit inca piesele necesare din franta
- vrei sa-i dai pe urma in judecata, pentru banii pe care i-ai dat din buzunarul tau ptr o reparatie ce consideri ca ar trebui facuta pe garantie.

e corect?


oricum, faptu' ca i se prajeste ambreiajul in nisip, spune multe despre competenta suv-urilor moderne in situatii "penibile" (nici macar serioase) offroad.
corect.alta solutie la ora asta nu am. si nici un raspuns oficial nu am. in acest moment ma aflu in stadiul de hartii. fac scrisori catre ATS, citroen romania, citroen franta si catre presa din romania si cea europeana. urmeaza calea judecatoreasca, doar dupa ce voi avea hartii oficiale din partea ATS si CITROEN ROMANIA. asta este calea

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de chainsaw » Mie Mar 25, 2009 5:27 pm

asta voiam sa zic. sa te gandesti la judecata numai dupa ce ei ti-au dat un raspuns OFICIAL (eventual dovedit de niste hartii stampilate, semnate, etc) ca NU iti vor schimba ambreiajul, pe motiv de exploatare necorespunzatoare.

ca daca iti zice vreun agarici d-ala inutil in costum negru si camasa rosie, ras, aranjat, etc de la ATS ca nu-ti schimba ambreiaju', relevanta e egala cu IQ-ul sau. insa ai zis ca au facut o expertiza, poze, etc, si le-au trimis la citroen franta, care au zis ca nu aproba rezolvarea pe garantie. or, asta ar fi destul de oficial ...
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

anakonda

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de anakonda » Mie Mar 25, 2009 5:30 pm

chainsaw scrie:asta voiam sa zic. sa te gandesti la judecata numai dupa ce ei ti-au dat un raspuns OFICIAL (eventual dovedit de niste hartii stampilate, semnate, etc) ca NU iti vor schimba ambreiajul, pe motiv de exploatare necorespunzatoare.

ca daca iti zice vreun agarici d-ala inutil in costum negru si camasa rosie, ras, aranjat, etc de la ATS ca nu-ti schimba ambreiaju', relevanta e egala cu IQ-ul sau. insa ai zis ca au facut o expertiza, poze, etc, si le-au trimis la citroen franta, care au zis ca nu aproba rezolvarea pe garantie. or, asta ar fi destul de oficial ...
posibil. eu spun ca nu mi au dat mie un raspuns oficial. raspunsul a fost dat pe cale orala de catre cei de la ats

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de Aiurica » Mie Mar 25, 2009 11:51 pm

totusi ataseaza te rugam o foaie de intrare in service de la ATS, in care Ccroserul intra pt schimbare de ambreiaj...pt ca banuiesc ca ai adus-o pe platforma.
apropo...daca a cazut la Costinesti de ce nu ai reparat-o la Constanta?
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de IceRidder » Joi Mar 26, 2009 10:06 am

De vre-o 2 zile tot urmaresc ce se scrie pe aici si nu vad nici o explicatie decat tipete ca am fost furat de Citroen Romania si ce firma tepara este citroen romania..........

Bogdan: eu am editat postul! Iceridder avertisment! Te rog ai grija la limbaj. O poti spune si folosind un limbaj adecvat si nu unul de strada!
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de baty_san » Joi Mar 26, 2009 10:53 am

IceRidder scrie:De vre-o 2 zile tot urmaresc ce se scrie pe aici si nu vad nici o explicatie decat tipete ca am fost furat de Citroen Romania si ce firma tepara este citroen romania..........

Bogdan: eu am editat postul! Iceridder avertisment! Te rog ai grija la limbaj. O poti spune si folosind un limbaj adecvat si nu unul de strada!
:ok :ok :ok :ok
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de IceRidder » Joi Mar 26, 2009 11:04 am

IceRidder scrie:Bogdan: eu am editat postul! Iceridder avertisment! Te rog ai grija la limbaj. O poti spune si folosind un limbaj adecvat si nu unul de strada!

Imi cer scuze pentru limbajul folosit (eram constient de faptul ca voi lua avertisment) dar chiar m-au enervat aceste postari repetate in diferite topicuri.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de Shadow » Joi Mar 26, 2009 11:30 am

Hai ca deja incepe sa ma enerveze chestia asta!!!
Vrei sa-ti zic eu ce cred ca s-a intamplat???

Ai intrat pe plaja sa o forjezi un pic (pt ca nu cred ca ai intrat pe plaja sa mergi cu 5km/h) ambreajul deja era incins de la forja. Ai ramas cu ea in nisip! Ai incercat sa iesi cu ea intai pe modul normal si te-ai afundat si mai rau si debia dupa aia ai dat-o pe hard.
In momentul asta ambreajul deja era f incins si cand ai incercat sa iesi mai mult ca sigur ca l-ai patinat si de asta l-ai si prajit!!!

Asta e parerea mea!!! Nu esti singurul care face asta si cu siguranta nici ultimul!!!
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

anakonda

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de anakonda » Joi Mar 26, 2009 11:59 am

tinere, cum am mai spus, nu mai am varsta la care sa forjez masinile. am facut in tinerete. afla ca am intrat pe nisip cu 4x4 la o viteza de 5km/h. eram singur la plimbare. capice! singura greseala a fost ca am schimbat viteva in mers, moment in care s a infundat in nisip. am dat pe LOOK, am dezactivat esp ul si am iesit. totul a durat 4 min. numai ca in timpul asta s a prajit si ambreiajul. am fost destul de clar?

anakonda

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de anakonda » Joi Mar 26, 2009 12:02 pm

Aiurica scrie:totusi ataseaza te rugam o foaie de intrare in service de la ATS, in care Ccroserul intra pt schimbare de ambreiaj...pt ca banuiesc ca ai adus-o pe platforma.
apropo...daca a cazut la Costinesti de ce nu ai reparat-o la Constanta?
pentru ca sunt dude. la cta am lasat o. ei au adus o pe platforma dupa 3 zile. la cta s a deschis service ul de 1 luna. sunt varza. si mai ales pe c-crosser. e nou pe piatza. de abia acum intra astea la revizii.

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de Dan pasare » Joi Mar 26, 2009 12:05 pm

tinere, cum am mai spus, nu mai am varsta la care sa forjez masinile. am facut in tinerete. afla ca am intrat pe nisip cu 4x4 la o viteza de 5km/h. eram singur la plimbare. capice! singura greseala a fost ca am schimbat viteva in mers, moment in care s a infundat in nisip. am dat pe LOOK, am dezactivat esp ul si am iesit. totul a durat 4 min. numai ca in timpul asta s a prajit si ambreiajul. am fost destul de clar?
Ai fost foarte clar. Shadow si-a exprimat o opinie, nu trebuie sa te inflamezi.Ideea e ca e foarte rar(eu n-am mai auzit de nici un caz pana acum) ce ti s-a intamplat tie. Pentru asta lumea e cicumspecta in ceea ce priveste povestea ta. :roll:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de Shadow » Joi Mar 26, 2009 12:17 pm

Permite-mi sa am anumite retineri in privinta lucrurilor spuse de tine din motive care nu stau sa le explic pe forum.
Asta este parerea mea.

Varsta nu cred ca este f relevanta, mai degraba experienta.
Cativa colegi de forum te-au rugat sa prezinti cateva acte pentru a confirma spuse-le tale.
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de eduardo_didi » Joi Mar 26, 2009 12:56 pm

aici sunt de acord cu Shadow stiu oameni care au 50 de ani si au subaru impreza sti si alearga in continuare si pusti care conduc mai bine ca unu care are 30 de ani de condus. varsta nu conteaza experienta da.
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de Aiurica » Joi Mar 26, 2009 1:24 pm

si totusi...o fisa de intrare in service?
ca sa ne linistim cu totii!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Probleme la C-Crosser

Mesaj de dimabogdan » Joi Mar 26, 2009 4:57 pm

Masina este, dupa cate stiu eu clona unui Mitsubishi Outlander sau Peugeot 3007.De ce nu soliciti si opinia lor.
Sincer, iti inteleg supararea mai mult decat toti,poate, deoarece am fost intr-o situatia destul de urata si eu la randul meu cu primul C4.Dar dupa insistentele necesare acolo unde a trebuit ( am aparut si prin reviste ) ::P ::P ::P mi s-a inlocuit masina cu totul.La mine nu a fost vorba despre refuzul garantiei ci de o totala lipsa de cunostinte in domeniu si incercari repetate de a-mi carpi motorul la numai 1800 de km.
DAR...mai tin minte ca am citit in Autoshow, parca, despre un tip cu un CX-7 , care era EXACT in aceeasi situatie ca si tine( cu toate ca parca spunea ceva de 2700 de km) si pana la urma Mazda i-a spus ca vor plati ei jumatate din kitul de ambreiaj.Insista si succes ( eu in trei luni am imbatranit din cauza lor 3 ani) :applause, dar acum :drive :drive :drive :drive :drive
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Scrie răspuns

Înapoi la “C-Crosser”